Jump to content

Windows 7 Geç Açılıyor Normal Yollarla Çözemedim..

cemal_ozsoy
 Share

Recommended Posts

merhaba arkadaşlar windows7 64 bit sistem mevcut fakat açılması 10-20 bazen 30 dkk yı buluyor fakat açılsa dahi bir işlem yapmak bile 30 dkk sürüyor.. güvenli modda açıp yedek alıp yeniden yükleyim dedim ama güvenli modda da açılması çok yavaş hatta son bi kaç denemem de classpnp.sys de takılıp kalıyor açılmıyor. orjinal win 7 dvd sini taktıgımda sistem yeniden yüklenecegi zamnda ise tüm veriler gidecektir diyor.. format atmak problem degil atarım ama masa üstünde kurtarılması gereken çok önemli bi kaç klasör var. araştırmalaırm sonunda donanımsal hata riski %10 yazılımsal olma ihtimali ise %90 .. şu anda tek amacım masaüstündeki gerekli şeyleri d: ye yedekleyip format atmak.. komut istemi ile msdos üzerinden klasörleri taşıyabilirmiyim? veya hatırladıgım kadarı ile xp de boot cd ler vardı ve o cd ile masaüstüne erişip verileri alıp format atılabiliyordu win7 dede bu tarz boot cdler varmı? yani dvd yi takıcam boot menü gelicek sistem dvd den çalışıp masaüstümü açıcak ben verileri d ye yedeklicem sonra sistemi yükleyecegim. eksik anlatmış olabilirim bilgisi olan arkadaşlar ne demek istedigimi anlayacaktırlar umarım.. hdd yi söküp yedeklicem ama garanti bandrolü mevcut açamıyorum notebook kasasını. notebookda 1 aylık açmakda istemiyorum.. lütfen yardım.. şimdiden degerli cevaplarınız için teşekkürler. saygılar.

[font="Century Gothic"][size="3"]Şu güncellemeyi yüklemeyi deneyin, Microsoft tarafından SP1 güncellemesi sonrasında çıkan yavaş açılma problemini ortadan kaldırıyor, büyük ihtimalle sizde işe yaramayabilir ama deneyin en azından:[/size][/font]

[quote][font="Trebuchet MS"][code]http://hotfile.com/dl/136474187/4488691/Windows6.1-KB2555428.7z.html[/code][/font][/quote]

Edited by pcusta_99

cvp lar için teşekkürler ama sistem açılmıyor dolayısı ile masaüstü simgeleri bile gelmezken nasıl program yükleyebilirim? açılışta ki yavaşlık 2-3 dkk degil :D bildigin 30 dkk bekliyor pc masaüstü ekranı gelene kadar. artı ek olarak güvenli mod da bile açılmıyor artık.. bişey yüklemem imkansız gibi boot cdlerle verileri kurtarmam gerek sanırım destege devam lütfen..

[quote name='pcusta_99' date='19 January 2012 - 20:48 ' timestamp='1327006129' post='1143148']
[font="Century Gothic"][size="3"]Şu güncellemeyi yüklemeyi deneyin, Microsoft tarafından SP1 güncellemesi sonrasında çıkan yavaş açılma problemini ortadan kaldırıyor, büyük ihtimalle sizde işe yaramayabilir ama deneyin en azından:[/size][/font]
[/quote]

[color="#FF0000"]ne alaka..?? göndermiş olduğun program...Freemake Video Downloader video sitelerinde beğendiğin videoları bilgisayara kaydetmeye yarayan bir program.[/color]

[quote name='casper0007' date='19 January 2012 - 21:31 ' timestamp='1327008697' post='1143172']
cd den başlayan bi xp açıp yedek al formatla
[/quote]

işte o noktada sıkıntı var her cd den başlayan xp ile ile açabiliyomuyuz masa üstünü? sitedeki xp leri bi araştırayım.. cd den başlayan win 7 den yapamıyormuyuz neden xp den onuda merak ettim şimdi?

cd den başlayan win7 de olur ama kasma vs var diosun ve ille c den yedek alcam diyorsun hepsi olur yetrki biosunda sorun olmasın elinde cd den başlayan sistem olsun.xp daha basit iye dedim :) win7 ugraşırsın genelde zaten cd den başlayan sistemler xp tercih edilir .tavsiye istersen köylü yada tamer in çalışmalarını kullan tabi bu benim tercihim sitede sürüsüne bereket

svchost.exe denilen işlemde bende sistem açıldığında kasmaya neden oluyor hard diski uzun süre kullanıp bilgisayarın kendine gelmesini yavaşlatıyor eskiden böyle değilken 1 haftadır bunu yapmaya başladı formatsız çözüm var mıdır ?

Windows 7 format cd tak hangi harddiskteyse windowsun on seç c veya d üzerine gel "[b]biçimlendir[/b]" demenden sadece "yükle" - "ileri" herneyse ona bas "[b]uyarı[/b]" ekranı açılır " [b]Harddiskteki bilgileriniz Windosw.old klasörü oluşrurulup içine taşınacaktır gibi bir uyarı verir tamm de formatla[/b]" Formattan sonra girdiğinde tüm bilgilerin o klasörde olacaktır eski windoswunun tüm dosyalarıda dahil.

[quote name='kaan08' date='19 January 2012 - 23:41 ' timestamp='1327009295' post='1143180']
[color="#FF0000"]ne alaka..?? göndermiş olduğun program...Freemake Video Downloader video sitelerinde beğendiğin videoları bilgisayara kaydetmeye yarayan bir program.[/color]
[/quote]

Pardon, kafam dalgın, kontrol etmemişim linki :wacko:

Güncelledim şimdi :whistle:

[quote name='blnt44' date='20 January 2012 - 13:53 ' timestamp='1327060407' post='1143325']
Format atınız en kolay yolu
[/quote]

:facepalm: Okudunuz mu konuyu acaba ?

[quote name='cemal_ozsoy' date='19 January 2012 - 22:23 ' timestamp='1327004620' post='1143137']
format atmak problem degil atarım ama masa üstünde kurtarılması gereken çok önemli bi kaç klasör var.
[/quote]

Bence bu kadar zahmete gireceğinize sökün HDD i takın başka bir pc ye alın yedeklerinizi,formatlayın olsun,bitsin ne uğraşıyosunuz,yok programmış,cd den çalışan XP miş bunlar sadece zaman kaybı,ha bunlarla olmaz mı olur elbette,ama kolayı varken ne gerek var..

valla windows old seçenegi çıkmadı işte direkt sistem uyarı verdü tüm dosyalarınız gidecektir diye ondan hu işlerle ugraşırum.. hdd yi çıkartmak istememe sebebimi açıklamıştım pc 1 aylık ve garanti bandrolü var üstünde açarsak garanti dışı kalıcak.. usb den çalışan bi xp ile halletcez artık.. varsa bildiginiz link yazarsanız sevinirim.. tüm cevap yazan arkadaşlara teşekkürler.