Jump to content

Hdd Bölümleme Sorunu

siinann
 Share

Recommended Posts

Benim taşınabilir 1.5 TB lık bi harddiskim var ve ben bunu pcme sabitledim yani normal hard dik gibi kullanmak istiyorum ama hard diskin yarısı dolu ve önemli bilgilerim var.Bu bilgiler gitmeden bölmek istiyorum ama yapamıyorum bi türlü her programı denedim MS-DOS dan komutlarla denedim olmadı. Bana yardım edebilirseniz çok güzel olucak.Bu hard diski PC me sabitlememin sebebi 2 tane hard dik var normalde ve bunlar 80gb 80 gb olmak üzere ikisi 160gb yapıyo ve bu iki hard disk çalışınca pc kasıyo ister istemez ve ben bunu tek hard disk yapmak istiyorum sebepte bu . bölme işlemini yapadım yardım eden arkadaşlara şimdiden çok teşekkür ederim...

[color="#FF0000"][b]Partition Magic[/b][color="#000000"] yazılımı veya[/color] [b]Active Partition Manager[/b][color="#000000"] yazılımları işinizi görmedi mi? [/color]

[color="#000000"]Başlat'a [/color][b]compmgmt.msc[/b][color="#000000"] yazın [i]veya[/i][b] [/b]Başlat'a basın arama çubuğuna[/color] "[b]Bilgisayar Yönetimi[/b]" [color="#000000"]yazın ve ilgili pencereyi açın.[/color][b] Depolama [/b][color="#000000"]başlığı altında bulunan [color="#FF0000"][b][color="#000000"]"[/color]Disk Yönetimi[/b][/color]" konsolu ile sorunlarınızı halledebilirsiniz.

[size="1"][color="#FF8C00"]İpucu: Harddiskinize küçük bir onarım işlemi için Cmd komut penceresinde Chkdsk /F /R /X komutunu kullanın.[/color][/size]

Geçmiş olsun. İyi günler
[/color][/color]

Edited by AlijohnX

ya abicim bak şimdi 1.5 Tb hardiskin mesela 100 gbsini almak istiyorum alamıyorum mesela PartitionMagic programında yeni bölüm yarat diyorum nerede oluşşun seçeneğinde E: önce ve E: sonra(önerilen) seçenekleri var ben E: sonra(önerilen) seçeneğini seçiyorum sonra boyutlama aşaması geliyorum 100.000 MB sonra ileri diyorum onay deyince şu hatayı alıyorum Assertion Failed:FALSE,file..\Debug.cppline 1131 bu hatayı alıyorum normal disk yönetimindede zaten hiç bölümleme seçeneği yok budur sorunum...