Jump to content

Ygs Sınavı Ile Ilgili Birkaç Soru ?

captan_61
 Share

Recommended Posts

arkadaşlar ygs sınavına girerken bize verdikleri bilgi doldurma formunda ys1 ygs 2 ygs 3 diye şıklar olucakmı ona göremi giricez ygs 1 ygs 2 ygs 3.. diye yoksa hiç biri mi yok direk ygs mi giricez.Bide ben polis olmak istiyorum ygs 1 ygs 2 ... diye varsa hanisine giricem polislik sözelmi yoksa sayısalmı acaba şimdi hangi derslere çalıssam diyorum yardımlarınızı bekliyorum geçen senelerden ygs sınavına girenb varsa lütfen beni bilgilendirsin :)

NOT:Konuyu yanlış yere açmıssam kusura bakmayın forumda yeniyim arkadaşlar konum eğer yanlış yerdeyse admin konuyu doğru yere taşıabilişr misin :)

Edited by captan_61

[quote name='ali_63kal' date='02 October 2011 - 15:16 ' timestamp='1317557807' post='1088500']
direkt sınava gireceksiniz.daha sonra netler e göre paun hesabı yapılır
[/quote]
sınava girerken bilgi doldurma formunda ygs1 ygs2... diye seçenekler yok mu???

bilen yok muuuuuuuuuu

ygs 2010 giren yok mu aranızda ya

pffff

Edited by Akozdem!R

Arkadaşım YGS1 ... Vs seçimi yoktur. Puan Ağırlıklı oluşur Örnek Olarak YGS1 Matematik Ağırlıklıklıdır. Hepsinin Bir Ağırlığı Var. Diğer Soruna Gelince. YGS ile Polislik Okuyabiliyorsun. Şartları Var Tabi Tabi Tutulacağın Puan Sistemi YGS1 Normal Sınava Giriyorsun Ama Matematik Sorularını Yoğun Ve Arkasından Fen Gelecek Şekilde Yapman Lazım Hepsini Yapman Lazım Tabiki Ama Mat-Fen Ağırlıklı Geçen sene Polis Meslek Yüksek Okulu 280 Puanla Öğrenci Aldı. Bu Sene Puanı 300 ' e Çıkardığını Duydum. Puanı Yaptın PMYO Web Sitesinden Başvuru Falan Bankaya Para Yatırıyorsun. Tabi Bunlar Tamamlandıktan Sonra Mülakatlara Kalıyorsun. Geçtiğin Takdirde Tamamdır. :)

YGS sınavı tek tiptir. Kayıtlar başladığı zaman parasını bankaya yatırırsın. Sonra bir okula git yardım al onlar senin kaydını yaparlar.
Polis meslek yüksek okulu için YGS sınavından, herhangi bir alandan 280 puan alman yeterlidir. 300 puan diyorlar fakat sonra 280 puana çekiyorlar :) her sene öyle oluyor

okulda rehber öğretmen yok mu::)
gideceğin bölüme göre ygs şekillenir.

ygs 1-2 sayısısal bölümleri
ygs 3-4 sözel bölümleri
ygs 5-6 eşit ağırlık bölümleri anlamanına gelmektedir.

fakat polis kolejine gitmek için her hangi bir ygs türü diye bişey yok
.herhangi birinden 300 alman yeterli.