Jump to content

Ntfs Drive Protection V1.5

blue_life
 Share

Recommended Posts

Teşekkür Ederim. Büyük bir teşekkür borçluydum.. Elinize sağlık. Okulda ki virüs derdinden kurtulduk..

İkinci aşamada bir isteğim var; okulda ki bilgisayarlar yönetici izni vermediği için VLC player, gom player gibi işe yarar programları veya macromedya (flash exe) dosyalarını animasyon için açamıyoruz. bunun için çalışacak portable bir program yapabilir misiniz. Tahtalara flash disk taktığımızda programı açalım ve geçici olarak izinleri kaldırıp program yükleyelim ve flash çıkarınca izinlere normale dönsün...

@firdevscenneti

Akıllı tahtada hatırladığım kadarıyla windows kullanılıyordu (emin değilim). Sınırlı windows oturumunda istenlen programlar yönetici hesabıyla (sağ tuşta ilgili seçenek genelde vardı) çalıştırılamıyor mu?

• 1 ay sonra...

blue_life hocam. Öncelikle elinize emeğinize sağlık çok kullanışlı bir program yapmışsınız.Hocam Korumayı Kapatı tıkladığımda  bir kaç gündür şua hatayla karşılaşmaktayım. F:\ Sürücüsüne Gerekli İzinler verilmedi diye.

İki farklı bilgisayarda denedim sonuç aynı.İşletim sistemim Windows 8.1 Pro 64 bit

Şimdiden Teşekkürler.

@Blue_life hocam

Öncelikle teşekkür ederim yardımcı olduğunuz için.Sizin verdiğiniz linki indirip denedim sonuç yine olumsuz.Usb çalışan linux'lü sistemde biçimlendirmek istedim usb içeriğini göstermedi hatalı dedi biçimlendiremedim olmadı çok uğraştım :( 

@bloodystreet

Eğer flash diskine format atamıyorsan, malesef konuda paylaşılan programla bu sorunu çözemezsin. Burdaki programın yaptığı sadece ntfs izinlerini değiştirmek. Konudaki program formatı engelleyemez.

Yaşadığın soruna gelirsek nadiren flash belleklerde görünen bir sorun. Diskin içindeki dosyalarını yedekledikten sonra, aşağıdaki adımları denemeni tavsiye ederim.

1 - Farklı bilgisayarlarda format atmayı dene. Bunun için format araçları kullanabilirsin.

http://bluelife.sordum.org/APPS/Format_Tools.zip

2 - Herangi bir şekilde format atılamıyorsa, usb flash diskin chip programlarını denemeniz gerekiyor. Genelde bu hataları chip programlarıyla işlem yapılarak çözülmekte.

Aşağıdaki konuyu incele...

http://www.tnctr.com/topic/208415-usb-flash-diskinizi-cd-rom-yapyn-usb-to-cd-rom/

Umarım sorunun çözersin, kolay gelsin...

• Like 1

• 6 ay sonra...
  • 3 hafta sonra ...

blue_life öncelikle emeğine ve ellerine sağlık programın v1.3 kullanıyorum yalnız şöyle bir sorunla karşılaştım öncelikle korumayı açtım usb belleğim korunuyordu birkaç gün sonra içindeki dosyaları güncellemek istedim ve korumayı kaldırdım yalnız alt alta bulunan 2 klasörün Örnek: A klasörünün altındaki B klasörü gibi en sonda bulunan klasörün korumasını kaldırmadı yani B kalsörünün içeriğini değiştiremedim bu sorunu düzeltme imkanın varmı teşekkürler 

@hur_82

Tüm dosyaların izinlerini sıfırla seçeneğine işaret koyup, korumayı kapat seçeneğine tekrar basınız. Tabi bu seçenekte dosya sayısı ve dosyalara erişim hızına göre işlem uzun sürebilir.

Ilgili hataya gelirsek, neden çıktığı konusunda bir firkim yok. Normalde olmaması gerekiyordu. Bir ara vakit ayırırsan kontrol etmeye çalışırım...

• Like 1

@blue_life;

acaba yerel disk C veya D içinde böyle bir koruma yapılabilir mi?

C için olmaz ama D sürücüsü için zaten programda show all drive işaretlesen etkin oluyor

c yi kilitlemey kalksan ınternet cerezleri windows atıkları nereye kaydedılecek? dolayısıyla boyle bir dürümda windows çalışmaz diye düşünüyorum

• Like 1

üstadım flash belleği korumaya gayet fakat norton virus içindeki bazı dosyaları sildi virus var koruma varken nasıl silebiliyor çözemedim 

aynı durum benimde başıma geldi :(

yanlışım yok ise; korumada iken nod32 turuva atı bulunan host dosyasını sildi...

( kullandıgım sürüm    Ntfs Drive Protection V1.3)

Edited by musadilek

@musadilek

Burdaki koruma yöntemi dosyaların ntfs izinlerini değiştirerek sağlanmaktadır. Antivirüs programları dosyayı taradığında, zararlı bir şey bulursa silmek veyahut karantinaya almak için ntfs izinleri değiştirip bunu sağlayabilir. Bunu beceremiyorsa zaten iyi bir antivirüs programı değildir.

Her halukarda bence burdaki yöntem yeterli bir koruma sağlamaktadır. Ben şahsen burdaki yöntemi yıllardır kullanmaktayım ve flash diskimi çeşitli bilgisayarlarda (virüs bulunan vs.) kullanmama rağmen önemli bir sorun yaşacamadım...

• Like 1

blue_life hocam, maalesef etkileşimli tahtalarda sınırlı da olsa herhangi bir alan bırakılmamış.. internetten program indirip de tahtaları hecklemek milli servete karşı bir hata olur..  bazı yayın evlerinin hazırlamış olduğu ders içerikleri veya test içeriklerini (.inf, .exe gibi uzantılı flash ) çalıştırmak yeterli olurdu..

• 2 ay sonra...

@dürüst

Şimdi kontrol ettim. Bir sorun görünmüyor. Hostta geçici bir süre, sorun çıkmış olması muhtemel. Tekrar dene...

http://www.sordum.org/dns_jumper/downloads37.php

Üstadım tekrar kontrol ettim durum aynı 1 kb. olarak iniyor. 

Eğer elinizde varsa farklı bir linki verebilirmisiniz? Teşekkürler

@dürüst

Kullandığın internet tarayıcısının cachesiyle alakalı bir sorun olabilir. Cahceyi temizleyebilir veyahut farklı bir tarayıcı kullanabilirsin.

Senin için farklı bir konuma tekrar yükledim...

http://bluelife.sordum.org/APPS/Ntfs_drive_protection_v1.3.zip

Üstadım ilgi ve alakana çok teşekkür ediyorum farklı bir p ile indirebildim

TNCTR iyi ki varsın

• Bultar changed the title to Ntfs Drive Protection V1.5