Jump to content

Acer 5520 Notebook

emrah48
 Share

Recommended Posts

arkadaşlar burada benim komşunun acer 5520 markalı çok sorunlu makinası var win7 kurulalı 3 gün oldu makinanın power ışığı yanıyor içinden ses geliyor ne yazıkki açılırken acer yazısı çıkmıyor ekran karanlık birkaç denemeden sonra acer yazı sı geliyor o da ne mavi ekran ve hata kodu aç kapa bu seferde win7 normal başlat başlangıç onarmayı düzet geliyor onarmayı seçiyoruz onaramadım diyor yeniden başlatınca gayet düzgün çalışıyor bir kaç kapatmadan sonra ekran simsiyah hiç bir şey yok aç kapa yapınca onarma seçenekleri falan derken çalışıyor bu şekilde çalışıyor çalışırken hiçbir sorunu yok pili bitik takurtukur fan sesi hdd nin çıkardığı sesi saymazsak bunun çözümü varmı yada yeni bir notebook mu alsın Edited by emrah48

[quote name='prof.tolga' date='30 October 2011 - 01:43 ' timestamp='1319928231' post='1103319']
hata kodunu yazasan belki yardımcı olabiliriz eğer bana sorasan ramleri kontrol et derim
[/quote]
hata kodu 0x000000c c den sonra 5 mi vardı tam hatılıyamıyorum makina yeni formatlandı açıldığı zaman hiç sorunu yok gayet düzgün çalışıyor bazen hiç açılmıyor bios dahi yok
biz bu makinayı almayı düşünüyoruz ofis için kullanılacak
DELL INSPIRON 5110 B41F33 CORE i5-2410M 3GB 320GB 1GB GT525M 15.6 (1220 tl)
edit:bencede makinanın hdd si bozuk gibi duruyor bu arıza kıronik

Edited by emrah48

gayet guzel pc bana sorarsan birde şu modele bak derim

http://www.istanbulbilisim.com.tr/n-series-n53sv-sx065v-asus-dunyasi-fiyatlari-kampanyali-laptoplar-en-ucuz-dizustu-bilgisayar-modelleri-firsatlari-notebook-taksit-avantajlari,23923.html 1400-1500 tl mağzaya gore değişiyo

[quote name='prof.tolga' date='30 October 2011 - 02:04 ' timestamp='1319929458' post='1103325']
gayet guzel pc bana sorarsan birde şu modele bak derim

http://www.istanbulbilisim.com.tr/n-series-n53sv-sx065v-asus-dunyasi-fiyatlari-kampanyali-laptoplar-en-ucuz-dizustu-bilgisayar-modelleri-firsatlari-notebook-taksit-avantajlari,23923.html 1400-1500 tl mağzaya gore değişiyo
[/quote]
bende senin dediğin model üzerinde durdum arkadaş ben oyun oynamayacağım diyor sadece makina müzik çalış
cak birde veresiye programını düzgün kullanacak internet msn face gibi
bu model üzerinde de duryoruz acerin kullanılacak bi tarafı kalmadı makina deforme oldu
DELL Inspiron 5110 B31F35 i3-2310M 3GB 500GB 1GB GT525 15.6 (1070 tl)

Edited by emrah48

Herkese selam, 5520 laptoptan benimde vardı ve birgün aniden ekran karardı ve laptop sizlere ömür. İnternette araştırırsan bu seri laptoplar bir zaman sonra aynı sebepten ölüyorlar. Sebep şu: bu laptoplarda harici ekran kartı yok sadece anakarta entegre ekran kartı çipi var. Bu çipin üzerinde soğutucu bulunmakta. soğutucu ve bu çip arasında bulunan termal macun özelliğini yaklaşık 3 yıl kadar sürede doldurduğu için çip aşırı ısınıp yanıyor sonrasında yaptırmak için tamirciye gidiyorsunuz verilen fiyatlar şöyle: 80-220-300 tl (ekran çipinin bga yöntemiyle değiştirilmesi)tabi verilen garanti süresi 1-3 en baba 6 ay. Yav ben laptopu satsam 300 tl etmez adam benden 300 tl istiyor hemde 3 ay garanti veriyor. Bu laptopların sıfır anakartı yok sıfır diye satılanlar işlem görmüş fiyatları 450-500 tl civarında. Sonuç olarak ben ne yaptım arızalı haliyle 150 tlye tamircinin birine sattım. Sakın yaptırmakla uğraşma sonra tekrar bozulması içten bile değil git yeni laptop al hepsinden hayırlı. Bu arada bir daha Acer mi asla!!!. Alınca ucuz alıyorsunuz ama sonra arızalanınca sizi öpüyorlar.