Jump to content

En İyi Kalitede Müzik Dinlemek Uygulamalı..

istanbul82
 Share

Recommended Posts

[b]Winamp üzerinde çalışcaz prolar nasıl olsa bedava lisans sorunu çıkmaz gpl lisanstır...

Output çıkış
çıkış olarak wasapi kullanıcaz(ses kartı çekirdek açar) ..(direct sounddan çok daha kaliteli ses verir)

http://maiko.elementfx.com/

ayarlanmış resmi.....(plugin winamp/pluginse atılcak...)

[img]http://b1110.hizliresim.com/q/l/p2h.jpg[/img]
not: output çıkıştan bağlandığı khz bakın in_ffsoxdan onda gore resample ayarı verin genelde 48 ama üst ses kartlarda 96.000+ bin filan bir aynı yaparsnız daha yüksek buffer alırsınız...maikonun resamplesi devreye girmez.

İnput Çıkış.....(Önemli yazan yeri atlamayın)
tüm ses playerların input codelerinin hiç birinde kalite yoktur gerçek bit to copy çözüm yapmazlar tam anlamıyla decode yapmazlar...(dünyada korsan var diye anlaşmadır bit to copy tam kaliteli çözüm yapmazlar)
[color="#0000FF"]Başlamadan kafanızın karışmaması için winampın input codeclerini silin in_mp3 in_flac vs.(tüm plugini değil yalnızca in_leri)[/color]
http://in-ffsox.sourceforge.net/

[b]Ffsoxu açmak gerekirse.....[/b]

FFSoX Player is a Winamp input plug-in based on the FFmpeg and SoX libraries. Using FFmepg almost all multimedia files may be played with Winamp, including but by far not restricted to H.264 and VP8. Audiophile sound processing is provided using high quality 32 bit SoX algorithms and dithering.

desteklediği formatlar tüm ses formatları(winampta videolar dahil) ffmpeg ve sox libary kullanır playerlerın input kodeğinden kat kat kaliteli çözüm yapar...seek barın çalışması için ayarlarından force seeki aktive edin..mp3 ü ekletin ve diğer tüm formatları..m4a,ape,wma gibi..extansionstan hepsini çözer..

winamp + aimp ve winamp input plugin destekleyen playerlarla uyumludur..

çalıştığını kbs nin artmasından farkedersiniz 1400 kb resampleli 1500 kb lere çıkıyo..(winampta aimp kendi tag çözücüsü var)

[color="#FF0000"][b]Önemli[/b][/color]

yapımcı ffmpeg ten lisans izni almadığı için kütüphaneyi manuel güncelliycez..
http://ffmpeg.zeranoe.com/builds/win32/shared/
[color="#0000FF"]en son bulidi çekip bin klasorunun içindeki dosyaları plugin/in_ffsox klasorune kopyalayın değiştirin diğer formatlarda desteklenir...!![/color]

ayarlanmış resmi.....mp3 v.s formatları mutlaka ekletin..
;MP3;WMA;M4A gibi...extansionsa...
[img]http://b1110.hizliresim.com/q/l/p3d.jpg[/img]

winamp ayarı ffsox en kaliteli şekilde dither (titreşim verdiği için) onerdiği ayarı veriyorum titreşimi mutlaka çevresel seside kapayın.
kayıttan yürütmenin ing cesi yeri bulursunuz...(24 bit şart değil dinliyosanız seçin)
[img]http://in-ffsox.sourceforge.net/images/playback.png[/img]

en son işlem olarak listeyi reload edin tekrar ekleyin mp3 leri yani daha onceden ekliyse.

Wasapi çıkış nedir kısaca şeması : şemadan anlarsınız zaten...(win7 visatada çalışır) donanım çekirdek açma ozelliği 6.0+ kernelde vardır..5.0 da yok xpde çalışmaz.[/b]
http://msdn.microsoft.com/en-us/library/dd371455%28VS.85%29.aspx
ve
http://en.wikipedia.org/wiki/WASAPI#Audio_stack_architecture

[img]http://maiko.elementfx.com/maiko%20shared%20mode%20explained.jpg[/img]

[b]in_foxsun çalışan hali çalıştığını burdan anlarsınız mp3 dede mp3float codec goruncek[/b]
[img]http://c1110.hizliresim.com/q/l/10wv.jpg[/img]

iki bilinen eksiği

tag teğiştirme ozelliği yok yani sizden hata değil ama 10 larca pro var değiştrimek için + çok eski yapılmış tr parçalarda ı ü lerde grüntüleme sorunu var sadece bunlar var şimdilik updatelerde çözülür.

boş vaktim kaldıkça editlerim..daha once ayrı ayrı paylaşmıştım toparladım......başka yerde daha açtım beğenen oldu istediler açıkladım tnc yide eksik bırakmıyım dedim Edited by istanbul82

• Replies 123
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Az kalsın kulağım patlıyordu. :) Birden felaket bir ses çıktı. Çok düşük seste bile inanılmaz ses çıkışı var. Üstelik çok temiz.

[quote name='&ULTİMATE&' date='18 October 2011 - 16:44 ' timestamp='1318956275' post='1097155']
Az kalsın kulağım patlıyordu. :) Birden felaket bir ses çıktı. Çok düşük seste bile inanılmaz ses çıkışı var. Üstelik çok temiz.
[/quote]
ek olarak yine yazıyım input pluginin çalıştığını mp3 lerin 1000 kbs + çıktığından anlarsınız temiz yapmak için in_mp3 in_flac ları filan silin kafanız karışmaz..

[quote name='Legion' date='18 October 2011 - 16:58 ' timestamp='1318957131' post='1097166']
[b]istanbul82,

maiko'da exclusive kısmında bir ayar yapıcak mıyız acaba?[/b]
[/quote]
ex mode yapımcısı okadar onermiyo shared modenin daha stabil çalştığını soyler ex in + sı tüm mixeri ele geçirmesidir üst seviye ses kartlarında dah ii çalışır..

[quote name='istanbul82' date='18 October 2011 - 19:57 ' timestamp='1318957056' post='1097163']
ek olarak yine yazıyım input pluginin çalıştığını mp3 lerin 1000 kbs + çıktığından anlarsınız temiz yapmak için in_mp3 in_flac ları filan silin kafanız karışmaz..
[/quote]

mp3 lerin 1000 kbs+ çıktığını nasıl anlayacağım.Nereye bakmam lazım

Edited by &ULTİMATE&

[quote name='&ULTİMATE&' date='18 October 2011 - 17:09 ' timestamp='1318957744' post='1097181']
mp3 lerin 1000 kbs+ çıktığını nasıl anlayacağım.Nereye bakmam lazım
[/quote]
çalıcı üstünde sürenin aktığı yerin hemen sağında...in_mp3leri silip çalışıyosa mp3ler olmuştur demek zaten..zaten winamp winamplıktan çıkıyo sadece kabuğunu kullanıyoruz:)

Bende 320 kbs gösteriyor. Demekki yapamamışım. Fakat seste artma oldu.
Sen en iyisi bu bütün ayarlamalar içinde dahil olan, katılımsız winamp yapabilirmisin.
Bence en iyisi böyle olur :) + Konu fazla uzamamış olur :)

Edited by &ULTİMATE&

[quote name='&ULTİMATE&' date='18 October 2011 - 17:16 ' timestamp='1318958191' post='1097189']
Bende 320 kbs gösteriyor. Demekki yapamamışım. Fakat seste artma oldu.
Sen en iyisi bu bütün ayarlamalar içinde dahil olan, katılımsız winamp yapabilirmisin.
Bence en iyisi böyle olur :)
[/quote]
hep boyle iki tıkla olmasın biraz çaba gerektiriyo kabul ediyorum :)

Basslar harika oldu, Tizler inanılmaz oldu, sanki hiç duymadığım bikaç ses geliyor arkadan..

Cidden fark ediyor. Mesela normalde sennheiser hd407 var bende. SES kartından sesi sonuna kadar açıyorum. Winamp'dan da yarısına kadar açabiliyordum. Winapmda sesi yarıdan yukarı çıkardığım zaman Bass vururken bozulmalar oluyordu. Z-5500'de böyle bir şey olmuyor tabiki. Kulaklığı kullanırken de Z-5500'e değil, direk x-fi ye bağlıyorum.. Bu ayarları yaptıktan sonra, Winampda sesi sona getirdiğimde bile bass'da bozulmalar yok. Daha tok ve güzel geliyor basslar. Tizlerde de sanki arkadan gelen sesler daha da belirginleşti.. Bariz fark yarattığı ortada

diğer yerden yorumlar..

kısaca daha kaliteli çözüm elde edersiniz...
başka bi player kurup bi onada bi bunda dinleyip farkı daha net anlarsınız..

&ULTİMATE& in_mp3 v.s winapın dandirik input codeclerini sil oyle uğraş okey resimdeki ayarlar ve kütüphanesini güncelle çalışçak ok.

Edited by istanbul82

[b]in_ffsox diye bir klasör yok bende.
Ne olur katılımsız bir winamp yapta yayınla. Kafayı yiyeceğim :)
Buna neden ihtiyacaım var. Hemen biraz bahsedeyim. Yakında kız kardeşimin kınası var. 2 tane büyük kolan getireceğim. Evin önünde olacak kına.
O yüzden Kaliteli ses benim için çok önemli.
[/b]

[size="5"][color="#8B0000"]@Legion[/color][/size]
Başarısız olmuş
Seninkide 320 kbs gösteriyor. 1000 + Kbs olması lazımmış

[quote name='&ULTİMATE&' date='18 October 2011 - 21:05 ' timestamp='1318961131' post='1097242']
[size="5"][color="#8B0000"]@Legion[/color][/size]
Başarısız olmuş
Seninkide 320 kbs gösteriyor. 1000 + Kbs olması lazımmış
[/quote]

Ağlamak istiyorum bende bir fark yok diyordum kendi kendime meğersem bundanmış :blink:

[size="3"][color="#8B0000"]@Legion[/color][/size]
Hadi [size="3"][color="#2E8B57"]@İstanbul82[/color][/size] ye baskı yapalım. :)
Katılımsız, katılımsız, katılımsız,katılımsız, katılımsız , ne olurrrrrrrrrrrrrr :D

Bende buffer niye sıfırda anlamadım istanbul82 nin %95 FFSOX kurmadan ses geliyo FFSOX kurunca hiç ses çıkmıyo nereyi yanlış yaptım acaba ?
[img]http://www.tnctr.com/uploads/imgs/pre_1318960947__ekran_alnts.png[/img]

Edited by kskmehmet

valla arkadaşlar ben yaptım ama hiç bir değişiklik fark etmedim. aynı şarkıyı aimp ten ve winamp tan ayrı ayrı dinledim bi fark duyamadım. gerçi kulagım pek iyi değildir onuda belirteyim ses sistemi z-5500, parça Dj ibrahim Çelik - The Ground 2010 (Progressive).mp3 (320 kbps). Emegi geçen herkese teşekkürler.

Arkadaşlar size bir tavsiye.winamp kuruyorsanız programı hiç açmadan plugin eklemeleri yapın.kurulumdan sonradan itibaren winamp tüm plugin dosyalarının kurulumu bitene kadar açılmamış olsun.Sonra yine winamp'ı açmadan in_ ile başlayan pluginleri silin tamamını.Sonra winamp'ı açın :) Ben bu şekilde yaptım :)

[quote name='Legion' date='18 October 2011 - 19:35 ' timestamp='1318966552' post='1097325']
Arkadaşlar size bir tavsiye.winamp kuruyorsanız programı hiç açmadan plugin eklemeleri yapın.kurulumdan sonradan itibaren winamp tüm plugin dosyalarının kurulumu bitene kadar açılmamış olsun.Sonra yine winamp'ı açmadan in_ ile başlayan pluginleri silin tamamını.Sonra winamp'ı açın :) Ben bu şekilde yaptım :)
[/quote]

aynen inputları silin maikonun bi ayarı yok olduğu gibi ayarlar in_ffsox ait düzgün dikkatli okunun ca yapılır...
plugin içindeki in le başlayan dosyalar var onlar..

outputla ilgili herhangi bi ayar yok sadece seçilcek..

[quote name='nmm1716' date='18 October 2011 - 19:28 ' timestamp='1318966100' post='1097318']
valla arkadaşlar ben yaptım ama hiç bir değişiklik fark etmedim. aynı şarkıyı aimp ten ve winamp tan ayrı ayrı dinledim bi fark duyamadım. gerçi kulagım pek iyi değildir onuda belirteyim ses sistemi z-5500, parça Dj ibrahim Çelik - The Ground 2010 (Progressive).mp3 (320 kbps). Emegi geçen herkese teşekkürler.
[/quote]

olayı düzgün yaptıysan mutlaka farkedersin olay 3d boyut değil yada sesin çok yüksek çıkması gibi efect veya dsp değil çözüm kalitesi..
bas tiz ve vocaller daha net duyulur basslar daha toktur..
arkadaki efect veya enstrumanları daha ii duyarsın hatta hiç duymadığın sesler kulağına çarpar..
aimple bir bende açıyorum karşılaştırma için arada bayya fark var..
aynı ses seviyesinde dinle..

Edited by BrightBlade