Jump to content

Yüksek Donanım Var Fakat Düşük Performans

wabdul
 Share

Recommended Posts

[img]http://www.tnctr.com/uploads/imgs/pre_1323528591__12.jpg[/img]

Resimdede görüldüğü gibi 1000 mb sabit ekran kartı gibi oldu. İnternetteki anlatılanlar normal anakartlara overclock olayı. Fakat kendi anakartımınkini bulamadım. Bildiginiz site varsa verirseniz memnun olurum.

Bilgisayarı güzel toplamıssın eline sağlık. Ama Ram' lerin 1333 mhz den daha yükseğini bulabilirdin. Ekran kartını NVDIA GeForce serisi ne bakabilirdin. Ama senin topladıgın makineyede dicek bişi yok. İşletim sistemini tekrar kurmayı denese bi zahmet tekrar win 7 home premum olabilir :rolleyes:

[quote name='M.GUNES' date='11 December 2011 - 23:25 ' timestamp='1323638711' post='1127507']
Bilgisayarı güzel toplamıssın eline sağlık. Ama Ram' lerin 1333 mhz den daha yükseğini bulabilirdin. Ekran kartını NVDIA GeForce serisi ne bakabilirdin. Ama senin topladıgın makineyede dicek bişi yok. İşletim sistemini tekrar kurmayı denese bi zahmet tekrar win 7 home premum olabilir :rolleyes:
[/quote]

Ramlar 2000 mhz'dir. Ekran kartıta hd 4250 onboard ekran kartıdır. Fakat sorun ramların 2000 mhz olarak çalıştıramamdır. Bu da muhtemelen anakart ram uyumsuzluğuyla alakalı olduğuna kanaat getirdim. Dahası var sa yardımcı olun lütfen ...

• 4 hafta sonra ...

Bendede Asus anakart var p7p55d e-lx ve 8gb gskil ram var sistemi ilk topladığımda baktım ramlar 1333 mhz hızında çalışıyor ulan dedim ne oluyor ben ramlari 2000 mhz çalışıyor diye almıştım! Sonra bios ayarlarında cpu çarpanları kısmını karıştırırken hansisi şuan biosa bakamadığım için söyleyemiyorum o seçeneği seçince anakart otomatik ramlarin hızını 2005 mhz'e ve voltajınıda kendisi ayarladı.

Senin cpu-z resminden gördüğüm kadarı ile senin anakart işlemciyi ve ramlari tasarruf modunda çalıştırıyor. ilk önce o seçeneği değiştirmen lazım..

[img]http://www.tnctr.com/uploads/imgs/pre_1326140230__adsz.png[/img]

Edited by sinekli