Jump to content

Bilgisayar Kurulumu Hakkında.

HakanAlbayrak
 Share

Recommended Posts

iyi geceler Arkadaşlar

Bilgisayar Teknik Servisi Arkadaşlarla Az Sohpet Edelim Bakalım Bakalım onlar Bilgisayar Kurulumunda Ne yapıyorlar
Forumdaki herkes hemen hemen bilgisayarıcı Sanırım Peki Sizler Bilgisayarın Windows Yüklenmesinde ne yapıyorsunuz ( Zamandan Nasıl Kazanıyorsunuz )
Misal Katilimsiz Proğramlar Kullanarak mı ?
Driver Paketleri Kullanarak mı ?
Ghost İmaj Sistemi mi ?
WPI İle yapılan Sessiz Kurulumlarmı ? Sizler Bilgisayarlarda Kurulum yaparken Nazamandan Nasıl Kazanıyorsunuz

[color="#FF0000"][xml]Ben Aydan Aya İmaj Hazırlıyorum İmajıda 6-7 Dk arasında Bilgisayarlara Geri Yüklüyorum ( Zamandan Müthiş Derecede Kazanıyorum ) Ya Siz ? [/xml][/color]

[quote name='gokhankocabay' date='29 November 2011 - 23:43 ' timestamp='1322603029' post='1121502']
Bende genelde hazırladığım Ghost imajı, Ghost Cast Server'dan PXE aracılığı ile yüklüyorum.Usb ile Cd ile kim uğraşıcak :)
[/quote]
:) sende benim gibisin GÖkhan Zaman Kaybetmeyi Sevmiyorsun Müşteride Beklemek istemiyor Artık hizli olmak lazım

[quote name='ReaLyMaN' date='29 November 2011 - 23:44 ' timestamp='1322603069' post='1121504']
Bwn üşenmiyorum.Katılımsız yazılımı cd entegre ettim takıp cd tv izlemeye gidiyorum.Driverlerde cd yüklü.Birnevi kendime özel format dvdsi yaptım :D
[/quote]
Sen olaya Kullanıcı Acısından Bakıyorsun :) Peki Müşteri için yaparsan o işi Saatlerce Kurulum yapması Sıkıyor insanı artık

Aslında bana Destek Cıkan olsa güzel Projelerim var Tutulurda Bu sistem Üzerinden İnanın Para Dahi Kazanırız. Ama işi ciddiye Alan göremiyorum ki adama bilgiyi veriyorsuz Sonra Satiyor 2 dk'da Bilgileri Öğrenince Hemen Sallıyor Yani Birilerine Güvensem Güzel bir projem var aklımda Uygulamak İstiyorumm

Usb veya Cd üzerinden 6-7 Dk'içinde Xp Kurulumu Size Sadece Driverları Tanıtmak Kalacak ......... Tüm Sistem Ayarları Optimize Edilmiş Tüm Proğramlar Full Orjinal Güncel ....

( XP Kurmayı Basit Hale Getirecem ) Forumda Anlatım cok var Bilende var Bilmeyende. Destek Olursa Düşünüyorum

[quote name='HakanAlbayrak' date='29 November 2011 - 23:54 ' timestamp='1322603680' post='1121521']
Aslında bana Destek Cıkan olsa güzel Projelerim var Tutulurda Bu sistem Üzerinden İnanın Para Dahi Kazanırız. Ama işi ciddiye Alan göremiyorum ki adama bilgiyi veriyorsuz Sonra Satiyor 2 dk'da Bilgileri Öğrenince Hemen Sallıyor Yani Birilerine Güvensem Güzel bir projem var aklımda Uygulamak İstiyorumm

Usb veya Cd üzerinden 6-7 Dk'içinde Xp Kurulumu Size Sadece Driverları Tanıtmak Kalacak ......... Tüm Sistem Ayarları Optimize Edilmiş Tüm Proğramlar Full Orjinal Güncel ....

( XP Kurmayı Basit Hale Getirecem ) Forumda Anlatım cok var Bilende var Bilmeyende. Destek Olursa Düşünüyorum
[/quote]

Hakan hocam Universal Imaging Utility yazılımını bi araştır istersen. En son sürümü 4.7 fakat nette full bulabileceğiniz tek sürüm 3.0 maalesef. Oda sadece Xp Sp3'lü sistemi destekliyor. 4.7 versiyonunu bulabilirsen Windows 7 x86 ve x64 destekliyor. Sistemin imajını alarak her sistemde çalışmasını sağlıyorsun.

[quote name='HakanAlbayrak' date='30 November 2011 - 00:03 ' timestamp='1322604204' post='1121528']
[color="#FF0000"]gokhankocabay [/color] Sorun Proğram Değil
Proğram var Kullanıyorumda Sorun yok işte Birkaç Farklı sey daha Düşünüyorum birkaç Arayüz Tasarlıyacak Kişi Lazım . Görsel öğeler Üzerinden Oynayacak.
[/quote]

Hocam farklı şey ne olabilir mesela? biraz daha konuyu açsan muhakkak yardımcı olucak birileri vardır. Görsel derken kurulum ekranındaki görsellik mi, Windows'un görselliğimi ?

ya $mdi Dosyaları Değiştirmeye karsı Engelliyecem
Blue_life'in Multiboot Sistemini Kullanacam Kurulum Ekranını Biraz Görsel Yapmak İstiyorum Yani Tasarim
Ve Bana PERFECT XP gibi Sıtabil Hizli Çalışan bir Sistem Lazım Bariş Abinin Sistemini Kullandın mı Bilmiyorum ama Modifiyesi En Sağlam olan ve Seri olarak Calışan Sistem Perfect Xp var o hızı Hiçbir Xp vermiyor