Jump to content

Klasör Ve Dosya Şifreleme

ihsan43
 Share

Recommended Posts

Selam arkadaşlar
Dosya ve klasör şifreleme programı arıyorum netten aradım taradım hep bulduklarımdada bazı sorunlar varmış indirmedim. Folder Lock diye buldum o program güzel fakat deneme sürümüymüş tam sürümü varsa paylaşabilirmisiniz

[center][img]http://img694.imageshack.us/img694/5610/18640525.jpg[/img][/center][center][left][color="#60798A"][font="Tahoma, Arial, Verdana, sans-serif"] [/font][/color][center][color="#60798A"][font="Tahoma, Arial, Verdana, sans-serif"][size="2"][b]Folder Lock v7.0.3 | 8 Mb[/b][/size][/font][/color][/center][color="#60798A"][font="Tahoma, Arial, Verdana, sans-serif"] [/font][/color][center][color="#60798A"][font="Tahoma, Arial, Verdana, sans-serif"][size="2"][b]
[/b][/size][/font][/color][/center][center][color="#000000"][font="Tahoma, Arial, Verdana, sans-serif"][size="2"]Folder Lock ile sabit sürücünüzdeki tüm klasörlere, dosyalara, resimlere, dökümanlara ve aklınıza gelebilecek her türlü dosyaya kilit koyabilirsiniz. İsterseniz yazılımın kendi oluşturduğu bir kasaya çok önemli dosyalarınızı atabilir ve insanların görmesini engelleyebilirsiniz. Yazılım şifreleme işlemini 2 saniyede yapacak kadar iddialı ve hızlı. Tek bir fare tıklaması ile şifreleme yapabilecek kadar da basit. Dosyalar şifrelendiklerinde DOS altından dahi açılmıyor, üstelik sistem kendiliğinden açılıp kapansa bile her seferinde kendiliğinden şifre koruması devreye giriyor. Hem flash diskleri hem de disket sürücüsünü şifreleyebilme özelliği de bulunuyor. Desteklediği dosya formatları; FAT16, FAT32, NTFS, EFS.[/size][/font][/color][left]

[font="Tahoma, Arial, Verdana, sans-serif"][size="2"][code]https://rapidshare.com/files/2389097128/Folder_Lock_v7.0.3.rar[/code][/size][/font][/left][/center][/left][/center]

Folder Lock ta 4-5 kez şifre koydum ondan sonra key istiyor.
Sonra Winmend Folder Hidden diye bi program buldum programı gizliyor.Aramada görse bile açılmıyor.
Birde EncryptOnClick diye program buldum buda şifreliyor.Fakat klasörün içindekileri tek tek şifreliyor.
Yani şöle bi program arıyorum Hem klasörü veya dosyayı gizleyeyim hemde şifreleyeyim.Yani klasöre girerken winrar daki gibi şifre sorsun istiyorum.
Çok şeymi istiyorum :)

[quote name='pcusta_99' date='27 November 2011 - 10:42 ' timestamp='1322383359' post='1119179']
[b]http://webtv.hurriyet.com.tr/8/19361/0/1/dosya-ve-klasorlere-sifre-koyun.aspx[/b]
[/quote]

Videodakini aynı şekilde bende yapıyorum ama klasöre şifre koymuyor.Sadece dosyaya koyuyor.Ben klasöre koysun istiyorum klasöre girerken şifre girmeden klasör açılmasın

[quote name='ihsan43' date='27 November 2011 - 10:53 ' timestamp='1322383985' post='1119208']
Videodakini aynı şekilde bende yapıyorum ama klasöre şifre koymuyor.Sadece dosyaya koyuyor.Ben klasöre koysun istiyorum klasöre girerken şifre girmeden klasör açılmasın
[/quote]

Yoo, programda folderi seçerseniz klaösörüde şifreler. Ben kullanıyorum.

[quote name='ihsan43' date='27 November 2011 - 10:58 ' timestamp='1322384301' post='1119214']
Seçiyorum fakat klasörün içindeki dosyaları şifreliyor.Yani içindeki dosyalar yine görünüyor.Klasöre girerken şifre sormuyor dosyada soruyor
[/quote]

Evet, doğru. Ama aklımda birkaç yöntem daha var. Klasörünüzü zip, rar, 7zip, tar, uha gibi yollarla şifreleyin. Ama diyelim WinRAR da seçeneklerde sıkıştırma seviyesini depola olarak seçin. İsterseniz sıkıştırarakta saklayabilirsiniz.

[quote name='ihsan43' date='27 November 2011 - 11:36 ' timestamp='1322386614' post='1119278']
Rar olarakda oluyor tamamda rar dosyasını kıran programlar var. Böyle bi yazılım olsa daha çok işime yarıcak
[/quote]

Rar kırılıyor ama kaba kuvvet ile yani deneme yanılma yöntemiyle kırılıyor benim bildiğim. Eğer karakter, sayı, büyük/küçük harf kullanırsan o programların kırması yıllar alır heralde. Ayrıca sadece rar değil, zip, 7zip, uha, tar gibi sıkıştırma araçlarıda var.