Jump to content

En İyi Kalitede Müzik Dinlemek Uygulamalı..

istanbul82
 Share

Recommended Posts

[quote name='600' date='07 March 2012 - 13:18 ' timestamp='1331115518' post='1166114']
eksiklik değilde fazlalık olabilir mi ? enhancer eklentisi de aktif winampta.
[/quote]

[b]olabilir,sade sıfır kurulum bir winamp'da denemeni öneririm.ben öyle yapmıştım sıkıntısız kullandım 1-2 ay kadar.[/b]

• Replies 123
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

şimdi deneyeceğim.ayrıca yeni güncelleme var.

• Requirements •
Windows Vista or Windows 7 Operational Systems
Winamp 5.57x+ or later version | Aplayer
SSE2 CPU extension

Version 0.44 {[color="#FF0000"]2012.03.03[/color]}

[quote name='600' date='07 March 2012 - 10:18 ' timestamp='1331115518' post='1166114']
eksiklik değilde fazlalık olabilir mi ? enhancer eklentisi de aktif winampta.
[/quote]
oneceki kütüphaneyi dene şubat 27 tarihli olan ...çalmama gübü sorun olursa 1-2 omceki küütphaneye donun...herşey doğru yapıldıysa..
sonuçta linux bazlı devamlı yenileniyo yeni katılan bişey bazen ffsox emu suna uyumlu olmaya biliyo güncellemer takib edilir..

Edited by istanbul82

arkadaşlar üzgünüm ama bence siz kendinizi kandırıyorsunuz!!

Şöyleki;

22050 hz yada 44100 bir sesin örnekleme hızıdır.
Yani bir kayıt yapılırken saniye başına o sesin tüm frekanslarının örneği alınması işlemidir. İnsan kulagı en iyi 20 hz - 20 khz lik sesleri duyar. Buda yakaşık 22050 hz bir frekans aralıgına denk gelir. Bu frekansı kaliteli örneklemek için 22050 X 2 44100 hz lik örnekleme hızı gereklidir. Eger bir ses gercek hayatta 44100hz lik örnekleme yapılarak kayıt edildiyse bunu değiştirmeniz mümkün değildir. Bazı özel yapay teknolijlerle bu iş yapılabilir fakat doğal olmayacagı için tercih edilmez.
Sizin burda yaptıgınız yalancı örnekleme orda dosya 44100hzlik örnekleme ile kayıt edilmişse bunu hiçbir plugin daha yukarıya çekemez. Aynı şekilde 128 kbps (1 snlik örneklemede kullanılan alan ) sıkıştırılmış mp3 un kullandıgı alandır. Bunu mp3 değilde wav file yaparsanız sıkıştırma olmayacağı için alan daha yüksege cıkacakdır, ama ses yine aynı sesdir. Sadece kayıt alanı fazladır yada sıkıştırma kullanılmamıştır.

Burdaki konuya daha önce yazacakdım ama fırsatım olmadı bugun denedim notebook uma hem aimp hem winamp kurdum dediğini işlemleri yaptım ve özellikle fark edeyim diye kulaklıklarımla dinledim.Wasapi yi ve direct sound u kullanarak aynı mp3 dinledim.

Sonuç:
Wasapinin yaptıgı tek şey gain yani sesi arttırıyor. Yani aimp ve winamp le aynı seviye volume değerine getirirseniz wasapi li winamp daha yüksek çıkıyor. Başka bir değişle winamp in sesinide açarsanız aynı sonuca ulaşırsınız. Herhangi bir ses eklemesi derinlik vs yok sanki biraz orta frekansalrı fazla veriyor gibi. Zaten ayrı bir ses eklemesini beklemiyordum. Zira bu çok mantıksız. 3d şeklinde birşeyde kullanılmıyor zira 3d arkadaki sesleri yükseltir başka bir değişle o sesler zaten ordadır sadece gain i artar.

Aynı şekilde ses yükselmesi söz konusu değildir. Şöyleki;

Bir amfinin sesini yazılım kullanarak asla yükseltemezsiniz. Transistörün belli bir gücü ve çalışması için seçilmiş bir frekans aralığı vardır. Ses yükselteçlerinde genelde A AB ve D sınıfı amfiler kullanılır. Eğer siz 1 KHZ lik ve ona yakın frekansları arttırırsanız ses yüksek çıkıyormuş gibi gelir size. Çünkü insan kulagının en iyi duydugu ses 1KHZ dir ve ayrıca bir amfinin en verimli çalıştıgı an 1 khz lik frekansı cıkardıgı andır. Zaten genelde ses çıkışları verilirken 1khz referansa verilir. Tabi siz bas istiyorsunuz. Ozaman işler değişiyor bass sesleri 20-200hz lik seslerdir. Bu frekanslar bir amfinin en çok güç harcadığı alandır.

Kısacası kendinizi kandırmayın eğer kaliteli ses istiyorsanız ;
Hemen creative serisi bir kart alın. Tavsiyem ucuz olarak EMU10k1 entegeresi olan. Bu entegre dsp işlemcidir ses efekti için cpu yu kullanmaz kendisi ses cpu sudur.

Tabi bunlara ek olarak iyi bir frekans tepkimesine sahip bir anfi. Bitmesi sesi yükselttiniz ama sesi, cıkaran asıl bileşen hoparlordur. Her frekansa uygun hoparlör kullanın alçak için woofer orta için midrange yuksek içi tweeter.

Hi-Fi sistemleri çok nankördür bir bileşen kotuyse diğerleride kötü sayılır. Çok kaliteli bir ses kartınız olsa bile bunu yukseltecek bir anfiniz yada bu sesi çıkaracak hoparkörünüz yoksa hiç bir işe yaramaz.

Yıllardır ses sistemleri ile ugraşan biri olarak basitce bunları söyleyebilirim kolay gelsin

arkadaşlar üzgünüm ama bence siz kendinizi kandırıyorsunuz!!

Şöyleki;

22050 hz yada 44100 bir sesin örnekleme hızıdır.
Yani bir kayıt yapılırken saniye başına o sesin tüm frekanslarının örneği alınması işlemidir. İnsan kulagı en iyi 20 hz - 20 khz lik sesleri duyar. Buda yakaşık 22050 hz bir frekans aralıgına denk gelir. Bu frekansı kaliteli örneklemek için 22050 X 2 44100 hz lik örnekleme hızı gereklidir. Eger bir ses gercek hayatta 44100hz lik örnekleme yapılarak kayıt edildiyse bunu değiştirmeniz mümkün değildir. Bazı özel yapay teknolijlerle bu iş yapılabilir fakat doğal olmayacagı için tercih edilmez.
Sizin burda yaptıgınız yalancı örnekleme orda dosya 44100hzlik örnekleme ile kayıt edilmişse bunu hiçbir plugin daha yukarıya çekemez. Aynı şekilde 128 kbps (1 snlik örneklemede kullanılan alan ) sıkıştırılmış mp3 un kullandıgı alandır. Bunu mp3 değilde wav file yaparsanız sıkıştırma olmayacağı için alan daha yüksege cıkacakdır, ama ses yine aynı sesdir. Sadece kayıt alanı fazladır yada sıkıştırma kullanılmamıştır.

Burdaki konuya daha önce yazacakdım ama fırsatım olmadı bugun denedim notebook uma hem aimp hem winamp kurdum dediğini işlemleri yaptım ve özellikle fark edeyim diye kulaklıklarımla dinledim.Wasapi yi ve direct sound u kullanarak aynı mp3 dinledim.

Sonuç:
Wasapinin yaptıgı tek şey gain yani sesi arttırıyor. Yani aimp ve winamp le aynı seviye volume değerine getirirseniz wasapi li winamp daha yüksek çıkıyor. Başka bir değişle winamp in sesinide kısarsanız aynı sonuca ulaşırsınız. Herhangi bir ses eklemesi derinlik vs yok sanki biraz orta frekansalrı fazla veriyor gibi. Zaten ayrı bir ses eklemesini beklemiyordum. Zira bu çok mantıksız. 3d şeklinde birşeyde kullanılmıyor zira 3d arkadaki sesleri yükseltir başka bir değişle o sesler zaten ordadır sadece gain i artar.

Aynı şekilde ses yükselmesi söz konusu değildir. Şöyleki;

Bir amfinin sesini yazılım kullanarak asla yükseltemezsiniz. Transistörün belli bir gücü ve çalışması için seçilmiş bir frekans aralığı vardır. Ses yükselteçlerinde genelde A AB ve D sınıfı amfiler kullanılır. Eğer siz 1 KHZ lik ve ona yakın frekansları arttırırsanız ses yüksek çıkıyormuş gibi gelir size. Çünkü insan kulagının en iyi duydugu ses 1KHZ dir ve ayrıca bir amfinin en verimli çalıştıgı an 1 khz lik frekansı cıkardıgı andır. Zaten genelde ses çıkışları verilirken 1khz referansa verilir. Tabi siz bas istiyorsunuz. Ozaman işler değişiyor bass sesleri 20-200hz lik seslerdir. Bu frekanslar bir amfinin en çok güç harcadığı alandır.

Kısacası kendinizi kandırmayın eğer kaliteli ses istiyorsanız ;
Hemen creative serisi bir kart alın. Tavsiyem ucuz olarak EMU10k1 entegeresi olan. Bu entegre dsp işlemcidir ses efekti için cpu yu kullanmaz kendisi ses cpu sudur.

Tabi bunlara ek olarak iyi bir frekans tepkimesine sahip bir anfi. Bitmesi sesi yükselttiniz ama sesi, cıkaran asıl bileşen hoparlordur. Her frekansa uygun hoparlör kullanın alçak için woofer orta için midrange yuksek içi tweeter.

Hi-Fi sistemleri çok nankördür bir bileşen kotuyse diğerleride kötü sayılır. Çok kaliteli bir ses kartınız olsa bile bunu yukseltecek bir anfiniz yada bu sesi çıkaracak hoparkörünüz yoksa hiç bir işe yaramaz.

Yıllardır ses sistemleri ile ugraşan biri olarak basitce bunları söyleyebilirim kolay gelsin

[img]http://www.tnctr.com/uploads/imgs/pre_1331413906__wasab.jpg[/img]

Edited by tnc_tr

[quote name='_AyhaN_' date='10 March 2012 - 23:05 ' timestamp='1331413528' post='1167638']
ses kartı falan demişşin bari demişken fiyatı uygun bi ses kartı öner :)
[/quote]

Yazdım yazıyı okumaya mı üşendin ? Creative 5.1 4.1 live digital eski ama fiyatı uygun.
O kartla verdiğim adresdeki otomasyon programını kullanın sonuç mükemmel !!
Yanlız kullancıları uyarayım bu bir çalıcı yada efekt programı değildir yani uyumlu kartınız yoksa çalışmaz. EMU10K1 entegresini etkin kullanan bir yazılımdır.

[code]http://kxproject.lugosoft.com/shots.php?language=en[/code]

[img]http://kxproject.lugosoft.com/images/shots/kxdsp.gif[/img]

Edited by tnc_tr

• 3 hafta sonra ...

aimp3 kullanıcı arkadaşlara yeni güncellenen bir plugin veriyorum mükemmel bişi
Nasıl Uygulanır :
[b]1. ProgramFiles'teki AIMP3\Plugins[/b] içindeki herşeyi silin [b]bass_flac.dll[/b] veya [b]bassflac.dll[/b] gibi varsa bunlar kalsın bazen flac biçimi ses dosyaları indirdiğimiz için çalmak için AIMP bunlara ihtiyaç duyar ikisinden biri kalsa yeterli sonra allta verdiğim [b]dsp_dee.dll[/b] dosyasını aynı dizin içine atın bukadar açtığınızda şu şekil bir ayar olmalı
[spoiler][img]http://g1204.hizliresim.com/w/4/42pcq.png[/img][/spoiler]

Alternativ olarak ses kalitesini kendinize göre ayarlayabilirsiniz

[spoiler][img]http://g1204.hizliresim.com/w/4/42pfp.png[/img][/spoiler]

[b]NOT:[/b] DSP ayarlaı ve Equlayzer ayarlarını ben kendime göre ayarladım sizde kendinize göre ayarlayın ;)

tadını çıkarın AIMP3 gerçekten şuan için en iyi müzik çalar programı tüm açılardan test edilmiş ve ıspatlanmış bir şekilde ;)

DLL Dosyası:
[quote]http://www.mediafire.com/?fo3aau22z1ffjkt[/quote]

Edited by milano88

• 2 hafta sonra ...
  • 2 hafta sonra ...

[quote name='milano88' date='04 April 2012 - 06:31 ' timestamp='1333510284' post='1180747']
aimp3 kullanıcı arkadaşlara yeni güncellenen bir plugin veriyorum mükemmel bişi
Nasıl Uygulanır :
[b]1. ProgramFiles'teki AIMP3\Plugins[/b] içindeki herşeyi silin [b]bass_flac.dll[/b] veya [b]bassflac.dll[/b] gibi varsa bunlar kalsın bazen flac biçimi ses dosyaları indirdiğimiz için çalmak için AIMP bunlara ihtiyaç duyar ikisinden biri kalsa yeterli sonra allta verdiğim [b]dsp_dee.dll[/b] dosyasını aynı dizin içine atın bukadar açtığınızda şu şekil bir ayar olmalı
[spoiler][img]http://g1204.hizliresim.com/w/4/42pcq.png[/img][/spoiler]

Alternativ olarak ses kalitesini kendinize göre ayarlayabilirsiniz

[spoiler][img]http://g1204.hizliresim.com/w/4/42pfp.png[/img][/spoiler]

[b]NOT:[/b] DSP ayarlaı ve Equlayzer ayarlarını ben kendime göre ayarladım sizde kendinize göre ayarlayın ;)

tadını çıkarın AIMP3 gerçekten şuan için en iyi müzik çalar programı tüm açılardan test edilmiş ve ıspatlanmış bir şekilde ;)

DLL Dosyası:
[/quote]

denedim başarılı emeğine sağlık :good:

• 1 ay sonra...

[2012 06 02][v 0.48]
+ Some work on mixer options.
! 0.47: Matrix configuration saving fix.

[2012 04 17][v 0.47]
+ Per-device profiles prototype.
! First run tray icon hint fixed.
maiko güncellendi ffmepeg libary 31 olan sağlam..inffsoxda güncellenmiş...
üsteki bahsettğiniz şey de plugin sittin senden beri olan winamp dsp plugin bizim pahsettiğimiz şeyler input ve output...en iyi kalitede çözme win karneline sokmadan kayıpsız ses sinyali sağlamak..dsp eğirme büğürtmedir hangi plugini olursa olsun..
ffsoxun 4.6 sürümü aimp de çalışıyo normal inputları iptal et ona geç farkı gör.
aimpi ozellikle tavsiye etmiyorum bass auido libaryi yapılan testlerde hep çakar audio clean ozelliği sayesinde vestel pixelence teklonijisi gibi:D hani adamın kolunu daha net gösteriyim derken kıllarıda götürür :)) aynı mantık ...kullanım kolaylığı winamptan daha ii tabi..input libaryi ozellikle vasat..
www.hydrogenaudio.org/
bu forumda sesle ilgli biçok şey öğrenebilrisniz...
+ olarak ffmpeg libariyi dünya devi samsung ve lg kullanır..codec olarak..

Edited by istanbul82

• 6 ay sonra...
  • 5 ay sonra...

Winamp Audio Pack 1.0 [ x86 - x64 ] || Katılımsız

[spoiler]noqae.png[/spoiler]

# Konu Başlığındaki İşlemler Katılımsız Hale Getirilmiştir.
# Sisteminizde Winamp Kurulu İse Kurulum Yapacaktır.
# 24 Bit Ses Çıkış Ayarları Yapılmıştır, Çevresel Ses ve Titreşim Kapatılmıştır.
# Maiko WASAPI output plugin 0.48'i ve FFSoX 0.4.9'u İçerir.
# ffmpeg 2012.06.01 Kütüphanesiyle Güncellenmiştir.
# MP3;WMA;M4A Desteği Eklenmiştir.
# Kurulumla İlgili Bilgi Verilene Kadar Bekleyiniz.

:download1:

<a href="http://www.embedupload.com/?d=8XBXC2ASCH%5B/code%5D%5B/b%5D%5B/center%5D">http://www.embedupload.com/?d=8XBXC2ASCH

Helal Sana Paşam....