Jump to content

Kimbilir Kimin Aklına Geldi...

himmgarip
 Share

Recommended Posts

[color="#000000"][b]Aslında nereden başlasam bilmiyorum... Ama bi yerden başlamak lazım ;)

TNCTR deyince sizlerin aklına ne geliyor? Paylaşımların yapıldığı bilgi alışverişinin olduğu bir forum sitesi... Peki bu işlerle ilgilenmeyen birine sorsak ne derki? Şahsen benim aklıma gelen ilk şey muhtemelen Özel eğitilmiş askeri bir tim derlerdi :)

Girişi yaptık gelişmeye gelelim;

Biz insanların agresiflik kıskançlık v.s. kanında var aslında. Nedenmi böyle dedim. Maddeler halinde sıralasak daha iyi olr aslında...

* Birisi bir paylaşım yapar ama acemidir ve bu işlerden iyi anlayanlar (istisnalar) ya da hiç anlamayanlar (istisnalar) ona yardım etmek yerine onunla dalga geçerler.

* Bir arkadaş gerçekten tebrik edilecek bir paylaşım yapmıştır ama onu çekemeyener onun hatalarını bulmaya çalışırlar ya da olmadık mesajlar çekerek diğer kullanıcılara yanlış bilgi verirler.

* Bazıları çıkarcı ve tabiri caizse üçkağatçıdır. Programların içine keylogger gömerler, alışverişlerde yalan yanlış alakasız şeyler gönderirler.

* Güzel bir paylaşım ve teşekkür butonu... Çokmu zordur tek tık :S

ve daha sayamayacak kadar çok şey...

Sonuç olarak gerçek hayattan bizleri gerçektende uzaklaştıran sanal dünya... Bazılarımız sabahlara kadar bazılarımız günlerce... Neden peki? Çoğu cevap kişisel zevkler olacak bence...[/b][/color]

Edited by himmgarip

Sen askerden döndün mü üstad :) Hoşgeldin.
Yazdıklarında haklı olduğun yerler çoğunlukta.Hatta tamamen haklısın.
Eskiler neden gitti sanıyorsunuz işte bu yüzden, özel nedenler haricinde tabi ki.
Konuştuklarımın çoğu bu bozulmalar yüzünden forumu terkettiler, burdan uzaklaştılar.
Yapacak bir şey yok, ama tnc'nin o eski havası yok, ben böyle düşünüyorum.

• Administrator

Yıllardır aynı geyik. Tncnin eski havası yok.
Neyin eski havası var? Her şey değişmek zorundadır. Bazıları değişime ayak uyduramaz, bu yüzden huzursuz olur. Huysuz yaşlılar gibi nerede eski bayramlar moduna gireceğinize müsbet bir şeyler yapın.

[quote name='sk8er_boi' date='30 September 2011 - 20:55 ' timestamp='1317405337' post='1087745']
Yıllardır aynı geyik. Tncnin eski havası yok.
Neyin eski havası var? Her şey değişmek zorundadır. Bazıları değişime ayak uyduramaz, bu yüzden huzursuz olur. Huysuz yaşlılar gibi nerede eski bayramlar moduna gireceğinize müsbet bir şeyler yapın.
[/quote]

yani.. herşey değişmek zorunda .. değişmediği zaman asıl bir problem vardır..

Edited by Kazım

arkadaşlar ne demek istediğinizi açık açık söyleyin. Şundan bundan rahatsızım diye. Bizde bakalım hatamız varsa düzeltmeye çalışalım. Zaman hız zamanı. Herşey hızlı ilerliyor, durup "aaa bu üye ne demek istemiş ya" diye derin düşüncelere sokmayın bizi.

Bende bi çok şeyden şikayetçiyim fakar bunun odak noktası Forum düzenini katletmeyi görev edinmiş,tartışmaya yer arayan (tanıdık gelir belki aynaya bakan olursa), her paylaşımı ukalaca irdeleyen,peter crouch misali insanlara 2,02'den bakıp aklı kramponlarının altında olan üye arkadaşlarımızdan şikayetçiyim.Ama hepsine hala aynı heyecanla gecenin bi vaktinden sabahın köründe gözümdeki çapakla yardım ediyorum,ediyoruz,edeceğizde.

[b]Değişim kaçınılmazdır,şarttır,havayı yaratacaklar ise karakter sahibi üyelerdir.[/b]

Şunun cevabını verebilcek var mı? ama yoğurduna ekşi diyebilcek kadar yürekli kaç kişi var?

-Neden açılan konuları,paylaşılan içerikleri,sorularn soruları,yapılan alımı satımı,heves edilmiş paylaşımı ukalaca irdelersiniz yada kişisel bakış gözlüğünüzü çıkartmadan ileti yazarsınız?

Yineliyorum;

[b]Değişim kaçınılmazdır,şarttır,havayı yaratacaklar ise karakter sahibi üyelerdir.[/b]

Yapılacak en makul iş, tnc'yi değişen havasıyla beraber yenilere bırakmak, ama muhtemelen 2-3 sene sonra onlar da bizim gibi noluyo burda diye konular açacaklar.Siz de yıllardır aynı muhabbet tarzı yaklaşımla, susturacaksınız.Haklısınız tabi bazı şeylerin devam etmesi için bu tip müdahaleler gerekebiliyor.
Ne diyeyim, saygılarla.

• Administrator

[quote name='EKE58' date='30 September 2011 - 21:47 ' timestamp='1317408426' post='1087774']
Yapılacak en makul iş, tnc'yi değişen havasıyla beraber yenilere bırakmak, ama muhtemelen 2-3 sene sonra onlar da bizim gibi noluyo burda diye konular açacaklar.Siz de yıllardır aynı muhabbet tarzı yaklaşımla, susturacaksınız.Haklısınız tabi bazı şeylerin devam etmesi için bu tip müdahaleler gerekebiliyor.
Ne diyeyim, saygılarla.
[/quote]

Haksızlık ediyorsun. Ucu hakarete, çamur atmaya varmayan hiç bir konuyu dediğin şekilde susturmuyoruz. Bu konuya da kimi denyolar gelecek, ipsiz sapsız konuşacak, ve yine kapanacak. Olacağı bu.

Ya ben Kendi Adıma Konişim ben 2oo7'den beri burdayim işim Gereğide sürekli takip ederim Siteyi.Ama şu son 1 senedir hiç böyle haksızlık görmemiştim Forumda...
Gerçekten belki konuştukdan sonra gene uyarı alıp banlanacam.
[color="#FF0000"]Bazıları çıkarcı ve tabiri caizse üçkağatçıdır.[/color] Demiş[color="#FF8C00"] himmgarip [/color] Evet Haklı yönetimin yalakası olmuş yazılan iletileri Takip ediyorum
Resmen Yönetime Yalakalık yapıyor. Neyseki Banned Oldu Gene ( Gene yalakalık Yapıp gelirde neyse... ) Sonunda , Onu Sevmediğimi Oda Yönetimde Biliyor.Onun Yüzünden Defalarca Banned Oldum ( KEMAL ) o şahış
Ama baktım Böyle olmuyor Forumdaki Büyüklerimle Tartişmaya Giriyorum Bende Hiçbirseye karışmaz.. Yapılan Haksızlıgı Görsemde Susar Oldum .... Kendi Çapımda Elimden geldiğince İşi Bilmeyenlere Yardımcı olurum

[color="#FF0000"] Not:[/color] Laflarım Biryerlere birilerine Dokunmuş ise Şayet Banned Yapmadan Önce Neden Banlandıgımı veya Uyarı Aldiğimi Msj İle iletinde Kusurumuzu Bilelim Saygılarımla .... H.ALBAYRAK

ahhhh benim güzel canlarım 20 gün sonra emekli olacağım. ben tnctr'ye üye olalı 5-6 yıl filan olmuş.bazıları (hadi leynnn) diyecekler ama ilk üye olduğum zamanı sk8er_boi hatırlar server değişiminde bütün üyelikler gitmişti o zaman hatta kendisiyle telefonda bile konuştuğumu hatırlarım, şimdi yoğunluğumuzdan ve istismardan selam bile vermiyoruz bir çoğumuz birbirine, ne forumlar eskittim bende bilmiyorum.değişim her zaman gereklidir. makinenin tuşlarına ben dos ekranındayken başmıştım şimdi windows 7 yi beğenmiyoruz. çömezler diyorum. belki benden on kat iyi bilgisayar kullanabiliyor olabilirsiniz ama bizler yani dinozorlar disket sürücülü,sdramli bilgisayar zamanından bu güne makine kullanabiliyorsak ben gene bensem ve Win 7 veya xp de sizlere yazıyor birşeyler paylaşıp hala birşeyler öğrenebiliyorsam değişimin içindeyim demektir.çömezler ise hala burada böyle kalacağımızı sanıyorsa ben dinozor kalmaktan memnunum. eskiden motorumun ibresi toka etmedi mi içim rahat etmezdi. şimdi 90'ı geçemiyorsam ben gene dinozorum. eğer değişime ayak uyduramıyorsam ben kalınım kusuruma bakmayın.bakın burası oldukça güzel bir bağ oturum adam gibi üzüm yiyin, bağcıyı dövmeye kalkarsanız ayağınız kayar. hala dışarıda yaşanacak bir dolu hayat var şunu şurasında kalmış 40-50 yıl ömrüm değişemiyorsam bari değişmiş taklidi yapayım. eğer rahatsız olan varsa buraların havası bozuldu diyen varsa kimse sizleri buraya zorla çağırmıyor. istemiyorsan gelmezsin bozulmuş havamızdan teneffüs etmezsin........ paskomya

Değişim illaki olacak arkaşlar ancak değişimi olumsuz etkileyen nedenler varsa onları açık söyleyin konuşuşalım. Yada kişiler varsa konuşmayalım, ucu kaçar :D Ben şu üyeden şöyle rahatsızım diye raporlayın söz ben vakit bulunca özel cevap yazacam size. Hatta rahatsız olduğunuz yönetici varsa onuda raporlayın. Bir üst rütbe incelesin karar versin. Aslında rapor sistemi en büyük yardımcınız ama etkili kullanamıyorsunuz yada önemsemiyorsunuz. Biz sevsekte sevmesekte foruma yararı olan üyeleri elimizden geldiğince idare etmeye çalışıyoruz. Tabi burda faydası olmayanlar ama bu çifte standart diyebilir ama önce herkes kendine baksın. Kimseye keyfi ceza vermiyoruz. Faydası olmuyorsa zararıda olmasın otursun adam gibi. Yalaka diye bahsettiğiniz adamda belli bir konuda foruma katkısı olan birisi. Bu adamın iletilerinin yarısı boş mesaj olsada geri kalan yarısı diğer üyelerin faydalandığı iletiler ve buda bizim için değerli. Bu hiç ceza almıyor anlamına gelmez. Bu şahıs değişik zamanlarda tam 13 kez uyarı almış ve forumun lehine olmasına rağmen tncsever olması yasaklanmıştı! Ne gerek vardı parasını alır görmemezlikten gelirdik yani. Demekki arka planda sizin bilmediğiniz bazı kararlar alınıyor ve uygulanıyor. Olaya hakim olmadığınız içinde eleştrileriniz biraz havada kalıyor. Neyse bütün iyi niyetler suistimal edilince geriye yapacak fazla bişeyde kalımıyor. Herkes kendi yoluna...

Ben yine ısrarla raporlama sistemini kullanın diyorum :good:

Sadece şöyle söyleyeyim arkadaşlar; biz bu forumu çabalayıp bir yerlere getirmeye çalışırken, çoğumuz öğrenciydik, aynı oranda da gençtik. Kimler geldi kimler geçti, eski üyeler çok iyi bilir, yenilerde gözlemleyebilir. Şimdilerde hepimizin belli başlı meşgaleleri var. Dağıldık savrulduk, hepimiz "hayat" mücadelesine tutulduk. Eskiden 50.000 üyeyle uğraşamayız derdik, şimdi 400.000'i geçtik. Artık düşünce çeşitliliği ve anlayış farklılığı çok. Bu kadar çok seslilikte, bencil ve acımasızca davrananları ayırmakta eskisi kadar kolay değil. Bu fikrime sanırım hepiniz anlayış göstereceksinizdir.

Arkadaşlarımı tenzih edip kendimi ele alırsam; yeni bir hayat kurdum, yeni bir yere hatta ülkeye taşındım. Bu sırada kendi mücadelemizle forumunun eteğini elimize değdirmedik. Geri dönüp baktığımda bir çok şey değişmiş. Değişime ayak uydurmaya çalışacağım, buna mecburum. Dünya maalesef böyle ilerliyor. Şimdi biraz elimi taşın altına koymaya çalışacağım.

Konuyu fazla dağıtmadan, artılarıyla eksileriyle forumu kabullenmiş bir kitle var. Mümkün olduğunca hep pozitif kısmına yüklenmeye çalışmak lazım ama şunu da bilin ki, aynı hırs ve mantalite bizlerde de var. Ve bazen biz de bu hırs ve agresifliğimizin kurbanı olabiliyoruz. Sizlerin de bizi anlamasını bekliyorum ama bu beklentim çok da umutlu değil maalesef çünki her ne olursa olsun geçmiş geleceğin kırık bir aynası oluyor.