Jump to content

Pc Açılında F12 Basmak

korasoglu
 Share

Recommended Posts

Arkadaşlar lettop açıldğında F12 Tuşuna her seferinde basmam gerekiyor böyle bir dert oldu bunu açılışa eklesem ve her açıldığında çalışsa bunu nasıl yapabilirim yardımlarınızı bekliyorum.
Not : Açilışta F12 ikisefer basacak
Windows 7 kullanıyorum.. Edited by korasoglu

@korasoglu

Windows açıldıktan sonra F12 ye bastırmak istiyorsan, bunu yapamamna şaşırdım! :blink: Send komutuyla F12 göndermen kafi!
[codebox]#NoTrayIcon
Send("{F12}{F12}")
Exit[/codebox]

Kısaca yukarıdaki kodu derleyip, Başlat -> Programlar -> Başlangıç klasörüne kısayolunu atman yeterli. Yada registryden de eklenebilir...
Belki anlatmak istediğini tam anlayamamış olabilirim...

hocam olmadı şöyle lettobum daha önceleri açıldığı zaman Wireless direk aktif olurdu şimdilerde sistem açılıyor ama Wireless açılmıyor bende açma kapama tuşu F12 ikisefer basdımmı açılıyor bu basma işini kaldırmak için istemiştim fakat böyle F12 basmış gibi olmadı başlangıca attım yeniden başlattım olmadı normal masa üstünde çalıştırıyorum Wireless aç kapa yapmıyor...

Hocam mesajı okuyunca yeniden başlattım brinci F12 basınca açılmadı ikinciye basınca açıldı. Yalnız açıldıktan sonra birinci tıklamada açılıyor ikincisinde kapanıyor fakat bana ilk açılış lazım orada iki sefer basınca oluyor.
Denemek için tekrar başlattım bu sefer bir sefer ve uzun bastım yine olmadı yani iki sefer F12 basınca oluyor.
Acaba belirli bir sürede basmak lazım diye yeniden başlattım seri bir şekilde arka arkaya ikisefer basdım çalıştı yani F12 ikisefer basmış olmam lazım istediğimin olması için.

@korasoglu

Istersen f12 ler arasında ufak bir bekletme yaparak dene.
[codebox]#NoTrayIcon
Send("{F12}")
Sleep(500)
Send("{F12}")
Exit[/codebox]

Bir ihtimalde autoit ile yaptığın program çalıştığında, senin F12 hotkeyini algılayan program henüz çalışmamıştır veyahut henüz hazır deyildir.
Istersen başlangıca bir mesaj ekleyerek biraz bekledikten sonra onay verip duruma bak.
Eğer bu şekilde işe yararsa, başlangıçta sleep ile biraz bekletme yapabilirsin.

[codebox]#NoTrayIcon
MsgBox(64,"","F12 tuşuna basılacak")
Send("{F12}")
Sleep(500)
Send("{F12}")
Exit[/codebox]

Hocam maalesef olmadı spripte tıkladığım zaten F12 basılmış gibi ışık yanıp sönmüyor
Kurulum yaptıkmı hangi hotkey verilirse tıklıyor peki şimdi biz F12 tıkla diyoruz niye yapmıyor.

#NoTrayIcon Send("{F12}") Exit

ikisefer tıklıyorum algılamıyor ışık sonup yanmıyor...

Siz kusura bakmayın ben konuya bakma şansım olmadı sorun düzelmedi garintiye göndereceğim herhalde.
Recorderi çalıştırıyorum sadece ikisefer F12 basıyorum kaydettiği şu

#region --- ScriptWriter generated code Start ---
Opt("WinWaitDelay",100)
Opt("WinTitleMatchMode",4)
Opt("WinDetectHiddenText",1)
Opt("MouseCoordMode",0)
#endregion --- ScriptWriter generated code End ---

F12 bastığım halde niye algılamıyor ters giden bir şeyler var...

hocam
Send("{F1}") diyorum yardımı açıyor F2 parlaklıkdüşür F3 aç olmuyor F11 sesi aç kapa çalışmıyor madem F1 çalışyor diğerleri niye olmuyor anlamadım konu kişiselleşti Admin arkadaşlar kızabilirler ilginizden dolayı çok teşekkür ederim

@korasoglu

Bu tip kısayollar bildiğim kadarıyla fn tuşuyla birlikte çalışırlar.

[img]http://www.webdevelopersnotes.com/articles/laptop_function_key.jpg[/img]

Misal bendeki kablosuz klevyemde Fn + 12 yaparsam hesap makinesi açılıyor. Sadece F12 basarsam, F12 hotkeyini kullanan bir fonkisyon olmadığı için herangi bir işlem gerçekleşmiyor. Eğer sende bu fonkisiyonlar tek tıklayınca çalışıyorsa, fn tuşu basılı kalmış olabilir diye düşünüyorum.

Şimdi au3 recorderi açıp, Fn tuşuna bastım ve algılamadı. Autoit zaten özel fn tuşunu desteklemiyor galiba. Yardım dosyasında da yazıyormuş. (Most laptop computer keyboards have a special Fn key. This key cannot be simulated.)

Kısacası laptobun üzerine sıvı bir şey döküldüyse, veyahut aşırı nemden fn tuşu basılı kalmış olabilir. Veyahut akaplandaki bir yazılım fn tuşunu otomatik açıp kapatma özelliğine de sahip olabilir. Kusura bakma fazla yardımcı olmadım...

[quote name='temmuz' date='21 February 2012 - 11:10 ' timestamp='1329815418' post='1158329']
Bios'a bir gözatmak herhalde aklına gelmiştir ama ben yinede söylemiş olayım. Default ayara getirmek yada eğer mümkünse anakart pilinden sıfırlamakta çare olabilir.
[/quote]

bios pili bitmişte olabilir. ama bence anakartın sürücülerini veya laptopun utility programını sitesinden indirmek gerekiyor. özellikle wireless ve bluetooth bağlantısını aktif halde bırakmak için program mutlaka olmalı sitesinde. benim MSI laptopta öyleydi, 

Edited by bates54

Laptopunun Hotkey sürücüsü bozuk. Sürücüyü yeniden yüklemelisin sitesinden. Sorun bundan kaynaklanıyor. Sürücü adı Quick button veya hotkey olması lazım. Laptopunun marka ve modelini verirsen senin için inceleyip sürücü adını verebilirim.