Jump to content

Ram Tavsiyesi!

Share

Recommended Posts

Merhaba arkadaşlar...Benim emektar Toshiba A200 1M4 laptobuma 2 gb ram almak istiyorum.Performans artışı için...Ancak nasıl olmalı, neye göre alınmalı, 2'lik tek mi yoksa 1'lik 2 tane mi olmalı ya da bilgisayarla uyumlu şekilde hangi özelliklerde olmalı gibi sorulara benim cevabım yok :) Bundan dolayı yardımlarınızı bekliyorum.Önerilerinizi açıklayıcı bir şekilde yazarsanız ben de donanım konusunda biraz bilgi sahibi olmuş olurum :) İlgilenen arkadaşlara şimdiden teşekkürler...

Edited by ayazoglu

kardeşim konuya çok hakim değilim ama aşağıda vereceğim bağlantıya göre sistemin max 2gb destekliyor ve 2 slot varsa 1+1 şeklinde alman gerektiğini düşünüyorum

http://www.google.com.tr/search?gcx=c&sourceid=chrome&ie=UTF-8&q=Toshiba+A200+1M4

ilk siteye girersen göreceksin..link hata verdide

yine o linke göre cihaz ddr2 667mhz ram destekliyor..alman gereken ram modelide bu

Edited by slkcer

System memory standard : 1,024 (512 + 512) MB
maximum expandability : 2,048 MB
technology : DDR2 RAM (667 MHz)

ORJİNAL SİTE de değerleri bu şekilde verilmiş yani üzerinde[b] DDr2 667Mhz 512Mb * 2[/b] yani 1 gb bellek var
sende orjinale sadık kalmak suretiyle Kingston Ocz ve A-data Markalarından herhangi birine ait tek parça [b][u]DDr2 667 Mhz 2 GB[/u][/b] ram alabilirsin
yazdığına göre Maximum 2 Gb ram kullanabiliyor Bilgin olsun

İlginize teşekkürler arkadaşlar...Evet üzerinde 2*512 var.Anakart değiştiğinde görmüştüm :) Önemli mi bilmiyorum ama anakart değiştiğinde aynısını bulamamıştık ve satellite olması gerekirken satellite pro anakartı(gerçi daha üst modeli ama :)) takmıştı bilgisayarcı...

[u]Ekleme[/u]: Tek 2'lik mi daha iyi olur yoksa 1'lik 2 adet mi?Bu konuda da görüşlerinizi yazarsanız sevinirim.Galiba bunlar dolara göre fiyatlandırılıyor.Dolar da bu ara durmadan yükseliyor :)

[code]Düzenleme:Ekleme yapılmıştır...[/code]

Edited by ayazoglu

max 2 destekliyor ise ben 2 adet 1 al derim..max 2gb dediğine göre slot başına max 1gb olabilir..diyelimki olmadı birşey kaybetmezsin..her durumda en fazla 2gb takacaksın çünkü..bilgisayarcı takacaksa deneyerek alırsın zaten

Ben de öyle düşünmüştüm eskileri verip yenilemeyi.Aynı fikirdemişiz :) Yalnız bilgisayarcının birine sormuştum fiyat meselesini, o da benimkilerin üstüne 50 TL fark alırım demişti.Şimdi baktım fiyatlara da zaten o fiyat dolaylarına sıfırı var.Kazıklıcaktı ayak üstü beni demekki :rant:

Marka olarak hangisini almalıyım peki?Ne dersiniz bu konuda?

[quote name='ayazoglu' date='06 October 2011 - 23:41 ' timestamp='1317944499' post='1090742']
Ben de öyle düşünmüştüm eskileri verip yenilemeyi.Aynı fikirdemişiz :) Yalnız bilgisayarcının birine sormuştum fiyat meselesini, o da benimkilerin üstüne 50 TL fark alırım demişti.Şimdi baktım fiyatlara da zaten o fiyat dolaylarına sıfırı var.Kazıklıcaktı ayak üstü beni demekki :rant:

Marka olarak hangisini almalıyım peki?Ne dersiniz bu konuda?
[/quote]

Marka konusunda bişe diyemem ama alacağın 2x1gb ramler aynı marka aynı özelliklerde olmasına dikkat etmeni öneririm.

İlginiz için tekrar hepinize teşekkür ederim arkadaşlar...

Aldığım RAM'ler Samsung aynı hız(667 mhz) ve boyutta(1 gb)...Üzerinden çıkan 512'likler de bu marka olduğu için ve ayrıca eskileri takas edebildiğim için :) Umarım Samsung'la kötü anıları olan yoktur :D