Jump to content

Tv Kartı İle Anakart Uyumlu Mu ?

TheSeyTan1907
 Share

Recommended Posts

[b]arkadaşlar merhaba.. bir kaç yıldır PCI tv kartı kullanıyorum ama farklı bir kart almak istiyorum..aşağıda linklerini verdiğim tv kartı ve anakart birbirine uyumlu mu değil mi onu merak ediyorum.kafamı karıştıran şey tv kartının PCI-E 1x anakartın üzerinde PCI-E 4x slotunun olması

Anakart
http://www.asus.com.tr/Motherboards/Intel_Socket_1156/P7H55M_LX/

TV Kartı
http://store.proftuners.com/dvb-s-s2-pci/11-ecouteurs-a-isolation-sonore-shure-se210-blanc.html[/b]

dostum inceledim büyük ihtimalle uyum sağlar ancak şöyle ilkez gördüğüm bir tv kartı bence avermediya üst modellerinden birini tercih etsen çok daha iyi olurdu çünkü onlarda benmde kullandım muhteşem bir görüntü var karar senin kolay gelsin

zaten anakartın fena değil özellikleri gayet iyi

uyumludur.tv kartı PCI-E x1 dir senin anakarta PCI-E x16 ve x4 bulunmakta.büyük ihtimalle x16 slotunda ekran kartı var. bu nedenle PCI-E x4 yuvasına takarsan çalışır.sorun çıkmaz

[quote name='XXX90' date='25 January 2012 - 20:35 ' timestamp='1327523708' post='1145991']
dostum inceledim büyük ihtimalle uyum sağlar ancak şöyle ilkez gördüğüm bir tv kartı bence avermediya üst modellerinden birini tercih etsen çok daha iyi olurdu çünkü onlarda benmde kullandım muhteşem bir görüntü var karar senin kolay gelsinzaten anakartın fena değil özellikleri gayet iyi
[/quote]
yıllarca skystar 2 kullandım..son olarakta skystar s2 hd modelini kullandım.avermedia bu 2 kartın bile yanına yaklaşamıyor ki prof tuners serisi tv kartında devrim niteliğindedir..yardımların için çok sağol..

[quote name='korkusuz_korkak' date='25 January 2012 - 20:54 ' timestamp='1327524892' post='1146010']
uyumludur.tv kartı PCI-E x1 dir senin anakarta PCI-E x16 ve x4 bulunmakta.büyük ihtimalle x16 slotunda ekran kartı var. bu nedenle PCI-E x4 yuvasına takarsan çalışır.sorun çıkmaz
[/quote]
teşekkür ederim dostum eyvallah..peki PCI ve PCI-E slotları arasında ne gibi fark var performans olarak ?

[quote name='fred0m' date='25 January 2012 - 21:17 ' timestamp='1327526227' post='1146023']
hocam bu tv kartlarının hepsi PCI-E x4 te sorunsuz çalışırmı ?
[/quote]
sadece PCI-E olanlar yani prof tuners 8000 modeli..

[quote name='TheSeyTan1907' date='26 January 2012 - 17:27 ' timestamp='1327588053' post='1146234']
teşekkür ederim dostum eyvallah..peki PCI ve PCI-E slotları arasında ne gibi fark var performans olarak ?
[/quote]
slot girişleri farklıdır.yani pcı olan kart pcı-e ye girmez.

Edited by korkusuz_korkak

[quote name='fred0m' date='26 January 2012 - 00:17 ' timestamp='1327526227' post='1146023']
hocam bu tv kartlarının hepsi PCI-E x4 te sorunsuz çalışırmı ?
[/quote]
hayır çalışmaz.tv kartlarının birçok girişe sahip modeli vardır pcı ve pcı-e bunlardan 2 si sadece.

[quote name='korkusuz_korkak' date='26 January 2012 - 15:02 ' timestamp='1327590159' post='1146242']
slot girişleri farklıdır.yani pcı olan kart pcı-e ye girmez.
[/quote]

onu biliyorum fakat fark derken performans olayından bahsetmiştim.. pci-e olması avantaj mıdır dezavantaj mıdır ?

[quote name='TheSeyTan1907' date='26 January 2012 - 19:20 ' timestamp='1327594800' post='1146292']
onu biliyorum fakat fark derken performans olayından bahsetmiştim.. pci-e olması avantaj mıdır dezavantaj mıdır ?
[/quote]
Tabiki PCI-E normal PCI lara göre daha hızlı veri trafiği sağlar.