Jump to content

Profesional Tanıtım Sitesi Açmak.

Guest _ULTIMATE_
 Share

Recommended Posts

Selamların en güzeli üzerinize olsun Tnctrye gönül vermiş dostlarım.
Arkadaşlar yaşadığım yeri tanıtmak adına büyük bir site açmak istiyorum.
Bu sitede binlerce fotoğraf olacak. Sohbet ortamı olacak.
Ve yaşadığım yerdeki esnaflardan reklam almak istiyorum. Nereden başlamam gerekli bilmiyorum.
Benim için ne kadar internet alanı yeterli olacaktır.
Ve en önemlisi binlerce hd kalitesindeki fotoğrafı sitemde silinmeden nasıl muhafaza edebilirm.
Birde sitemde birsürü video paylaşacağım. Bunu nasıl yapabilirim.

Yalnız ortada daha site yok. Sadece ön bilgi olması için sizlerin tecrübeli bilgilerinizi almak istedim.

Eğer dediğin gibi bir içerik olacaksa ;

Çok fazla Maliyet olur..

Alana gelince Sitenin Temeli en fazla 20-25 mb tutar. senin fotograflarının bilgisayarda kapladığı alanı tahmin et ve ona göre bir alan seç ...

Trafik için ise Sitenin hiti yüksek olacaksa fazla trafik alman lazım .

yada host ile uğraşmayıp direk vps yada server alabilirsin ve daha mantıklı olur. . Parasını ödediğin sürece silinme yada benzeri gibi şeyler olmaz..

tavsitem hostgator yada bluehost gibi sağlam sitelerden alman.. hostgator sınırsız hosting veriyor aylık 8 dolara .. ayrıca vps leri de incelemeni tavsiye ederim..

Edited by Kazım

Yıllık maximum 300 tl harcayabilirim. Şimdilik.
Peki bu resim olayını kendi sitemde değilde. Başka bir paylaşım sitesi üzerinden versem nasıl olur.
Mesel tinypic.com gibi. Bu siteler premium resim barındırmayı destekliyormu? Destekliyorsa bu sitelere aylık ne kadar para gider.
Kendi sunucumu yapacak bütçem şimdilik yok. Fakat bu ilerde olabilir.
Zaten bu siteyi tam hazır hale getirmek.Hesaplarıma göre 1 yıl sürecek.
Çok büyük planlarım var. Sitemin alt yapısını tam oluşturmadan . Kullanıcılara açmayı düşünmüyorum.Belkide tam olarak 2 yıl sonra açabileceğim.

Edited by &ULTİMATE&

[quote name='ReaLyMaN' date='27 December 2011 - 18:07 ' timestamp='1325002069' post='1132733']
Şayet videoyu youtube resimide başka site yükleyip sitene koyarsan alan ihtiyacın azalacaktır.Dolayısıyla masrafında azalacak.
[/quote]

İşte bende bundan bahsediyorum. Videoyu ve resimleri başka paylaşım siteleri üzerinden paylaşsam. Bu yüklediğim resimlerin ve videoların silinme ihtimali varmı. Ki büyük bir ihtimalle var. Bunun silinmemesi için.
En kaliteli görüntü hizmeti sunan siteler neler. Resimlerimi hangi paylaşım sitesine yüklersem resimlerimni silinme gibi bir ihtimali olmaz.