Jump to content

flash'da iletişim menüsü çalışmıyor!

Recommended Posts

images3165123.JPG

ben flash site yapıyorum ancak resaimdeki iletişim formu çalışmıyor..

bunu nasıl etkinleştirereceğim bunu yaptığımda benim e-mail adresime gelmesi lazım nasıl yaparım?

Hazır TM kullanıyorsan Öncelikle giriş kutularının isimlerine ( Var ) dikkat etmelisin,

bu kutucukların isimlerine ( name, email, message) properties ( özellikler ) panelinin alt sağında VAR değerinin hemen yanında bulabilirsin,

1. kutucuk için ( name ) : var değeri name olsun,

2. kutucuk için ( email) : var değeri email olsun,

1. kutucuk için ( message ) : var değeri message olsun,

Örn :

figure4.jpg

figure5.jpg

haricinde başka değişiklik yapmana gerek yok, genelde TM ler ayarlı gelir ancak name( isimler ) ve PHP dosyasını sizin düzenlemeniz lazım,

______

bu isimleri kontrol ettikten sonra

SUBMIT butonunun ACTION'nuna yazmanız gereken kod :

on (press)
{
if(name == "" || name == null || email == "" || email == null || message =="" || message == null)
{
// gotoAndPlay("error") eger herhangi bir kısım boş bıraklırsa error isimli frame'e git eger
// error isimli frame kullanmak istemiyorsan bu kısmı geç bu kısmın çalışmasını önlemek için
// bölü işaretlerini cümle başlarından kaldırma
}
else
{
loadVariablesNum("send.php", 0, "POST");
// send.php flashtan gelen bilgileri belirtilen email adresine gönderecek olan php sayfamızdır.

//gotoAndPlay('finished') bu kısım ise mail gönderildikten sonra ekrana verilecek mesaj
// örn. mail gönderildi. ve yine üstteki hata ( error ) frame gibi oluşturman lazım. isemiyorsan // işaretlerini
//yine kaldırma
}
}[/CODE]

*Not : bunları bu şekilde düzenlememizin sebebi, bu bilgileri gönderecek olan PHP sayfamızdaki değişkenlerle uyumlu olmasıdır.

son olarak send.php isimli bir php dosyası oluştur SWF dosyan ile aynı dizinde olmalıdır.

send.php nin kodları ise;

[CODE]<?php
$name = $_POST['name'];
$email = $_POST['email'];
$message = $_POST['message'];
$emailaddress = $_POST['gidecek olan mail adresini buraya yaz'];
$emailmessage = "Name: $name \n\n E-Mail Adresi: $email \n\n Message: $message";
mail($emailaddress, "Message", $emailmessage);
?>[/CODE]

Iyi çalışmalar,

[b]TnC-VèrYLifè[/b]

tmm sağol ben hepsini yaptım

SUBMİT butonun kodunu senin verdiğin kodu hiç ellemeden yazdım VAR larıda yaptım ancak yinede olmadı!

tmm sağol ben hepsini yaptım

SUBMİT butonun kodunu senin verdiğin kodu hiç ellemeden yazdım VAR larıda yaptım ancak yinede olmadı!

1. PHP dosyasının çalışması için localhost yada sunucuda test etmen lazım,

eğer bilgisayarında sunucu olmadan test ediyorsan çalışmaması doğaldır,

bunu da göz önüne alıp denedikten sonra hala çalışmıyorsa bir yere upload et bende bi bakayım

:)

• 1 ay sonra...

Lütfen bana da yardım edebilirmisiniz?? Bende aynı işlemleri yaptım fakat çalışmadı. Tahminim send.php deki mail kısmının başında ' işareti eksik yazılmış onu da düzeltip sitemi yükledim fakat tek çalışmayan yer iletişim kısmı lütfen yardım edin... :):)

ben bişi daha sorucaktım ...

action koduna bunu direk yapıştırcaz demi oynama yapmıcaz..

on (press)

{

if(name == "" || name == null || email == "" || email == null || message =="" || message == null)

{

// gotoAndPlay("error") eger herhangi bir kısım boş bıraklırsa error isimli frame'e git eger

// error isimli frame kullanmak istemiyorsan bu kısmı geç bu kısmın çalışmasını önlemek için

// bölü işaretlerini cümle başlarından kaldırma

}

else

{

loadVariablesNum("send.php", 0, "POST");

// send.php flashtan gelen bilgileri belirtilen email adresine gönderecek olan php sayfamızdır.

//gotoAndPlay('finished') bu kısım ise mail gönderildikten sonra ekrana verilecek mesaj

// örn. mail gönderildi. ve yine üstteki hata ( error ) frame gibi oluşturman lazım. isemiyorsan // işaretlerini

//yine kaldırma

}

}

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...