Jump to content

Faturayı Görünce Şok Olmayacaksınız


mucit41
 Share

Recommended Posts

[b]Konu Başlığı :[/b] [b] [color="#FF0000"] Faturayı görünce şok olmayacaksınız [/color] [/b]

[b][u]Kaynak Linki :[/b][/u]

[code]http://ekonomi.haberturk.com/teknoloji/haber/676610-faturayi-gorunce-sok-olmayacaksiniz [/code]

[b]Konu Tarihi:[/b] [b]06 Ekim 2011[/b]

[quote] [b] Buna göre operatörler, abonelerine 30, 50, 75 ve 100 liralık üst kullanım sınırlarından oluşan tercihler sunacak. Operatör, üst sınırın önce yüzde 80'ine ardından da yüzde 100'üne ulaşan aboneyi kısamesajla (SMS) uyaracak.

[color="#FF0000"]DÜZENLEME TAMAM[/color]

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK), haberleşme hizmetlerinde fatura üst sınır uygulamasına ilişkin düzenlemesini tamamladı. BTK'dan üst düzey bir yetkili, düzenlemenin abonelerin aylık bazda cep, sabit telefon ve internet faturalarını kontrol etmelerine olanak sağlayacağını anlattı. Düzenlemenin sektörün görüşüne sunulduğunu aktaran yetkili "Kasım ayının ikinci yarısında cepte uygulama başlayabilir.

Sabit telefonda yıl sonuna kadar süre söz konusu" dedi. Uygulama kapsamında cep, sabit ve internet abonelerine, 30, 50, 75 ve 100 liralık üst kullanım sınırlarından oluşan tercihler sunulacak. Operatörler, abonelerine gerektiğinde farklı seçenekler de sunabilecek. Abone, bu seçenekler arasından tercih yapacak ve fatura üst sınırını belirleyebilecek. Abone, herhangi bir sınırlama talebinde bulunmadığı durumda ise hizmet aldığı sistemdeğiştirilmeden devamedecek. Abone, bir fatura döneminde yalnız bir kez kademe belirleme, kaldırma ya da değiştirme talebinde bulunabilecek.

[color="#FF0000"]ÜST SINIR İÇİN 'ONAY' ŞARTI VAR[/color]

BTK yetkilileri, abonenin “onayıyla” üst sınır sonrasında hizmet sınırlamasının yapılıp yapılmayacağı sorusu üzerine, "Operatörlerin (özellikle cep telefonu işletmecilerinin) kullandıkları mevcut faturalama sisteminde, gerçek zamanlı ücretlendirme söz konusu değil. Belli bir sürelik konuşma, gecikmeli olarak faturaya yansıyor. İşletmelerin, gerçek zamanlı ücretlendirme için altyapı kurması gerekiyor" dedi. Altyapının kurulmasının ardından fatura üst sınırına ulaşılması durumunda, abonenin de “onayıyla” ile hizmet kısıtlanabilecek.
[/b] [/quote]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...