Jump to content

Böyle Virüs Görülmedi

STeRK
 Share

Recommended Posts

Saly türevi bir virüsten bahsediyorsunuz,kurtulmak için önce alttaki linki acın kısayol yapın pc nize ve o internet kısa yolunu d sürücüsü içine acık olarak kayıt edin.Sonra pc nizin c sürücüsünü tam bir formatla yeniden işletim sistemini kurun ve sistem geri yükleme kapalı olduğundan emin olun acıksa kapatın,sonra d sürücüsüne kopyaladığın internet kısa yolunu acın ve uygulamaları çalıştırın,gerekli virüs taratmasının yapmasını sağlayın.Bulduğu tüm virüsleri silip temizliyecek deneyiniz.

Zamanında banada bulaştı lakin bir takım mp3 lerim ve avi filimler zarar gördü ve temizlensede d sürücü içindeki var olan exe ler de virüsten etkilenmiş ise de yapılacak bir şey yoktur.Tam temizliği yap ki bir daha tekrar çıkmasın sistemin rahat olsun.

[code]http://www.eset.com/home/products/online-scanner[/code]

[quote name='nemsadik' date='15 October 2011 - 00:40 ' timestamp='1318628414' post='1095145']
ne berbat bir virüs oldugunu bilirim gecn yıl 4 defa format atmıstım sisteme nafile ama en sonunda çözdüm işi...silemediysen yardımcı olurum kardeşim..selametle
[/quote]
Sen nasıl sildin?

[quote name='MAKINCI' date='15 October 2011 - 01:53 ' timestamp='1318632824' post='1095188']
bizede aynı virüs bulaşmıştı şöyle kurtulduk isteyen uygulasın format sırsında makinanın fişini çekin sonra yeniden format atmaya çalışın bizde işe yaradı baktık gitmiş
[/quote]
Yöntem oldukca ilginç

[quote name='kannam_' date='15 October 2011 - 01:57 ' timestamp='1318633021' post='1095191']
sistemi geriye al arkadaşım
[/quote]
Bu yöntem işe yaramaz bu virüs silinmemek için kendi de sistem geri yüklemesi yapar.Temp klasörüne bile kendini kopyalar

Bu lanet sality virüsünden kurtulmanın iki yolu var.
1) Birincisi ve en kolayı Yerel disk C yi ve D yi biçimlendirmek. Not:Hızlı biçimlerdirme yapma. Yavaş biçimlendirme yap

2) İkincisi biraz uzun yol
Bu baş belası virüs pcndenki bütün Exe. tabanlı dosyalara bulaşır. Özellikle Sistemde gözükmeyen dosyalara bulaşır.
Yerel Dsik C ve D de ni n altında bulunan SystemVolume İnformation diye gizlenmiş dosyalar vardır.
Bu baş belası virüs bu yoldaki exe. dosyalarını bulur onlara yapışır. Ve bilgisayarınız kararsız çalışmaya başlar.
Kurtulmanın yolu. Kaspersy 2012 veya 2011

Sisteminiz Kaspersky ı kaldıracak kadar çalışıyorsa hemen kurum ve tam tarama yapın. Önünüze gelen bütün virüsleri kesinlikle silin.
Eğer sisteminiz ağrsa hemen format atın.Arkasından hiçbirşey yapmadan kaspersy kurun. Hemen temziliğe başlayın.

Ben bu yolla her defasında kurtuldum.

Ha birde bir yolunu bulup SystemVolume İnformation altındaki dosyalra girebilirsniz. Oaradaki bütün dosyaları silin. Bu da bir kurtuluştur.
Ama mutlaka kasperdky temizliği yapın
İyi geceler