Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Siteden Bot Ile Çalıntı Paylaşım

Recommended Posts

İyi akşamlar arkadaşlar yaklaşık 2 yıldan fazla aranızda bulunmaktayım ne kadar da mesaj sayısı az olsada siteyi hergün takip eden birisiyim.Buradan çok şey öğrendim sizin sayenizde...Yaklaşık 1 hafta önce 3 arkadaş android ile ilgili site açmış bulunmaktayız.Hepimizde android telefon ve tablet var.Paylaşımlarımızı deneyerek siteye ekliyoruz emek harcıyoruz hepsi için.Arkadaşlardan biri önceden başka birisi ile telefon üzerine bir site açmışlardı ama ortağı hiç birtane bile konu ve yazı paylaşmıyordu hepsini arkadaşım yazıyordu tabi onuda psikolojik olarak etkiliyordu.Ben emek harcıyorum o oturdugu yerden kazanma çabasında gibisinden..Sonra o siteden ayrıldı hiçbir kuruş talep etmeden Google reklam parasından 1 kuruş bile almadı ve biz 3 kişi site açtık ve paylaşımlarımıza başladık.Diğer şahıs bunu yediremedi ve bizim yeni olan sitemiz için bot yaptı ve tek tek bizim paylaşımlarımızı çalmaya başladı.Biz buna emek harcıyor bütün uygulamaları tek tek deniyoruz.Bizim site yeni oldugu için Google botları pek fazla gelmiyor onun sitesi daha eski oldugu için bizden çaldığı yazılar bizden önce index alıyor bizimkileri hemen almıyor.Aslında o arkadaş işin söylenecek çok şey var ama burasının müsait olmadıgını biliyorum...
Sizden bir isteğim olacak bu arkadaş için yapılacak birşey var mı? O botu engelleme şansımız gibisinden..İp engellemesi yaptık ama bu çözüm olmadı.Sizden bu konu hakkında bilgisi olan varsa yardımlarınızı bekliyoruz.

Arkadaşlar Hasan arkadaşımızdan olayı ben aldım ben anlatayım size, siz bir site açarken ne amaçla açarsınız birini bilgi vermek yardım etmek diğer ise reklam amaçlı. neyse benim dost sandığım biri şuan anaavrat küfürleştik neyse, size tafsiyem şu biriyle bir site açacaksanız eğer ortak o kişiyi iyi seçin ikincisi ise ortaklıktan çıkarsanız sitem nasıl olmuş diyede link atmayın.. Şimdi ben ne yapabilirim bu konuda bana yardımcı olsanız. 4 günde 200 tane özgün konu girdik

[quote name='galetis' date='30 October 2011 - 20:44 ' timestamp='1320007460' post='1103868']
Uygun fiyata özel şifreleme yazabilirim isterseniz. Karşıdaki botun çalışmaması için. Yada temayı sürekli değiştirin.
[/quote]
bizim site index alamdığı için yazı bile yeterli ki hocam:S ki özgün yazılar hepsi

[quote name='galetis' date='30 October 2011 - 20:51 ' timestamp='1320007860' post='1103875']
Hiçmi index almıyor?
[/quote]
arkadaşlar site bu www.uygulamaplatformu.com şuan 100 tane falan index i var ama içinde 200 tane konu var artı diğer kategori yazıları hariç:S sizce acayım mı siteyi ne yapayım

[quote name='galetis' date='30 October 2011 - 20:56 ' timestamp='1320008199' post='1103881']
Seo ve kod çalışmasıyla hiçbir bot giremez zaten siteye. Kendinizde yapabilirsiniz. Tek yol bu.
[/quote]

site daha 4-5 günlük ve index almıyor alsa problem değil o yüzden bu duruma getirdik siteyi emek hırsızlığını anlam veremiyorum inanın. Acaba ne zaman index alır sizce

[quote name='galetis' date='30 October 2011 - 21:00 ' timestamp='1320008426' post='1103886']
İndex alıyor zaten. sadece ziyaretçi az olduğundan dolayı geç alıyor. botu bozup makale sayısı artarsa index sayısıda artar.
[/quote]
Hocam siteyi yüksek hiti olan siterden backlink alamıyoruz işte o yüzden şimdilik böyle dursun bu şekilde index alırmı site

[quote name='galetis' date='30 October 2011 - 21:07 ' timestamp='1320008869' post='1103889']
Alır tabi. Özgün içerik her zaman en iyisidir zaten. Dert etmeyin o konuyu.
[/quote]
index sayfası yok ama bu şekil yaptık okusun tatmin olsun diye:) bir sıkıntı çıkarmaz yani ah google ah:S

[quote name='galetis' date='30 October 2011 - 21:24 ' timestamp='1320009881' post='1103906']
Seo sistemi iyi şu anda. Biraz sabırla indexleriniz artar böyle. Dediğim gibi tema değiştirirseniz bot çalışmaz zaten.
[/quote]
çok teşekürler ilginiz için umarım herkes hak ettiği emeğinin karşılığını alır. İnternet bir derya herkese bir şeyler var fakat hile ile hurda ile olmamalı

[quote name='galetis' date='30 October 2011 - 21:29 ' timestamp='1320010146' post='1103914']
Her şeyden önce emeğe saygı olması gerekir.
[/quote]
kesinlikle katılıyorum cümlenize emeğe saygı.. Ama bizim insanımız armut piş azıma düş mantığı ile gidiyor o değilde bunu yapan benim kardeşim gibi sevdiğim biriydi ama anladım ki ortak olacaksan bir şeye 1 kez değil 1000 kez düşünmen gerekiyormuş.