Jump to content

Siteden Bot Ile Çalıntı Paylaşım

Recommended Posts

[quote name='TORUNAGA' date='30 October 2011 - 21:32 ' timestamp='1320010364' post='1103920']
Bence en sağlam yol gidip o elemanla "yüzyüze" güzel bir konuşma yapmaktır.
[/quote]
yarın okulda görüşürüz zaten, ama bundan sonra tek kelime konuşmak daha istemiyorum, para kaybederek insan tanımak güzel keşke hep öyle olsa zaman gitmese para kaybetsek ama dostlarımızı bilsek para kazanılır ama zaman geri gelmiyor işte. sabahtan beri elim ayağım titriyor laptap a dökülen saçlarımın haddi hesabı yok sinirden

• 2 hafta sonra ...

hocam geçen günde googleandroid.gen.tr 2 yazımızı kopyalamış ve resim linkleri bile aynı ki Google Analize takıldı araştırdık bulduk. Yav birde emeğe saygı yazıp gülücük koymuş bizimkinini aynısı kopyalayıpta bunu yapanda sitenin sahibi Alexa'da 700 lerde falan olması lasım Türkiyede. Aslında bu onun acizliğini gösterir büyüklük o değildir emeğe saygıdır. Google'de bizim yazımız daha önce index almasına rağmen o bizden kopyalıyor onun ki üstte çıkıyor anlamak güç üzücü. Bizim insanımız beleşçi olmuş yazık

[quote name='Lastman' date='12 November 2011 - 09:53 ' timestamp='1321091628' post='1110644']
forum zaten o konu aç uygun bi dille izah et.hukuki yollara başvuracağım falan de tırsarlar zaten.küfür falan edersen inadına bütün siteyi kopyalarlar.
[/quote]

Hocam bugün yine biri kopyalamış yine o siteden baya tartıştık bizi küçümsüyorlar tavırları bunu gösteriyor sitemiz daha 1 aylık bile site değil ama istikrar ve azim var ilerliyoruz. Bugün dedim eğer bir tek kişi daha kopyalarsa hukuki yollara başvuracağımı söyledim bizim site spam olacak yakında index alamdığı için inanın onlar alıyor biz onlardan çalmış gibi oluyoruz google banlıcak diye korkar oldum inanın..

Google kolay kolay banlamaz merak etme.Wp seo eklentilerini kur konu açtıktan sonra kendi google ping atar.İlla bu işi kökünden çözecem dersen DMCA üyesi ol. içeriğini lisanslamış sayılırsın.eğer tekrar yaparlarsa takedown hakkını kullan, o siteyi arama motorlarından komple kaldır. DMCA nedir? diye arama yaparsan daha iyi anlarsın.

[quote name='Lastman' date='12 November 2011 - 23:27 ' timestamp='1321140474' post='1111087']
Google kolay kolay banlamaz merak etme.Wp seo eklentilerini kur konu açtıktan sonra kendi google ping atar.İlla bu işi kökünden çözecem dersen DMCA üyesi ol. içeriğini lisanslamış sayılırsın.eğer tekrar yaparlarsa takedown hakkını kullan, o siteyi arama motorlarından komple kaldır. DMCA nedir? diye arama yaparsan daha iyi anlarsın.
[/quote]
hocam teşekürler üye oldum yaptım fakat tek tek mi eklicez bunları siteye bir kolay yolu yok mu ki:S

Edited by gecekusu12

[quote name='Lastman' date='13 November 2011 - 00:21 ' timestamp='1321143675' post='1111103']
kodu ekledikten sonra My Protected Pages sayfasında görünüyormuş
[/quote]
yaptım hocam footer kısmına ekledim ayrıca sağ tuş engel eklentiside kurdum umarım bu bir caydırıcı etmen olur inanın canımı çok sıkmaya başladı bu tarz durumlar emeğe saygı diye bir şey kalmamış birde küçümsüyorlar ya en çokta o koyuyor adama. İlginiz için teşekür ederim birde site yaklaışık 4 gündür index almıyor son 1 haftada 8 tane konuyu almış acaba sıkıntı ne ki:S 1 hafta 150 konuyu geçmiştir rahat yazılan bayram dolayısıyla az yazıldı:) hedef aylık 1500 konu acaba çok yüklenincemi almıyor bir bilginiz var mı bu konuda?

yeni siteye özgün içerik olsa da fazla yüklenme.yazıları zamanlamaya göre ayarla.günde en fazla 10 tane konu göndersin.hergüne yayarsın.
google webmaster araçlarına girip sitemap tanıt.alabilirsen backlink al yada link değişimi yap.google bot sitene hergün gelmeye başladığında konu sayısını yavaş yavaş arttırırsın.google özgün içeriği her zaman sever.
içeriğini çalan siteler hala devam ederse, uygun bi dille host sahibine mesaj gönder."bunun önüne geçmezseniz dava açıp hostunuzu Türkiye'ye kapattırırım" falan de.yine sonuç alamazsan DMCA takedown edersin.1 hakkın var iyi kullan. 2. takedown için ücret isterler.

[quote name='Lastman' date='13 November 2011 - 08:05 ' timestamp='1321171521' post='1111164']
yeni siteye özgün içerik olsa da fazla yüklenme.yazıları zamanlamaya göre ayarla.günde en fazla 10 tane konu göndersin.hergüne yayarsın.
google webmaster araçlarına girip sitemap tanıt.alabilirsen backlink al yada link değişimi yap.google bot sitene hergün gelmeye başladığında konu sayısını yavaş yavaş arttırırsın.google özgün içeriği her zaman sever.
içeriğini çalan siteler hala devam ederse, uygun bi dille host sahibine mesaj gönder."bunun önüne geçmezseniz dava açıp hostunuzu Türkiye'ye kapattırırım" falan de.yine sonuç alamazsan DMCA takedown edersin.1 hakkın var iyi kullan. 2. takedown için ücret isterler.
[/quote]
teşekürler hocam artık öyle yapıyorum günde 12 konu geri kalanı taslaklarda duracak şekilde ayarlıyorum hızlanınca dediğiniz gibi zamana yayacağım.