Jump to content

Tnctr Sysprep Wim Editor

köylü
 Share

Recommended Posts

• Editor

[quote name='gokhankocabay' date='31 December 2011 - 12:02 ' timestamp='1325325736' post='1134169']
Köylü hocam teşekkürler, anladığım kadarıyla Administrator hesabı profilini Default User hesabına kopyalıyor doğrumudur?
[/quote]
Default User değil Default klasörüne kopyalar ayrıca serialli ve cracklı programlarda sorun cıkartmıyor rt7 ile yaptığım ayarlarda bazı serialli programlar aktif olarak gelmiyordu bunda sorunsuz sekilde aktif olarak geliyor ofis2010 full kurulum aktivasyonlu ekledim programla diğer kullanıcılarda sorunsuz aktif olarak calısıyor en son verdiğim x64 ultimate sistemini bu yöntemle yaptım x86 ultimate ofis2010 full kurulum entegreli bu yöntemle yapılmıs sistem uploadına baslıyacagım

• Like 1

• Editor

[quote name='hikmetim' date='02 January 2012 - 23:48 ' timestamp='1325540924' post='1135116']
o zaman kurulumu katılımsız yapmaya gerek yok değilmi?
[/quote]
Kurulumu katılımsız yapsanda yapmasanda ayarların varsayılan olarak gelir kurulumda cıkacak olan seceneklere cevap vermeden kurdurmak istiyorsan katılımsız yapabilirsin yani Administrator olarak katılımsız yapman şart değil normal kullanıcı adını girerekte katılımsız yapabilirsin her halukarda katılımsız yapsanda yapmasanda syspreple yaptığın ayarlar varsayılan olarak gelecektir

denedim her şey mükemmel çok sağol klavyene sağlık.masaüstü arkaplanı olarak kendi hazırladığım duvar kağıdını seçtim ve sysprep ile imaj aldım ama kurulumlarda masaüstü siyah olarak geliyor herhalde default olduğu için genede çok tşk.

• Editor

Sysprep ile genelleştir demeden evvel asagıdaki yollara gidiyoruz ve gerekli düzenlemeyi yapıyoruz custom.theme yi not
defteri ile acıyoruz Administrator yazan yeri %USERPROFILE% olarak değiştiriyoruz

C:\Users\Administrator\AppData\Local\Microsoft\Windows\Themes\Custom.theme

Wallpaper=Administrator\AppData\Local\Microsoft\Windows\Themes\Lightning\DesktopBackground\13lightning13.jpg
Wallpaper=%USERPROFILE%\AppData\Local\Microsoft\Windows\Themes\Lightning\DesktopBackground\13lightning13.jpg

Masa üstü arka planı içinde aşağıdaki yoldaki TranscodedWallpaper sectiğiniz arka plan değilse resmini kendi
arka plan resmi ile değiştirin isim aynı olmak zorunda TranscodedWallpaper

C:\Users\Administrator\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Themes\TranscodedWallpaper.jpg

Buradaki adımları uyguladıktan sonra sectiğiniz arka plan seçili olarak gelecektir

• Editor

Daha evvel işlem yapıpta yarım bıraktıysan ondan kaynaklanabilir temp klasörüne git orada WIM klasörü varsa ve içi doluysa hata yapar temp klasörünü temizle pc yi yeniden baslat ve yeniden dene ayrıca programı ve wim dosyasını bir klasörün içine alarak calıstırın

• Editor

[quote name='durak19' date='10 January 2012 - 23:21 ' timestamp='1326230507' post='1138831']
kardeş son bi sorum var bunu 64 bit sistemde 32 bit install dosyasıyla çalıştırsam bi sorun olurmu
[/quote]
Farketmez sorun cıkmaz

• 4 hafta sonra ...

Program için çok teşekkürederim..Ellerinize sağlık..Yanlız bir sorunum var..Program 64bit işletim sisteminde ve 64bit imajlarda kullanırken galiba çevrim işlemini yapmıyor..Temp dizininide sildim, defalarca denedim yine de aynı..Bakabilirmisiniz...

• Editor

[quote name='Djomar2' date='06 February 2012 - 14:42 ' timestamp='1328532139' post='1151462']
Program için çok teşekkürederim..Ellerinize sağlık..Yanlız bir sorunum var..Program 64bit işletim sisteminde ve 64bit imajlarda kullanırken galiba çevrim işlemini yapmıyor..Temp dizininide sildim, defalarca denedim yine de aynı..Bakabilirmisiniz...
[/quote]
64 bit imaj ve sistemlerde bir sorun teskil etmez tarafımca denenmiştir bikactanede sistem hazırladım işlem uzun sürebilir işlem yarım kaldı ve kapandı isede hata yapabilir

dism /cleanup-wim

bu komutu calıstır ve yeniden dene işlem uzun sürebilir imagex.exe nin calısmasını görev yöneticisinden takip edebilirsin yeni wim dosyası masaüstünde olusacağı için kullandığınız wim dosyasını bir klasöre atıp exe yi yanında calıstırınız

• 4 hafta sonra ...
  • 3 ay sonra...

[quote name='msogut' date='30 May 2012 - 10:36 ' timestamp='1338374173' post='1206603']
Tnctr Sysprep Wim Editor indirme linki çalışmıyor.İlgilenirse sevinirim.
[/quote]

azönce indirdim çalışıyor

• Editor

[quote name='hikmetim' date='03 June 2012 - 13:26 ' timestamp='1338719210' post='1208216']
custom.theme yı bulamadım,C:\Users\Administrator\AppData\Local\Microsoft\Windows\ sonra themes diye bir klasör yok..
[/quote]
Themes klasörü yoksa tema eklememişsindir eğer tema eklediysen görünür ve yukardaki anlattığım değişiklikleri yapmazsan teman varsayılan olarak gelmez
[center][img]http://www.tnctr.com/uploads/imgs/pre_1338726386__ekran_alnts1.png[/img][/center]

• 2 hafta sonra ...

Sayın Köylü;
öncelikle emeğine teşekkürler.

sistemim 64bit i7920
defalarca starter için TnctrSysprepWimEditorden install.wim olşturdum ama admin ayarlarıyla açılmadı.

yaptığım işlem şu: starteri kuruyorum programlarıda kuruyorum sysprep genelleştir işaretli iken tamam diyorum
daha sonra gimagex ile install.wim alıyorum bir klasörde TnctrSysprepWimEditorün yanına atıyorum ve çalıştırıyorum
gayet düzgün çalışıyor masaüstüne install.wim oluşturuyor.
O install.wimi MSDN orjinal ultimatenin install.wimi ile değiştiriyorum ve ultraiso ile farklı kaydediyorum.
Bu iso ile kurulumdan sonra herhangi bir kullanıcı adı giriyorum ama admin ayarları ile açılmıyor olağan şekilde açılıyor.

Şimdi benim yaptıklarımda hatalı bir işlem varmı?

• 2 ay sonra...

Uğraşınız için teşekkürler.
Bu yazdıgınız program tam olarak ne yapıyor ve hangi sürümde sağlıklı çalışıyor, diğer sürümler için nasıl kullanılabilinir?

Tecrübem şu şekilde olmuştur:
temiz install.wim imajımı sizin bu programınızdan geçirdikten sonra iso'sunun içine answer file eklediğimde ( r7Lite ile hazırladım,yeni kullanıcı da yaratarak ) kurulumdan sonra ilk oturum açacağı zaman (ekran ilk kullanım için hazırlanırken) sistem hata veriyor. Answer file kullanmadan manuel kurulum yaptıgımda hata vermiyor ama kurulum aşamasında mauel yarattıgım yeni kullanıcı açıldıgında admin ile kurdugum bazı programlar eksik veya arızalı geliyor( örn msn arızalı)
Hal böyle olunca tek sağlıklı yol admin kullanıcısına ek kullanıcı yaratmadan direkt admin ile açılış yapmak. Ancak bu durumdada tnctrSyspremWimEditörün hiç bi faydasını görememiş oluyoruz.

Bir diğer hususta şu, answer file dosyasını MSwindows 7 AIK ile yapmaya kalkıştıgımda sizi programınızdan oluşturdugum install.wim hata veriyor ve hatada ULTİMATE ile ilgili bir ibare var, acaba bu yaptıgınız program sadece ultimate için ve ben home premium ile kullanıyorum diye mi böyle hata alıyorum. Ayni install.wim in tseditörden geçmeden önceki ham hali ile AIK da sorunsuzca answerfile yapılabiliniyor.

Yanıtınız için şimdiden teşekkürler.

• Editor

[quote name='drano' timestamp='1340012153' post='1213169']
Sayın Köylü;
öncelikle emeğine teşekkürler.

sistemim 64bit i7920
defalarca starter için TnctrSysprepWimEditorden install.wim olşturdum ama admin ayarlarıyla açılmadı.

yaptığım işlem şu: starteri kuruyorum programlarıda kuruyorum sysprep genelleştir işaretli iken tamam diyorum
daha sonra gimagex ile install.wim alıyorum bir klasörde TnctrSysprepWimEditorün yanına atıyorum ve çalıştırıyorum
gayet düzgün çalışıyor masaüstüne install.wim oluşturuyor.
O install.wimi MSDN orjinal ultimatenin install.wimi ile değiştiriyorum ve ultraiso ile farklı kaydediyorum.
Bu iso ile kurulumdan sonra herhangi bir kullanıcı adı giriyorum ama admin ayarları ile açılmıyor olağan şekilde açılıyor.

Şimdi benim yaptıklarımda hatalı bir işlem varmı?
[/quote]
Yaptığın işlemler doğru herhangi bir hata yok bu programla olusturduğum wim imajlarının sayısını unuttum konunun ilk mesajına ek dosya olarak programı değiştirerek verdim tekrar dene istersen
[quote name='groucho' timestamp='1347153997' post='1238981']
Uğraşınız için teşekkürler.
Bu yazdıgınız program tam olarak ne yapıyor ve hangi sürümde sağlıklı çalışıyor, diğer sürümler için nasıl kullanılabilinir?

Tecrübem şu şekilde olmuştur:
temiz install.wim imajımı sizin bu programınızdan geçirdikten sonra iso'sunun içine answer file eklediğimde ( r7Lite ile hazırladım,yeni kullanıcı da yaratarak ) kurulumdan sonra ilk oturum açacağı zaman (ekran ilk kullanım için hazırlanırken) sistem hata veriyor. Answer file kullanmadan manuel kurulum yaptıgımda hata vermiyor ama kurulum aşamasında mauel yarattıgım yeni kullanıcı açıldıgında admin ile kurdugum bazı programlar eksik veya arızalı geliyor( örn msn arızalı)
Hal böyle olunca tek sağlıklı yol admin kullanıcısına ek kullanıcı yaratmadan direkt admin ile açılış yapmak. Ancak bu durumdada tnctrSyspremWimEditörün hiç bi faydasını görememiş oluyoruz.

Bir diğer hususta şu, answer file dosyasını MSwindows 7 AIK ile yapmaya kalkıştıgımda sizi programınızdan oluşturdugum install.wim hata veriyor ve hatada ULTİMATE ile ilgili bir ibare var, acaba bu yaptıgınız program sadece ultimate için ve ben home premium ile kullanıyorum diye mi böyle hata alıyorum. Ayni install.wim in tseditörden geçmeden önceki ham hali ile AIK da sorunsuzca answerfile yapılabiliniyor.

Yanıtınız için şimdiden teşekkürler.
[/quote]
Bu program kısaca Administrator klasörünün içeriğini Default klasörüne kopyalıyor Administrator klasöründe syspreple alınan imajların ayar dosyalarıda bu sekilde Default klasörüne kopyalanmış oluyor kurulumda yaptığımız ince ayarlar programlar kısayollar varsayılan olarak oturum actığımız kullanıcı adına eklenmiş oluyor yukarda bahsettiğim gibi daha hata almadım hiç yanıt dosyası hata olayına gelirsek normalde program tüm sürümlerde calısıyor fakat install.wim dosyasının ismini ultimate olarak ayarladığım için waik dosyayı tanımamış olabilir ilk mesaja programı yeniden düzenleyerek ek dosya olarak ekledim bahsettiğiniz hatayı bir daha vermemesi lazım program tüm sürümler x86 ve x64 de calısır