Jump to content

lisanssız windows sahiplerine

moonspell

Recommended Posts

bu konu daha önce açıldımı farketmedim ama geçen gelen maili paylaşmak istiyorumki hazırlıklı olalım :o orjinal key bulmak lazım büssürü.

Sayın Yetkili

20 Şubat 2007 tarihinden itibaren Windows deneyimini farklılaştırmayı hedefleyen, orjinal olmayan kullanıcıları uyaran WGA teknolojisi aktif hale gelmesiyle birlikte,

orijinal ürün kullanmayanlardan sizlere talepler gelecektir.

Bu talepleri Microsoft’un belirlemiş olduğu doğru lisanslama modelleriyle cevaplandırmanız adına aşağıda detayları verilen GGK (Get Genuine Kit) ürünü ile ilgili

detayları incelemenizi tavsiye ederiz.

Özellikle bilgisayarında yüklü olan Windows lisansını orjinal hale getirmek isteyen kullanıcıları bu şekilde yönlendirmenizi önemle rica ederiz.

Teşekkürler,

20 Şubat’tan itibaren orijinal Windows deneyimini farklılaştırmayı hedefleyen ve orijinal olmayan Windows kullanıcılarını uyaran WGA (Windows Orijinal Kullanım Avantajı) teknolojisi aktif hale gelecek.

Bu teknoloji, internet üzerinden Windows’un orijinal olup olmadığını doğrulayacak. Orijinal kullanmayanlar giriş ekranında ve masaüstünde aşağıdaki gibi, kaldırılamaz bir uyarı notu görecekler.

image003.jpg

Windows yazılımının orijinal olmadığını öğrenenler ne yapabilir?

Orijinal olmayan yazılımlarını lisanslamak isteyenler:

Internet üzerinden orijinal kurulum anahtarı veya orijinal yazılım CD’lerini satın alabilirler.

İş Ortaklarımızdan GGK (Get Genuine Kit) satın alabilirler

.

İngilizce

9PF-00001

Get Genuine Kit WinXP Pro SP2

Türkçe

9PF-00096

Get Genuine Kit WinXP Pro SP2

GGK ile kopya olan işletim sistemini formatlayıp yeniden kurmaya gerek yoktur, sağlanan anahtar ile uyarı kaldırılabilir. Sadece Windows XP Professional için sunulan bu seçenek, ürün CD’si ve COA’yı (Orijinallik Sertifikası) kapsar. COA, lisanslanacak PC'ye yapıştırılır.

Windows XP Home veya Windows XP Professional Kutu Ürün alabilirler.

OEM ürünlerin, yeni bir bilgisayarla beraber alınması gerekir. Müşterilerinizin sorun yaşamaması için ilk günden orijinal Windows önerin. OEM ürünler, iş ortaklarımıza geri ödemelerle, ilk günden orijinal lisans kullanımı destekler. Bu yöntem, hem sizler için en karlı, hem de müşterilerinizin Windows’a sahip olması için en uygun maliyetli yöntemdir.

Orijinal olmayan yazılım kullanmanın başlıca tehlikesi nedir?

· Kaynağı belli olmayan yerden yüklenen yazılımlar, virüs, kurtçuk ve casus yazılım gibi tehditlerin yanı sıra, kodlamadaki hatalar sonucu yazılımın bazı fonksiyonlarının düzgün çalışmamasına yol açabilmektedir.

· 150 bin YTL para cezası ve/veya 4 yıla varan hapis cezası gibi büyük hukuki riskler içerir.

Orijinal Windows kullanmanın ne gibi avantajları var?

Sadece Windows XP’lerının orijinal olduğunu doğrulayan kullanıcılar,

· Internet Explorer 7.0,

Windows Media Player 11 ve

Windows Defender dahil olmak üzere birçok güncelleştirmeyi ücretsiz yükleyebilecekler.

· Ayrıca ücretsiz destek hizmetinden faydalanabileceklerdir.

O hata mesajı çıkıyor sadece. Windowsu çökertmiyor. Basit bir yama ile çözülüyor.

Evet çökertmiyor, ama bahsettiğiniz yamayı bulupta burda yayınlarsanız güzel bir paylaşım olur ihtiyacı olana klavuzluk etmiş olur yani. sonuçta insanı rahatsız edebilecek bi uyarı mesajı.

Bana göre bu uyarı size maille geldiyse inandırıcı değil.Böylesi mailler daha önce de çok dolaştıgı için, vay efendim msn messenger şu tarihte paralı olacakmış, rengi maviye dönecekmiş vs. vs.

Live XP - portable XP vb. kullanırım da orjinal xp almam, yada linux a geçmem için iyi bir neden olur...

Ya arkadaşlar korkmayın boşuna :rolleyes: Bu sadece güncelleme yapmaya kalkan arkadaşların orjinallik sınamasından geçmeden güncelleme yapamayacakları anlamına geliyor.Öyle bir zaman bombası falan yok.Birkaç yerde karşılaşıyorum şu kadar gün kaldı windowslar patlayacak falan diye.Çok gülüyorum bu geyiklere.Bu sadece microsoftun para tuzaklarından biri.Gelip birileri kontrol etmedikten sonra güncelleme yapmadığınız sürece ki bence çokda gerekli değiller hiçbir sıkıntı yaşanmayacak.Sakin olun kendinizi kasmayın.

Ya arkadaşlar korkmayın boşuna :rolleyes: Bu sadece güncelleme yapmaya kalkan arkadaşların orjinallik sınamasından geçmeden güncelleme yapamayacakları anlamına geliyor.Öyle bir zaman bombası falan yok.Birkaç yerde karşılaşıyorum şu kadar gün kaldı windowslar patlayacak falan diye.Çok gülüyorum bu geyiklere.Bu sadece microsoftun para tuzaklarından biri.Gelip birileri kontrol etmedikten sonra güncelleme yapmadığınız sürece ki bence çokda gerekli değiller hiçbir sıkıntı yaşanmayacak.Sakin olun kendinizi kasmayın.

Bence güncellemelere 100% ihtiyaç var. Çünlü çok eksiği var.

Bir sürü sürücü ve yazılım uyum sorunu yaşıyor hala. Herkesin driver CDleri ellerinde patladı.

Uyarı şu anlama geliyor. Windows kendini kilitlemeyecek. Sadece güncelleme yapmayacaktır. Hepsi bu. TimeStop sayesinde kulanmaya devam edebilirsiniz.

F_s_M diyorsa vardır bir bildiği hiç merak etmeyin kardeşlerim

sadece onlara daha çok destek olalım yeter benden ve elimden şimdilik gelen allah onlara sağlık versin ve tabii hepimize ...

ve şundan emin olun tamamen paralarına para katmak ve bizim paylaşımcı - destekleyici sistemlerimizin halkasını zayıflatmak için yapılan ayak oyunlarıdır...

yılmak yok ... endişeye de gerek yok...

Bence güncellemelere 100% ihtiyaç var. Çünlü çok eksiği var.

Bir sürü sürücü ve yazılım uyum sorunu yaşıyor hala. Herkesin driver CDleri ellerinde patladı.

Güncellemeler olmadanda sağlam kurulmuş bir sistem çalışmaya devam edebilir.Hangi birsürü sürücü uyum sorunu yaşıyor.Vistadan bahsetmiyorumki ben.Elindeki driver cdsini yedeklemediysen herkesin bu olaya etkisi nedir anlayamadım.

Ne fark ederki? Windows kullanmayı annemizin karnında öğrenmedik. Şahsen çernobil virüsü sayesinde windows kullanmayı öğrendim. Kasmaya hiç gerek yok ne de olsa crack yapılır. Yapılamasa da Linux' a geçmek için iyi bir bahane olur bence...

Güncellemeler olmadanda sağlam kurulmuş bir sistem çalışmaya devam edebilir.Hangi birsürü sürücü uyum sorunu yaşıyor.Vistadan bahsetmiyorumki ben.Elindeki driver cdsini yedeklemediysen herkesin bu olaya etkisi nedir anlayamadım.

Elimde bütün driver cd leri mevcut ama kuramıyorsam sorun bende mi anlamadım? Başlıcaları;

Hp, Zoom, Philips Webcam, Billionton Bluetooth...

Sanırım benim için yeterli.

Sorun nlite uygulanmış son güncellemeleri dahil edilmiş bir sistemden bile kaynaklanıyor olabilir.Sürücüler güncellemelerden öncemi yoksa sonramı yüklenemez oldu.Hata eski sürücülerdenmi kaynaklanıyor.Yoksa güncelleme sonrası sürücüleri kabul etmeyen sistemden mi kaynaklanıyor.Önce bunu anlamak lazım.

arkadaşlar bu güne kadar pc me her format attığımdan sonra oto güncelleeştirmeleri kapatırım ve kapatmışımdır bu güne kadar hiç bir sorunlada karşılaşmadım bencede hiç gereği olmayan bir uygulama hatta wndowsum lisanlsı olmasınada ihtiyaç duymuyorum çüknü ie7 vs.. programlarrada ihtiyaç olmadığına göre bence yaşasın cracklenmiş windows :rolleyes:

Sorun nlite uygulanmış son güncellemeleri dahil edilmiş bir sistemden bile kaynaklanıyor olabilir.Sürücüler güncellemelerden öncemi yoksa sonramı yüklenemez oldu.Hata eski sürücülerdenmi kaynaklanıyor.Yoksa güncelleme sonrası sürücüleri kabul etmeyen sistemden mi kaynaklanıyor.Önce bunu anlamak lazım.

Hiçbir güncelleme yapmadan direkt sürücüleri yüklemeye çalıştım. Ha yükleyemedim değil. En sonunda tabiki yükleyebildim ama baya bir uğraştırdı.

Bence sanırım herkes elindeki driverların Vista uyumlu halinin çıkmasını beklemeliler. Yoksa çoğu kişi sorun yaşayacaktır. Çünkü İş güncellemeyle hallolmuyor malesef.

Edit --> Hangi İS'den bahsediyorsunuz o zaman? Anlayamadım?

KARDEŞLER BURADAKİ EMEĞİ GEÇEN TÜMÜNÜZE HAYRANIM...ELLERİNİZE SAĞLIK RABBİM SİZE ZİHİN AÇIKLIĞI VERSİN...ÖNCELİKLLE VE KISACA ŞUNU DİYCEM....

ELİN GAVURU ALMIŞ BAŞINI GİDİYO VE GÖZÜ PARAY ÖYLE BİR DOYMUYORİ BU BELLİ OLMUYORMU...

GAVUR KEFERELER..RABBİM ONLARA DA HİDAYET VERİR İNŞAALLAH...

BUNLAR ZAMANINDA BİZİM OSMANLI ATALARIMIZDAN MEDET VE AMAN DİLERLERDİ...

ŞİMDİ DÜŞTÜĞÜMÜZ DURUMLARA BAKIN TIRSMAYALIM ARKADAŞLAR...

Sayın jiinbunk;

icon13.gifDİKKAT: İletilerinizi Gönderirken Klavyenizin caps_look.gif Tuşunun Kapalı Olmasına Özen Gösteriniz.

• 3 hafta sonra ...

ya ben aptalım yada bill amca makineye format atıp yeni xpyi kuralı daha 1 hafta olmadı (malumunuz kendisi kırıktır ve asla yasal olanını kullanmam) bi deniyeim dedim şu İE7 yi siteye gittim guniu mudur nedir benim xpye geçerli dedi ve İE 7 yi yükleyip kurdum. tabii gerekli olan crack yama ne varsa kurarak . şimdi bendeki kırık xp nasıl bi hata verecek merak ediyorum. inanmayın yaaa. basın cracki etkinleştirin sorun bitsin. nasıl diye sormayın forumda var ve işe yarıyor.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...