Jump to content

Reg Dosyasını Uyarı Vermeden Eklemek Istiyorum!

soner_61
 Share

Recommended Posts

merhabalar .reg uzantılı bir dosya yapıyorum cihaz her açıldığında reg komutları işlensin istiyorum bunun için yaptığım dosyayı başlangıç bölümüne koyuyorum cihaz açıldığında

'bilgilerin eklenmesi,değerlerin istenmeden değişmesine veya silinmesine neden olabilir yada bileşenler düzgün bir şekilde çalışmayabilir'

şeklinde bir uyarı alıyorum bu uyarıyı kapatma şansım varmı ? bu uyarıyı almak istemiyorum yada istediğim ayarların sürekli regedit de kalmasını istiyorum değiştirdiğim ayarlar aç kapa yapıldığında eskiye dönüyor bunu engelleyebileceğim bir ayar yada program varmı ? tüm işletim sistemlerinde denedim yinede aç kapa yapıldığında eski haline geri dönüyor , deepfrize de denedim olmuyor işe yaramıyor ? konu hakkında bilgisi olan varsa lütfen yardım etsin .... Edited by blue_life

@soner_61

Konuyu tam anlamadım ama sen başlangıçta bir reg dosyasının içeriğini sessiz sedasız registry eklemek istiyorsan;
Başlat Menüsü -> Programlar -> Başlangıç klasörüne regedit.exe nin kısayolunu oluşturup, kısayol özelliklerinindeki hedef kutusuna bir boşluk bırakıkp /S "reg dosyasının konumu" nu eklersen ilgili registry dosyası başlangıçta sesiz sedasız registye girilecektir...
Mesala regeidit.exenine konumu C:\WINDOWS\regedit.exe ise ve senin reg dosyanın konumu C:\test.reg ise;
C:\WINDOWS\regedit.exe /S "C:\test.reg"

Eğer sorun yaşarsan aşağıdaki programı indir ve başlangıçta çalışmasını istediğin registry dosyalarının yanına koy!
RegFileAdd.exe nin kısayolunu Başlat Menüsü -> Programlar -> Başlangıç klasörüne oluştur. Başlangıçta RegFileAdd.exe nin yanındaki tüm reg dosyaları registrye eklenecektir. Hepsi bu kadar.

Tabi ilgili reg dosyası hakkında daha detaylı bilgi verirsen, konuyu daha iyi anlayabiliriz.
Misal, ilgili registry dosyasının içeriğini bizimle paylaş!