Jump to content

Laptop Format Atma Yardım

jackal300
 Share

Recommended Posts

Elinde bulunan Asus Recovery DVD ise bir başka Laptop veya masaüstü PC'ye format atamazsın.O Recoverler Biostan girilerek Harddiskte gizli bölüm oluşturulup oraya kopyalanıyor.PC açılırkende genelde F9'za basarak bu Recovery görebiliyorsun ve formata geçiyorsun.Formatta Harddiskin tamamını seçersen D-E bölümün varsa hepsini siliyor Tek C:\ bölümü olarak format atıp çıkıyorsun.Yani senin Asus Laptopunda gizli bölüm vardır zaten,Fabrikasyon olarakta yüklenmiştir.(Çünkü ben kendi Asus laptopumda aynı hatayı yaptım) Sen format esnasında 1.ci bölümü seçip kuruluma geçeceksin.1.ci bölüm C:\ sürücüsü oluyor.

[quote name='jackal300' date='27 November 2011 - 17:36 ' timestamp='1322415382' post='1119639']
laptpun kendine ait recovery cdsi var kendi cdleri var nasıl format çekerim yada f9 a basınca 1.ci seçenekten kurarsam cye kurar dedin c yi biçimlendiripmi kurar yoksa üstünemi kurar şuan c ve d var 2 sindede WINDOWS Var
[/quote]

Yukarıdada anlattığım gibi,ben bölümün tamamını seçtim,tek C:\ olarak kendisi biçimlendirip kurdu ve benim D:\ de uçtu gitti.Onun için sen kurmak istiyorsan 1.bölümü seç entere bas,1.ci bölüm C:\ oluyor.Kendisi biçimlendirip formatlıyor.Bilmem anlatabildimmi?
Bu işlemi pc açılırken F9'za basarak yapacaksın.Doğrudan Recover DVD'sinden kurulum yapılamıyor.

Edited by savran

Arkadaşım sanıyorum Bilgisayarınız ASUS Laptop. Elinizdeki Recovery CD'si hariç diğer CD'leri takın ve bir bakın hangisi Windows Kurulum DVD'si ise onunla format atabilirsiniz.Yada forumdan beğendiğiniz bir işletim İSO' sunu indirin DVD'ye çekin ve onunla istediğiniz formatı atabilirsiniz.
Bu bağlantıdan '' http://www.tnctr.com/forum/91-windows-7/ '' beğendiğinizi indirin.

Masaüstüne çok atıp leptoa atmayı bilmmiyorsun.Öyle demişin ama Sonrası zor gelebilir sana.Yani leptopuna uygun driver ve bazı asus yazılımlardır.Bence sen şimdilik recovery cd lerini kullan.İleride yazılım ve gerekli driverları incele gereksinimi sağla.Sonra sıfırdan bi iso indir onunla halledebilirsin ;)