Jump to content

Asus K52Jc Recovery Restore Dvd - İstek

RaqunSteaM
 Share

Recommended Posts

[b]Asus K52JC Recovery Restore DVD lazım bunu netten bulup indire bilirmiyiz ben bilgisayar ilk geldigi zaman format atmışdım ve recovery almamışdım keşke alsaydım :S bana bi yol göstere bilir misiniz torrent olur normal linkler olur bulup indirmem lazım ama kaynak bilmiyorum :S yardımcı olursanız sevinirim işletim sistemi win7 recovery lazım işte tam olarakda anlatamadım ama iştee teşekkür ederim simdiden[/b]

[quote name='RaqunSteaM' date='13 February 2012 - 13:40 ' timestamp='1329140426' post='1154367']
[b]Asus K52JC Recovery Restore DVD lazım bunu netten bulup indire bilirmiyiz ben bilgisayar ilk geldigi zaman format atmışdım ve recovery almamışdım keşke alsaydım :S bana bi yol göstere bilir misiniz torrent olur normal linkler olur bulup indirmem lazım ama kaynak bilmiyorum :S yardımcı olursanız sevinirim işletim sistemi win7 recovery lazım işte tam olarakda anlatamadım ama iştee teşekkür ederim simdiden[/b]
[/quote]

Laptoplarda Recovery bulunur.Genelde F9'dadır.PC'yi kapat açılırken F9'za bas Recoveri varsa zaten çıkar.Kurulum için Entere bas yazısı gelir,disk seçimi alanında mutlaka iyi bak hata yapma.Bölüm 1'ri seçip kuruluma devam edeceksin.Kurulumu otomatik yapar.Bölüm 1 senin C:\ sürücündür.Tüm bölümü seçersen D:\ yide kaybedersin.
Windows değilde sadece sürücülerini istiyorsan vereceğim linkten indirebilirsin.Kolay gelsin.
http://drp.su/drivers/notebooks/?v=ASUS&m=K52Jc&id=35521&l=en

[quote name='RaqunSteaM' date='13 February 2012 - 14:15 ' timestamp='1329142548' post='1154385']
[b]ama ben bilgisayar geldigi zaman tam format attım recovery falan kalmamışdır büyük bi ihtimal sildim onu :) off off[/b]
[/quote]

Silemezsin,Recovery harddiskin gizli bölümünde 15 gb falandır.Xp kurarakmı biçimlendirdin.15 gb alanıda silip diğer ana bölüme kattıysan dediğin doğru olabilir.Denemekten zarar gelmez,pc açılırken F9'za basarak bak bakalım Recovery duruyormu?

Edited by savran

[quote name='RaqunSteaM' date='13 February 2012 - 14:15 ' timestamp='1329142548' post='1154385']
[b]ama ben bilgisayar geldigi zaman tam format attım recovery falan kalmamışdır büyük bi ihtimal sildim onu :) off off[/b]
[/quote]

Arkadaşım benim başımada aynı konu geldiğinden sana yardımcı olmak istiyorum.Benimde Asus laptopum var,bende üzerinde gelen win7 homeyi silip Ultimata kurmuştum.Recovery dvd'side var exesi olmadığınden boottan başlatıp kuruluma geçemedim,F9'da Recovery'ni buldum ordan kuruluma geçtim ama tüm bölümü seçtiğimden D:\sürücümde biliçimlendirildi tek C:\ oldu.Yani seninde gizli harddiskte Recovery vardır F tuşlarından araştır.Şayet dediğin gibi silmediysen.
Recovery DVD si bulsan bile exesi olmadığından boottan kurulamıyor.Harsdiskin gizli bölmesine kopyalanıp oradan kurulması gerekiyor.Bilmem anlatabildimmi?
Ayrıca Recovery DVD si içinde Windowsun serial numarasıda var,kurulumda otomatik key giriliyor,masaüstü geldiğinde windows otomatik etkinleştirilmiş oluyor.Yani sana kimse kendine ait keyli Recovery'ni vermez.Hiç araştırma derim.

Edited by savran

[b]yardımın için teşekkür ederim bende ultimate kurmusdum sonra xp falan denedim ama K52JC modeline xp kurulsa bile ekran kartı görmüyo tekrardan ultimate kurdum kullanıyorum ama kendi serialim ile orjinal kullanayım die düşündüm ilk recovery bula bilirsem onu kurarım ilk hali gibi olsun dedim daha 4 aylık pc ama hata yapdıgımın farkındayım silmişim ben onu :S yapılcak pek bişey yok sanırım [/b]

Edited by RaqunSteaM