Jump to content

Int. Bağlantısı Olduğunda Serial Geçersiz Hatası

fotoferdi
 Share

Recommended Posts

[b]Merhaba. Bir sorunum var Bir program var internet bağlantısı kesildiğinde açıyorum ve gayet düzgün çalışıyor. internet bağlantısı olan pc de key geçersiz diyor daha açılırken program kapanıyor bunu nasıl düzeltebilirim acaba? sanırım açılırken keyi online kontrol ediyor bunu iptqal edebilirmiyim acaba? [/b]

[quote name='severalnasty' date='12 October 2011 - 10:54 ' timestamp='1318416880' post='1093943']
[b]Programın kontrol ettiği sitenin adresini bulup C:\Windows\System32\drivers\etc 'de host dosyası var, oraya ekliyeceksin...[/b]
[/quote]
Teşekkür ederim hızlı cevap ve yardımınız için şimdi deniyorum hemen.
Malesef işe yaramadı:(

Edited by fotoferdi

[quote name='fotoferdi' date='12 October 2011 - 10:50 ' timestamp='1318416657' post='1093942']
[b]Merhaba. Bir sorunum var Bir program var internet bağlantısı kesildiğinde açıyorum ve gayet düzgün çalışıyor. internet bağlantısı olan pc de key geçersiz diyor daha açılırken program kapanıyor bunu nasıl düzeltebilirim acaba? sanırım açılırken keyi online kontrol ediyor bunu iptqal edebilirmiyim acaba? [/b]
[/quote]
Yardımcı olabilecek kimse yokmu malesef düzelmedi hala sorunum.

Edited by BrightBlade
İlk iletinizi göndereli bir saat olmuş yardım diyorsunuz bi sabır!

programın internet çıkışını güvenlik duvarından kapatmayı dene.

Öncelikle : Denetim Masası > Windows Güvenlik Duvarı ‘na giriyoruz.
Daha sonra gelen pencerenin sol üst kısmından giden kurallarına giriyoruz.
Şimdi de pencerenin sağ üst kısmından yeni kural diyoruz.
Ve kuralımızı oluşturuyoruz.
1. Aşama >

Hangi türde kural oluşturmak istersiniz? ekranında PROGRAM’ı seçip ileri diyoruz.

2. Aşama >

Karşımıza 2 seçenek çıkacak.

-Tüm Programlar

-Bu Programın Yolu ( Bunu Seçiyoruz )

Seçimi yaptıktan sonra programın exesini bulup seçiyoruz.

3. Aşama >

Gelen kısımda engellemenin asıl noktasını yapacağız.

Bağlantıyı Engelle seçeneğine tıklayıp ileri diyoruz.

4. Aşama >

“Bu kurallar ne zaman uygulanacak ?” yazısı geldiğinde Tümünü Seçip yine ileri diyoruz.

5. Aşama>

Son olarak kurala bir isim veriyoruz.Ve istersek kendimize göre bir açıklama giriyoruz.

İşlem bu kadar. Artık seçtiğimiz program internete bağlanamaz.Tabii dolayısıyla serialin de w*arez olduğunu anlayamaz Güncelleme almadığımız sürece programımıza hiçbir şey olmaz

bu işlemi key girmeden önce yapın

Edited by bates54

[quote name='bates54' date='12 October 2011 - 11:44 ' timestamp='1318419894' post='1093975']
programın internet çıkışını güvenlik duvarından kapatmayı dene.

Öncelikle : Denetim Masası > Windows Güvenlik Duvarı ‘na giriyoruz.
Daha sonra gelen pencerenin sol üst kısmından giden kurallarına giriyoruz.
Şimdi de pencerenin sağ üst kısmından yeni kural diyoruz.
Ve kuralımızı oluşturuyoruz.
1. Aşama >

Hangi türde kural oluşturmak istersiniz? ekranında PROGRAM’ı seçip ileri diyoruz.

2. Aşama >

Karşımıza 2 seçenek çıkacak.

-Tüm Programlar

-Bu Programın Yolu ( Bunu Seçiyoruz )

Seçimi yaptıktan sonra programın exesini bulup seçiyoruz.

3. Aşama >

Gelen kısımda engellemenin asıl noktasını yapacağız.

Bağlantıyı Engelle seçeneğine tıklayıp ileri diyoruz.

4. Aşama >

“Bu kurallar ne zaman uygulanacak ?” yazısı geldiğinde Tümünü Seçip yine ileri diyoruz.

5. Aşama>

Son olarak kurala bir isim veriyoruz.Ve istersek kendimize göre bir açıklama giriyoruz.

İşlem bu kadar. Artık seçtiğimiz program internete bağlanamaz.Tabii dolayısıyla serialin de w*arez olduğunu anlayamaz Güncelleme almadığımız sürece programımıza hiçbir şey olmaz

bu işlemi key girmeden önce yapın
[/quote]

İşletim sistemim XP professional sp3 bende: Denetim Masası > Windows Güvenlik Duvarına tıkladıktan sonra açılan pencerede 'giden kuralları' yok.

Yanlızca: Genel, Özel durumlar ve gelişmiş var.

[quote name='fotoferdi' date='12 October 2011 - 15:03 ' timestamp='1318421002' post='1093983']
İşletim sistemim XP professional sp3 bende: Denetim Masası > Windows Güvenlik Duvarına tıkladıktan sonra açılan pencerede 'giden kuralları' yok.

Yanlızca: Genel, Özel durumlar ve gelişmiş var.
[/quote]

o zaman araştır seçenkler üzerinde deneme yanılma yap. bende xp yok. anlatılanları uyarlamaya çalış.

Edited by bates54

Yardımların için teşekkür ederim bates54.
Arkadaşlar sorunu çözdüm aynı sorunu yaşayan arkadaşlar için yazıyorum.

Şöyle:

Sizlere programsız olarak site engellemek hakkında bilgi vereceğim.
Öncelikle işlem son derece basit olmakla beraber 100% işe yaramaktadır. Ancak herhangibir database olmadığı için bütün engellemek istediğiniz siteleri
tek tek el ile girmeniz lazım. Şöyle anlatayım.
Ben kardeşimin Facebook isimli siteye girmesini istemiyorum. Ne yapmam lazım hemen açıklayayım.

C:\Windows\System32\drivers\etc içerisindeki "hosts" dosyasını administrator olarak notepad veya benzeri bir programla açıyorum.
Diyelimki notpad ile açtım, içeriğinde bir değişiklik yapmadan en alta iniyorum.

bundan sonrası önemli...

en alt satırda bulunan kısımın sonuna yani aşağıdaki kısımın sonuna

# localhost name resolution is handled within DNS itself.
# 127.0.0.1 localhost
# ::1 localhost

aşağıdaki kısımı ekliyorum.

127.0.0.1 www.facebook.com
127.0.0.1 facebook.com

yani en son kısım şöyle görünecek.

# 127.0.0.1 localhost
127.0.0.1 www.facebook.com (Buradaki modemin öntanımlı ipsi, açıklamasını aşağıda yaptım)
127.0.0.1 facebook.com (Buradaki modemin öntanımlı ipsi, açıklamasını aşağıda yaptım)

kaydedip çıkıyoruz ve birdaha facebooka giremeyeceğiz....

***yaptığımız işlem son derece basit.
host dosyası windowsun DNS ye başvurmadan siteyi direk yüklemesini sağlıyor. Yani şöyle oluyor.
Siz atıyorum www.facebook.com yazdığınızda adres çubuğuna bu ilk önce DNS sunucusuna gider. Ordan da facebook un ip adresine yönlendirilirsiniz.
Süreç kısaca böyle oluyor.

Eger facebook un ip sini "hosts" dosyasına eklediğimizde windows adresi host olarak algılayacak ve DNS ye uğramadan direk girecek.
Youtube da bu şekilde girilebiliyor.

Bizim yaptığımız ise facebook sitesinin ip si olarak kendi ip mizi göstermek. Yani biri facebook a girmeye çalıştığında windows host
olarak algılayacak ve bizim girdiğimiz kendi ip mize bağlanmaya çalışacak ve tabiki bağlantı kuramayacak. Kullanıcı ise hiçbirşey anlayamayacak..

İşlem bu kadar basit.

Engellemek istediğiniz sitenin başına "127.0.0.1 (web adresi)" ni ekliyoruz ve o siteye bir daha girilemiyor.

İstediğiniz kadar site girebilirsiniz sadece bütün sitelerin önüne kendi ip nizi girin yeter.

Alıntı: Kaynak: [quote]http://forum.donanimhaber.com/m_33846796/tm.htm[/quote]

[quote name='fotoferdi' date='12 October 2011 - 17:04 ' timestamp='1318428278' post='1094033']
Yardımların için teşekkür ederim bates54.
Arkadaşlar sorunu çözdüm aynı sorunu yaşayan arkadaşlar için yazıyorum.

Şöyle:

Sizlere programsız olarak site engellemek hakkında bilgi vereceğim.
Öncelikle işlem son derece basit olmakla beraber 100% işe yaramaktadır. Ancak herhangibir database olmadığı için bütün engellemek istediğiniz siteleri
tek tek el ile girmeniz lazım. Şöyle anlatayım.
Ben kardeşimin Facebook isimli siteye girmesini istemiyorum. Ne yapmam lazım hemen açıklayayım.

C:\Windows\System32\drivers\etc içerisindeki "hosts" dosyasını administrator olarak notepad veya benzeri bir programla açıyorum.
Diyelimki notpad ile açtım, içeriğinde bir değişiklik yapmadan en alta iniyorum.

bundan sonrası önemli...

en alt satırda bulunan kısımın sonuna yani aşağıdaki kısımın sonuna

# 127.0.0.1 localhost

aşağıdaki kısımı ekliyorum.

127.0.0.1 www.facebook.com
127.0.0.1 facebook.com

yani en son kısım şöyle görünecek.

# 127.0.0.1 localhost
127.0.0.1 www.facebook.com (Buradaki modemin öntanımlı ipsi, açıklamasını aşağıda yaptım)
127.0.0.1 facebook.com (Buradaki modemin öntanımlı ipsi, açıklamasını aşağıda yaptım)

kaydedip çıkıyoruz ve birdaha facebooka giremeyeceğiz....

***yaptığımız işlem son derece basit.
host dosyası windowsun DNS ye başvurmadan siteyi direk yüklemesini sağlıyor. Yani şöyle oluyor.
Siz atıyorum www.facebook.com yazdığınızda adres çubuğuna bu ilk önce DNS sunucusuna gider. Ordan da facebook un ip adresine yönlendirilirsiniz.
Süreç kısaca böyle oluyor.

Eger facebook un ip sini "hosts" dosyasına eklediğimizde windows adresi host olarak algılayacak ve DNS ye uğramadan direk girecek.
Youtube da bu şekilde girilebiliyor.

Bizim yaptığımız ise facebook sitesinin ip si olarak kendi ip mizi göstermek. Yani biri facebook a girmeye çalıştığında windows host
olarak algılayacak ve bizim girdiğimiz kendi ip mize bağlanmaya çalışacak ve tabiki bağlantı kuramayacak. Kullanıcı ise hiçbirşey anlayamayacak..

İşlem bu kadar basit.

Engellemek istediğiniz sitenin başına "127.0.0.1 (web adresi)" ni ekliyoruz ve o siteye bir daha girilemiyor.

İstediğiniz kadar site girebilirsiniz sadece bütün sitelerin önüne kendi ip nizi girin yeter.

Alıntı: Kaynak:
[/quote]

[b]Bende aynısını söyledim... [/b][img]http://www.tnctr.com/public/style_emoticons/default/mellow.gif[/img]

[quote name='severalnasty' date='12 October 2011 - 14:20 ' timestamp='1318429235' post='1094066']
[b]Bende aynısını söyledim... [/b][img]http://www.tnctr.com/public/style_emoticons/default/mellow.gif[/img]
[/quote]

Haklısınız. Özür dilerim ben siz söylediğinizde sitenin ip adresini bulup onu ekledim oda olmadı benim hatam. böyle açıklayıcı olunca anladım:)