Jump to content

Xp'nin Wallpaper'larını İçeren Sistem Dosyası

Vito Andolini
 Share

Recommended Posts

format sonrası xpnin berbat wallpaperları yerine kendi istediğim wallpaperları görebilmem için hangi sistem dosyasını editlemem gerekiyor ? kurulmuş xp nin system 32 klasöründeki sistem dosyasını değil I386 klasörünün içindeki sistem dosyasını kast ediyorum. format sonrası için anladınız işte siz. yardımcı olan arkadaşlara şimdiden teşekkür ediyorum. :)

:) yeni modifiyeciyiz sanırım? Forumdaki bu konuyu

[code]http://www.tnctr.com/topic/79080-xp-modifiye-etme-anlatymlary-ve-syralama/[/code]

iyice incelerseniz duvar kağıdı eklemekten daha fazlasını bile yapabilirsiniz :good: Sorunuzun cevabı ise burada

[code]http://www.tnctr.com/topic/43072-katylymsyz-kurulumla-ylgili-temel-sorunlar/page__view__findpost__p__212430[/code]

yok ben orjinallerini değiştirecem diyorsanız i386 içerisinde ingilizce adıyla bulunur bu resimler. Örnek:

Bliss.jp_
Autumn.jp_
Azul.jp_ vs. gibi

[quote name='enesfurkan' date='26 September 2011 - 15:41 ' timestamp='1317051663' post='1085985']
$oem$ le gönder ;)
[/quote]

nasıl yapıldığını bilsem inan bana öyle yapardım :)

edit: nasıl yapıldığını öğrendim. ama yapmak istediğim işlem aynen Tugrul'un dediği gibi orjinalleri değiştirmek. JP_ uzantılı dosyayı nasıl düzenleyebilirim ?

Edited by Vito Andolini

[quote name='Vito Andolini' date='27 September 2011 - 17:23 ' timestamp='1317133390' post='1086387']
illa bmp olması gerekmiyor dimi jpg olarak ta atabilirim
[/quote]
Madem orjinalleri değiştirmek istiyorsun uzantısına bakacaksın. JP_ olanlar JPG dosyası. BM_ olanlar BMP dosyası. i386 içerisindeki dosyaları türlerine göre sırala, boyutu büyük olan JP_ dosyaları büyük ihtimalle aradığın duvar kağıtları olacak. Kontrol için expand yapıp bakabilirsin. Kendi koyacağın resimlere aynı ismi verip, makecab yapıp eskisiyle yer değiştirdin mi sorun olmaz gibi geliyor bana. expand ve makecab dönüşümleri için sitenin sağ üst köşedeki google aramısına bu kelimeleri yaz yeterince yardım çıkacaktır :good:

önce jpg yi bmp yapacm onu yaparım dediğin gibi paint bile yapıyor ama galiba resmin kalitesini bir hayli düşürüyor (öyle duydum) gerekirse photoshop ta çeviririm bmp ye. işin merak ettiğim yani sıkıştırmak tı yani nasıl JP_ yapacağım konusuydu onuda makecabla yapacm galiba doğru anladıysam eğer

[quote name='TugruL' date='27 September 2011 - 14:50 ' timestamp='1317135042' post='1086398']
Madem orjinalleri değiştirmek istiyorsun uzantısına bakacaksın. JP_ olanlar JPG dosyası. BM_ olanlar BMP dosyası. i386 içerisindeki dosyaları türlerine göre sırala, boyutu büyük olan JP_ dosyaları büyük ihtimalle aradığın duvar kağıtları olacak. Kontrol için expand yapıp bakabilirsin. Kendi koyacağın resimlere aynı ismi verip, makecab yapıp eskisiyle yer değiştirdin mi sorun olmaz gibi geliyor bana. expand ve makecab dönüşümleri için sitenin sağ üst köşedeki google aramısına bu kelimeleri yaz yeterince yardım çıkacaktır :good:
[/quote]

hmm tamam tugrul abi aynen dediğin gibi yapacağım :)

evet sıkıştıracgın dosyayı c klasösüne kopyala başlat çalıştır cmd enter diyerek dos penceresi açılıyor burda öncelilkle c:\ geçmek için cd.. enter tekrar cd.. enter sonra c:\ makecab örnek.BMP enter diyerek c: klasörünce örnek.BM_ dosyasını görürsün bunu i386 atıyorsun bu kadar kolay gelsin

• Editor

[color="#ff0000"]Vito Andolini:
[/color]tek tek aramak istemiyorsan eğer;
I386 klasöründeki " SHL_IMG.IN_ " dosyasını ister komutla ister 7zip ile aç, wallpaper adları, kullanıcı hesap resimleri ve bikaç ıvır zıvır da içerisinde yazmakta.kolay gelsin..