Jump to content

Power Supply 20 Pin Kablosu

lmuzun
 Share

Recommended Posts

[b]Arkadaşlar abimin bilgisayarını temizledim işlemci ekran kartı power supply dahil.

Fakat power'ın içini açtığımda 2 3 kondanstör şişmişti.Elimde de yedek kondanstör yok.Köşede yatan başka bir power vardı onu taktım.Malesef onunda kondanstörleri şişmiş.

Babamın bi arkadaşı bilgisayarcıymıs.2.el bir power almıs.Zaten baktığımda anladım biz dandik olduğunu.Cünkü içi felen acılmıs kapaklarıda yamuk takılmıstı.Herneyse bunuda bilgisayara taktım gene calısmıyor.Power kablolarını denedim gene calısmıyor.

Sorum şu ; babamın getirdiği power supply nin 20pin lik girişinde 1 tane kablo yok.Ama bendeki powerların tüm slotlarında kablo var.

Sizce bu normal bir şey mi ?

Ayrıca işlemci yanık ise pcnin calısması ama görüntü gelmemesi gerekmiyormu ?[/b]

kondansatorün şişmesi o kadar da mühim değil çalıştığı sürece kullanılabilir. ama eksik kablolu bir güç kaynağı anakartı yakabilir. onu hiç takmyın gidin adam gibi bir gç kaynağı alın thermaltakenin 500 wattlıkları ya da everest 500 lükler iyi bir seçim olabilir. hem ileriye dönük yatırım olmuş olur. ikinci ele 30 lira verip anakarttan olmaktansa 100 liraya adam gibi bir güç kaynağı al daha mantıklıdır.

[quote name='texasli_29' date='03 January 2012 - 18:07 ' timestamp='1325614073' post='1135365']
eger işlemciyle sogutucu fanın arasındaki termal macunu sildiysen pc acılmaz
[/quote]

gibi bir durum asla ve asla söz konusu olamaz eksik kablolu power soketine daha önce rastlamadım tavsiyem 40-50 tl arası 300w bir power al dene ancak başka bir problem de oluşmuş olabilir bir teknik servise götür sadece o problemi varsa takıp verirler zaten başka ve daha önemli bir problemi varsa sende masraf etmeden vazgecersin o kasadan belki

[quote name='fzkdevil' date='03 January 2012 - 21:49 ' timestamp='1325627366' post='1135464']
gibi bir durum asla ve asla söz konusu olamaz eksik kablolu power soketine daha önce rastlamadım tavsiyem 40-50 tl arası 300w bir power al dene ancak başka bir problem de oluşmuş olabilir bir teknik servise götür sadece o problemi varsa takıp verirler zaten başka ve daha önemli bir problemi varsa sende masraf etmeden vazgecersin o kasadan belki
[/quote]

DEMİŞSİN TABİİ BU SENİN KENDİ FİKRİN AMA İSTERSEN Bİ DENE BAKALIM İŞLEMCİYLE SOGUTUCU FANIN ARASINDAKİ MACUNU SİL SONRA OLDUGU GİBİ YERİNE TAK BAKBAKALIM CALISIYOMU CALISMIYO MU _?

[quote name='texasli_29' date='04 January 2012 - 21:47 ' timestamp='1325702864' post='1135766']
DEMİŞSİN TABİİ BU SENİN KENDİ FİKRİN AMA İSTERSEN Bİ DENE BAKALIM İŞLEMCİYLE SOGUTUCU FANIN ARASINDAKİ MACUNU SİL SONRA OLDUGU GİBİ YERİNE TAK BAKBAKALIM CALISIYOMU CALISMIYO MU _?
[/quote]
[color="#0000FF"][b][font="Comic Sans MS"][b]Sen ne saçmalıyorsun? Lütfen bilip bilmeden bol keseden atmayın. [/b][/font][/b][/color] :angry2: :angry2: :wacko:

-----------------

[color="#0000FF"][font="Comic Sans MS"][b]Dostum sana gelecek olursak, powerin çalişmiyor olabilir, kondansatorler sismesi önemli değil patlamadıgı sürece iş görür.Eski powerlarda 20 pin bulunuyordu artık standart olarak 24 pın bulunuyor,sorun yoktur.Ayrıca eğer işlemcin yanıksa pc hiç çalışmaz ekrana hiçbirşey gelmez.[/b][/font][/color]

Edited by korkusuz_korkak

[quote name='texasli_29' date='04 January 2012 - 18:47 ' timestamp='1325702864' post='1135766']
[/quote]
çallışır kardeşim çalışır merak etme asıl önemli olan fanın sağlammı değil mi. ayrıca arkadaşın sorduğu başka adam güç kaynağında kablo eksik diyor sen nasıl cevap veriyorsun? ayrıca unutma işlemci üzerindeki fan bile çalışmasa bilgisayar uyar verir ve çalışmaya devam eder. adamın derdi başka bu arada asıl sorunun sahibi arkadaş yanlış hatırlamıyorsam 20 lik kablo direkt işlemciye güç verir. ondan açılmayabilir bilgisayarın. sen git adam gibi bir güç kaynağı al unutma hdd ve powerin ikinci elinden hayır gelmez 20 liradan kaçayım derken tüm sistemden olursun

Edited by yasayanolu

[quote name='texasli_29' date='04 January 2012 - 20:47 ' timestamp='1325702864' post='1135766']
[/quote]

gel bak bakalım benim işlemci ile fanın arasında macun var mı diye.....