Jump to content

Nlite Add-On Cab. Dosyası Hazzırlama

zafersword
 Share

Recommended Posts

arakdaşlar ben yeni yeni birşeyler öğrenmeye çalışıyorum şimdi sorunum şu nlite programı ile cab soyları windowsa entegre ediyorum tabi sizler daha iyibilirsiniz ve nedemek istediğimi anlaşışsınızdır herneyse şimdi nLite Add-On cab oluşturmadan önce bir prametre alıyoruz bu premetreyide USSF programı ile alıyorum fakat şöle bir sorun var bazı dosyalar N/A Yazıyor prametre vermiyor bunun çözümü nedir prametre vermesede ben direk olarak nLite Add-On progamına atarak prametre yazmadığım halde oluşturduğum cab sosyasını nlite programı ile windows cd birleştirsem windows kurarken bir sorun olmadan kurarmı yoksa kurmaz emeklerim boşamı gitmiş olur prametre neden bukadar önemli sonuçta cab dosyasını yinede oluşturuyor tüm programların premetresini hangi program gösterebilir premetre yazarken genelde "/" işretinde sonrasını aluyorlar bazıları prametrenin hepsini yazıyor hangisi yazılmalıdır "/" işaretide dahil sonrasımı yoksa tüm premetreyimi yazmalıyız .xe olarak başlıyan premetreyide yazmalımıyız hiçbişe yazmazsak oluşturduğumuz cab dosyalarını nlite ile windowsa birleştirirsek kurulum yapmazmı kursada o programları kurmazmı ön önemli sorum elimde sp3 entegreli ve sp3 entegresiz cd dosyaları var ben bu sp3 entegreli cd girsem sp3 paketini nerden bulabilirim nlite ile öbür xp cdsinede sp3 entegre edeyim netten indirince çok kota gidiyor :)elimdeki ofice 2007 scdsini nasıl cab olarak dönüştürebilirim dönüştürsemde windows kurunca ofis programları şifre istermi Edited by zafersword

[quote name='zafersword' date='28 November 2011 - 18:49 ' timestamp='1322498942' post='1120503']
şimdi nLite Add-On cab oluşturmadan önce bir prametre alıyoruz bu premetreyide USSF programı ile alıyorum fakat şöle bir sorun var bazı dosyalar N/A Yazıyor prametre vermiyor bunun çözümü nedir
[/quote]

her programın katılımsız kurulum parametresini bilmeyebilir program. O yüzden n/a yazıyor

Edited by pcusta_99

ya en önemli sorum şu xp sp3 yüklü bir bilgisayardan sp3 kendi bilgisayarıma nasıl taşırım yada yapacağım cd içerisine nasıl ataraım varmı bir yolu arkadaşım bilgisayarı sp3 ama cd yok bendede sp2 cd var ben bu arkadaşın bilgisayarından sp3 yedeğini nasıl alırım böle birşey mümlünmü pc sıkıntılı oluyor

Edited by zafersword

[quote name='zafersword' date='28 November 2011 - 19:17 ' timestamp='1322500672' post='1120562']
ya en önemli sorum şu xp sp3 yüklü bir bilgisayardan sp3 kendi bilgisayarıma nasıl taşırım yada yapacağım cd içerisine nasıl ataraım varmı bir yolu arkadaşım bilgisayarı sp3 ama cd yok bendede sp2 cd var ben bu arkadaşın bilgisayarından sp3 yedeğini nasıl alırım böle birşey mümlünmü
[/quote]

Sistem dosyalarını editleyeceksin, daha sonra cab olarak sıkıştıracaksın ve CD nin l386 dizine atacaksın.

Ama dikkat etmen gerken dosya adları; Mesela shell32.dll'yi sıkıştırdın ve shell32.cab oldu. Onu SHELL32.DL_ şeklinde adlandırcaksın. Birkaç örnek daha vereyim:

cmd.exe >> cmd.exe.cab (Sıkıştırma işlemi) >> CMD.EX_

hal.dll >> hal.dll.cab (Sıkıştırma işlemi) >> HAL.DL_

ama nasıl yedekliyeceğimi bilmiyorum sp3 dosyaları nerdedir sadece sp3 e ayit dosyaları almak istiyorum fazladan dosya alıpda mb büyütmek istemiyorum sp3 dosyaları nereye atıyor uzantı yolu nedir yani arkadaşın bilgisayarda birsürü gereksiz program kurulu onlarında dosyalarını almış olmıyayım yani kolay bir yolu yokmu bir program felan bana tek paket halinde kurulur şekilde çıkarsın :)

Edited by zafersword

[quote name='zafersword' date='28 November 2011 - 19:25 ' timestamp='1322501142' post='1120574']
ama nasıl yedekliyeceğimi bilmiyorum sp3 dosyaları nerdedir sadece sp3 e ayit dosyaları almak istiyorum fazladan dosya alıpda mb büyütmek istemiyorum sp3 dosyaları nereye atıyor uzantı yolu nedir yani arkadaşın bilgisayarda birsürü gereksiz program kurulu onlarında dosyalarını almış olmıyayım yani kolay bir yolu yokmu bir program felan bana tek paket halinde kurulur şekilde çıkarsın :)
[/quote]

Siz sistem imajımı hazırlayaksınız yoksa modifiye sistem mi ?

nlite ile hani entegre ediyoruz ya xp cd içerisini öle bişe yapacam ama şimdi bütün dosyaları cab olarak sıkıştırıp atmak biraz rizkli oluyor kurarmı kurmazmı o yüzden internetten indirdiğimiz dosya şeklinde olursa çok daha basit olur o hale çevirebilir bir program varmı

Edited by zafersword

Şimdi diyelim program ekliceksiniz, güncelleme ekleyeceksiniz, yapılandırma yapacaksınız, katılımsız kurulum yapacaksınız bunun için nLite kullanın. Ama diyelim sistem dosyaları üzerinde kendiniz editleme yapmak istiyorsanız dosyaların kaynak kodunu ResHacker, Restarotor gibi programlarla düzenleyin. O dediğiniz Add-Onları ise sitede ve Google'da bulabilirsiniz. PM atarsanız size daha iyi yardımcı olabilirim...