Jump to content

Usb Belleklere Karşı Güvenlik

ofccc
 Share

Recommended Posts

Sözü kısa tutmak gerekirse, anti-virus programları bilgisayarı çok yoruyor ve deneyimli kullanıcılar için anti-virus'e gerek yok diye düşünüyorum. Benim için şu anlık tek sorun USB belleklerden bulaşan virusler. USB belleği takınca gelebilecek hertürlü virüsü (ister autorun virusleri ister truva lar olsun) engelleyebilecek bir program önerebilir misiniz? şimdiden teşekkürler...

[quote name='ReaLyMaN' date='16 November 2011 - 16:22 ' timestamp='1321453356' post='1112630']
blue life yaptığı projeye göz at istersen.
[/quote]

O USB için koruma bana Bilgisayarımı USB'den koruyacak bir şey lazım, ama yinede teşekkür ederim işime yarayabilir. :)

Çok basit. Yapman gereken sadece AutoRun özelliğini devre dışı bırakmak. Bu bilgisayarını korur. USB ni korumak içinse USB Disk Security programını indir. Flash belleğinde virüs olmadığına emin ol ve Autorun a karşı korumayı aç. Bu sayede program, USB belleğine sahte bir AUTORUN dosyası yazıyor ve AUTORUN virüslerinin bulaşmasını önlemiş oluyor. Bu işlemi yaptıktan sonra programı kaldırsan bile flash belleğin tüm bilgisayarlarda korunmuş olacak. Başka bir yol ise USB ni NTFS ile biçimlendirip, bir klasör oluşturup, flash belleğin güvenlik ayarlarında yazmaya karşı korumayı açıp, sadece o klaösre karşı yazmayı açık bırakmak. İnternette bunu daha ayrıntılı ve resimli olarak bulabilirsin. :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

[quote name='ü.m.r.a.n' date='16 November 2011 - 17:47 ' timestamp='1321458467' post='1112680']
bnce pc'ne C sine Deep Freeze kur flashdan virüs bulaşşma riski dha az :) :whistle:
[/quote]

:nea: :nea: :nea:

Afedersiniz ama bu sadece bilgisayarı korur. Ayrıca ben öyle virüsler biliyorumki, DeepFreeze yi etkisiz bırakıyor. Mesela USB virüsü olan SySanti...

:good: :good: :good:

Edited by pcusta_99

[img]http://www.avdsoft.com/screenshot/small_free_usb_disk_security.png[/img]

Ücretsiz USB Disk Security

Ücretsiz USB Disk Security, USB sürücü ile saldırı çalışan herhangi bir kötü niyetli programlara karşı koruma sağlayacaktır. Ücretsiz USB Disk Security karşılaştırın, diğer antivirüs çözümleri karşı özeti bulacaksınız: Ücretsiz USB Disk Security, USB sürücü üzerinden herhangi bir tehditlere karşı% 100 koruma sağlar

Ücretsiz USB Disk Security kalıcı imza güncelleştirmeleri gerek kalmadan çevrimdışı bilgisayarınızı korumak için en iyi antivirüs yazılımı, ancak diğer antivirüs yazılımları düzenli olarak imza veritabanını güncellemek gerektiğini ve etkin çevrimdışı bilgisayar koruyamaz.
Bu hafif ve kullanımı kolay bir çözüm tüm yazılım ile% 100 uyumlu ve bilgisayarınıza yavaşlatmak değil. Ücretsiz USB Disk Security ücretsiz indirebilirsiniz.

[code]http://www.avdsoft.com/download/free_usb_disk_security.exe[/code]

[quote name='turkaziza' date='16 November 2011 - 18:16 ' timestamp='1321460177' post='1112697']
[img]http://www.avdsoft.com/screenshot/small_free_usb_disk_security.png[/img]

Ücretsiz USB Disk Security

Ücretsiz USB Disk Security, USB sürücü ile saldırı çalışan herhangi bir kötü niyetli programlara karşı koruma sağlayacaktır. Ücretsiz USB Disk Security karşılaştırın, diğer antivirüs çözümleri karşı özeti bulacaksınız: Ücretsiz USB Disk Security, USB sürücü üzerinden herhangi bir tehditlere karşı% 100 koruma sağlar

Ücretsiz USB Disk Security kalıcı imza güncelleştirmeleri gerek kalmadan çevrimdışı bilgisayarınızı korumak için en iyi antivirüs yazılımı, ancak diğer antivirüs yazılımları düzenli olarak imza veritabanını güncellemek gerektiğini ve etkin çevrimdışı bilgisayar koruyamaz.
Bu hafif ve kullanımı kolay bir çözüm tüm yazılım ile% 100 uyumlu ve bilgisayarınıza yavaşlatmak değil. Ücretsiz USB Disk Security ücretsiz indirebilirsiniz.

[code]http://www.avdsoft.com/download/free_usb_disk_security.exe[/code]
[/quote]

teşekkürler ancak bunun arkadaşların bahsettiği usb disk security ile aynı olduğunu sanmıyorum :)

[quote name='ofccc' date='16 November 2011 - 20:22 ' timestamp='1321467723' post='1112765']
@turkaziza, teşekkürler ama ben yinede orjinalden şaşmam :D
@milyondolar, tavsiyeler için teşekkürler :), anti-virus olarak ne önerirsin, sistemi kasmıycak şekilde?
[/quote]

Kesinlikle avast! öneririm ben. İmzamda linki var.

Bir gün bir öğrencisi yaşlı Tarrasch'a şu soruyu sordu "Satrançta yanlış hamle yapmamak için ne yapmalıyım?" Tarrasch bu garip soruya çok ciddi bir sesle şu yanıtı verdi "Ellerinin üstüne otur.

Bilgisayarda bu kadar net çözümler yoktur En iyisi pc kullanma diyeceğim ama o da mümkün değil öyleyse ne yapıyoruz..... vİRÜSLERLE yaşamasını öğreniyoruz. :))

[quote name='ofccc' date='16 November 2011 - 18:22 ' timestamp='1321467723' post='1112765']
@milyondolar, tavsiyeler için teşekkürler :), anti-virus olarak ne önerirsin, sistemi kasmıycak şekilde?
[/quote]
bende zaten ücretsiz olan bu programın orjinal sitesindeki indirme linkini vermiştim neyse virus programı olarak ben aviranın şu an beta sürecindeki türkçe sürümünü kullanıyorum oto güncelleme yapmaması dışında bi sıkıntı yok bende manuel güncelleme ile idare ediyorum. final sürümünde bu sorunuda halletmiş olurlar.ksma yok ve çok memnunum korumasından.

Edited by turkaziza

[quote name='ofccc' date='16 November 2011 - 20:22 ' timestamp='1321467723' post='1112765']
[/quote]

windowsun kendi geliştirdiği virüs programı var bayadır kullanıyorum iş görür gibi
microsoft security essentials

• 2 hafta sonra ...

[quote name='pcusta_99' date='16 November 2011 - 20:39 ' timestamp='1321468767' post='1112780']
Kesinlikle avast! öneririm ben. İmzamda linki var.
[/quote]

Aklımda son bir soru işareti kaldi, Kis 12 nin avast 6 dan farki nedir? :)

Edit:Ayrıca Avast 6 yi yükledim key dosyası için çok saol ama, pc yi açarken çok yavaşlatıyor gibime geldi ama dediğin 4-5 mb ram yiyor en fazla :) . USB disk security bile daha çok ram yiyor :D

Edited by ofccc