Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Ntfs Drive Protection V1.5

blue_life
 Share

Recommended Posts

@justpl4y

Normalde ekleyememesi lazım. Belki yazma korumasıyla oynarken (yani koruma yokken), avast ilgili eklemeyi yapmış olabilir. (işlem sırasında önbellekteki bilgi diske yazılıyordu (yani diske flush yapılıyordu))
Neyse ben avast kullanmadığım için net bir şey söyleyemiyorum. Avastın zararlı olarak gördüğü bir dosya üzerinde test edip, sonuçarı bizimle paylaşırsan sevinirim.
Kısaca ilgili virüs olarak görünen dosyanı (avast kapalıyken) usb sürücüsüne kopyala ve yazma korumasını açıp avast ile ilgili dosyayı taratıp sonuca bak...

Kolay gelsin...

Denemek için avast kurdum. Eicar test file indirip flash belleğe attım ve yazma korumasını açtım.
5-10 sn gecikmeli olarak sildi. Sadece avast'ta yaşadım şu ana kadar bu sıkıntıyı.
[img]http://d1207.hizliresim.com/z/s/b0yrq.jpg[/img]
[img]http://d1207.hizliresim.com/z/s/b0ysw.jpg[/img]

Ilgili antivirüs programları, ilgili dosyayı taradıktantan sonra silemiyorsa ntfs izinlerini değiştiriyordur. Bu durum için bir şey yapılabilir ama sağlıklı olmaz. Bu tür programları (zaten boyutları küçüktür) winrar-7zip ile sıkıştırabilirsiniz. Veyahut bir iso dosyasının içine alıp, iso dosyasını portable sanal sürücü programları vasıtasıyla sanal sürücüye takıp, iso dosaysının içindeki programları kullanabilirsiniz.

Usbden bulaşan virüslerin çoğunluğu basit çalışmalardır. Yani bu izinler ile oynayacak kadar kapasiteleri yok (ben henüz böyle bir virüs ile karşılaşmadım). Bu nedenle burdaki programı rahatlıkla kullanabileceğinizi düşünüyorum. Ben şuan kullanıyorum zaten.

Bu arada eset bu şekilde koruma yapılan sürücüden virüslü dosyayı silemedi!

• 5 hafta sonra ...
  • 2 hafta sonra ...

Başından beri programı kullanıyorum. Programın her sürümü görevini layıkıyla yapıyor. Tekrar ellerine sağlık.

Ancak,
Program windows xp de 8 gb full dolu usb-flash diske bir dakika dolmadan koruma koyabiliyor veya kaldırabiliyor.
Windows 7 ultimata sp1 64 bit de ise bu süre bazen 5 dakikayı bulabiliyor.
Sebebini anlayamadım.
Acaba programı hem 32 bit hem de 64 bit olarak çalışacak şekilde yeniden düzenlemeniz mümkün müdür ?
32 bit lik programlar 64 bit sistemlerde zaten çalışır bunu demek istemiyorum.
Fakat 64 bitlik programlar görevini daha hızlı yapar ama 32 bitlik sistemlerde çalışamazlar.
Programı yalnızca 64 bit yapsanız bu sefer 32 bitlik sistemlerde kullanamayacağımız için 32 ve 64 bitlik sürümlerin her ikisini de taşımamız gerekecek.
Demek istediğim tek bir exe 32 bitlik sistemlerde 32 bit olarak çalışacak; 64 bitlik sistemlerde 64 bit olarak çalışacak.
Bu mümkün değilse de 64 bit lik sürüm yayınlarsanız test eder sonucu yazarım.
Sürç-ü lisan ettikse affola.

İlgili sürücü ile sistemin arasındaki erişim hızı ve ilgili sürücüdeki bulunan dosya sayısı gibi etkenlere bağlı olarak işlem süresi uzayabilir. Lakin 5 dakika gerçekten çok uzun bir süre...
Tabiki x64 versiyonu hazırlayabilirim ama programın kodlarının uygun olup olmadığını kontrol etmeliyim...

Bakabilirsem test etmen için özelden gönderirim...

• Like 1

Ben de tam bu konuda mesaj yazacaktım @kalelibilişim yazmış. Windows 7 Home Premium 64 bitte 32 GB lık flashıma koruma yapmak 1 saati geçiyor. Xp 32 bitte 45 dk. da yapıyor. Flashın yazma hızı 9 mb. Genel olarak bu programla deneyimlediğim, büyük boyutlu flashlarda korumayı geç yapıyor. Bu arada yazdıklarım yanlış anlaşılmasın tek amacım programın gelişmesine katkı sağlamak. blue_life hocam sana ne kadar teşekkür etsek azdır. Sayende multiboot flashdisk yapmayı öğrendik, bu programla onu korumayı öğrendik, Allah razı olsun.

Edited by manyakisko

• 1 ay sonra...

@ozanaus

Vmware de yüklü win7 ultimate sp1 x64 üzerinde şimdi kontrol ettim ve herangi bir sorun vermeden program çalıştı. Görev yöneticisinde programın olup olmadığını kontrol edersin. Ayrıca kullandığın güvenlik yazılımı da engelleme yapmış olabilir. Bunun haricinde programın uyumluluk modunu vs. (program üzerinde sağ tık -> özellikler -> Uyumluluk bölümü) değiştirmiş olabilirsin...

• 4 hafta sonra ...

@bluelife;

böyle bir program yaptığın için ne kadar teşekkür etsem azdır. Çok sağol eline emeğine sağlık :good:

Edit: Lakin şöyle bir sorun çıktı: Programı açtım gizli dosyaları klasörleri göster ve Korumaz Klasör oluştur seçili idi. Yazma Koruma Başlat dedim işlem başarı ile sonuçlandı dedi. Yalnız bilgisayarı yeniden başlatınca harici hdd'min format olarak ayarlandığı 50 gb'lık bölüm ve diğer 450 gb'lık bölüm RAW formatına dönüştü ve hiçbir şekilde açamıyorum her ikisinide.

Ben bu 50 gblık bölüme format atmak için senin grub4dos yöntemini kurdum. Diğer 450 gblık bölüm boş. Acaba grub4dos kurulu olduğu için mi bu hatayı verdi yoksa hdd'm iki bölüme ayrıldı o yüzden mi. ?

Şimdi easesus partition recovery programı ile 50 gb'lık bölümdeki bilgilerimi kurtarıyorum. Lakin kurtarıldıktan sonra yine aynı hatayı vermesinden korkuyorum.

Aydınlatırsanız sevinirim.

Edited by sere

@sere

Ilgili program sadece ntfs erişim izinlerini değiştirir. Böyle bir soruna yol açması mümkün deyil. Bu sorunlar bazen usb sürücüsü güvenle çıkarılmadığı (saatin yanındaki icon vasıtasıyla vs.) olabiliyor. Kısaca arkaplanda diske veri yazılırken aniden fişini çekilmesi (ntfs dosya sistemi için söylüyorum) son işlem yapılan dosyalara zarar verebiliyor. Aynı şekilde nadirde olsa bölümleme tablosu da sorun çıkartabiliyor.

Ayrıca ilgili diskinizin bölümleme tablosunda bazı sorunlarında olması mümkün. Ben olsam ilgili diskteki veriyi farklı bir disk yedekleyip, tüm bölümleri siler ve baştan bölümleme yapardım... Bad sectör için diskinizide tarama yapmayı ihmal etmeyin...

Kısacası burdaki programın böyle bir sorun çıkarmaz diyebilirim...
Çalışmalarınızda başarılar dilerim, kolay gelsin...

@bluelife;

kardeşim böyle bir paylaşım yaptığın için sana kelimenin tam anlamıyla minnettarım. Sorunu aştım. Nasıl mı belki aynı hatayı alanlar olabilir:

1. Harici hdd'min tüm bölümlerini silip tekrardan bölümleme yaptım.
2. Grub4dos yöntemini kurdum. Yalnız 2012 versiyonla usb boot yöntemin ile yaptığında fatal error hatası aldım quemu'da ve tekrardan 2011 versiyonlu usb boot yönteminin sadece mbr bilgisini yazarak hallettim. (Güzel bir bayanın olduğu çok hoşuma gidiyor o menu. :) )
3. İş yazma korumasını açmaya geldiğinde sadece gizli dosya ve klasörleri seçtim korumasız klasör oluştur'u seçmedim ve işlemi başlattım 30 sn'yede işlem tamamlandı ve şimdi çok rahatım.

Teşekkürler..

• 3 ay sonra...
  • 1 ay sonra...

blue_life teşekkürler

gerçekten çok işe yarar bir proğram.

önceki versiyonlarında korumayı açma ve kapatma uzun sürüyordu

Bluelife - Usb Virüs Koruması V1.3

bu sürümünde çok kısa sürede 20-30 sn'de 32 GB dolu flashı korumaya açıp kapatmaktadır.

• 3 hafta sonra ...
  • 3 hafta sonra ...
  • 4 hafta sonra ...

Başından beri programı kullanıyorum. Programın her sürümü görevini layıkıyla yapıyor. Tekrar ellerine sağlık.

Ancak,
Program windows xp de 8 gb full dolu usb-flash diske bir dakika dolmadan koruma koyabiliyor veya kaldırabiliyor.
Windows 7 ultimata sp1 64 bit de ise bu süre bazen 5 dakikayı bulabiliyor.
Sebebini anlayamadım.
Acaba programı hem 32 bit hem de 64 bit olarak çalışacak şekilde yeniden düzenlemeniz mümkün müdür ?
32 bit lik programlar 64 bit sistemlerde zaten çalışır bunu demek istemiyorum.
Fakat 64 bitlik programlar görevini daha hızlı yapar ama 32 bitlik sistemlerde çalışamazlar.
Programı yalnızca 64 bit yapsanız bu sefer 32 bitlik sistemlerde kullanamayacağımız için 32 ve 64 bitlik sürümlerin her ikisini de taşımamız gerekecek.
Demek istediğim tek bir exe 32 bitlik sistemlerde 32 bit olarak çalışacak; 64 bitlik sistemlerde 64 bit olarak çalışacak.
Bu mümkün değilse de 64 bit lik sürüm yayınlarsanız test eder sonucu yazarım.
Sürç-ü lisan ettikse affola.

16 gb'lık flash dıskımde 5gb drver packs iso ve 9 gb program arşivim var, ıkiside iso bu sekılde korumyı açma ve kapatma 3 saniye sürüyor

flash dıskte ne kadar az dosya varsa süre o kadar kısalıyor

misal 8 gblık multıboot flashımda işlem en az 1 saat sürüyor, çunku  fazlasıyla dosya ve klasor  var içinde

sizde arşivinizi iso kalıbında saklyabılırsınız, ayda bır program iso arşivini güncelliyorum

flasın içinde isomunt veya ultraisoyu da atın, bu seılde isoları sanal sürücüye göndererk işlem yapabilirsiniz

flashın içeriği

pre_1371296321__screenhunter_001.jpg

bu arada koruma yok klasorunun yerıne ''σzαηαυѕ'' klasoru olusturuyorum,-tırnaklar harıc- bu klasore sımdıye kadar virüs gırdıgını gormedım, yazı tıpınden olsa gerek

Edited by ozanaus
  • Like 1

• 5 ay sonra...
  • Bultar changed the title to Ntfs Drive Protection V1.5