Jump to content

Asus Rampage 2 Extreme

Hackerman02180
 Share

Recommended Posts

[center][color="#008080"]merhaba arkadaşlar ben [b]Asus Rampage II Extreme[/b] anakart kullanıyorum
anlamadığım birşey oldu ben normal windows 7 kurarken aşağıdaki kurulum başlıyor
diyalogu fazla beklemeden

[img]http://www.tnctr.com/uploads/imgs/pre_1329417197__200910226.png[/img]

aşağıdaki diyalog birkaç saniyeye geliyordu aşağı yukarı onbeş gün
sonra tekrar format atmam gerekiyordu yani dün atmaz olaydım tam dediğim diyalog
ta aşağı yukarı yarım saat bekledim bu win7 den kaynaklanmıyor çünkü farklı
dvdler denedim gene öyle bekliyor sorunu çözemedim..

[img]http://www.tnctr.com/uploads/imgs/pre_1329417342__200910227.png[/img]

lakin bazı arkadaşlarım bios'u güncelleştir dedi o kunadada fazla bilgim yok yardımlar için teşekkürler
eğer anlamadığınız bir yer olursa daha ayrıntılı açaklayabilirim...

[/color][/center] Edited by Hackerman02180

[b]Asus Rampage Extreme III kullanıyorum,Bu kartların bazılarında istisna olarak kuzey ve Güney köprülerinin aşırı ısınma sorunları meydana gelmektedir.Dolayısıyla Güncelleme sorunu gidermiyecektir.Asus gibi kaliteli bir Anakart üretici firması nasıl olurda bölesi bir üst seviye bir anakartta bu tarz sorunu görmezden gelmiş,anakartın garanti kapsamındaysa sana tavsiyem garantiye gönder...![/b]

Edited by nadas21

[quote name='nadas21' date='16 February 2012 - 21:44 ' timestamp='1329421452' post='1156025']
[b]Asus Rampage Extreme III kullanıyorum,Bu kartların bazılarında istisna olarak kuzey ve Güney köprülerinin aşırı ısınma sorunları meydana gelmektedir.Dolayısıyla Güncelleme sorunu gidermiyecektir.Asus gibi kaliteli bir Anakart üretici firması nasıl olurda bölesi bir üst seviye bir anakartta bu tarz sorunu görmezden gelmiş,anakartın garanti kapsamındaysa sana tavsiyem garantiye gönder...![/b]
[/quote]

[color="#FF0000"][size="2"]dostum şimdi ben bu sorundan önce zaten pc de 6 gb ram vardı sadece 4 gb gösteriyordu
6 ram yuvası var sadece 2 si çalışıyordu bende aldığım yere götürdüm adam rammı
halletti kısa bi süre sonra format atacaktım böyle bir sorunla karşılaştım...[/size][/color]

[b]Bu anakartların ikinci bir bios girişi vardır,ben günlerimi verdim çözmek için,yani bios içinde bios gizlidir..!Ram (Kit)kısmında gelince çok basit bir olay :) algoritmik dizilim şekli var yani A-A1,B-B1-,C-C1 Diye bunları düzgün olacak şekilde yuvalarına takman gerekli,birinde bir hata yaparsan Allah korusun Ram(kitine)zarar verebilirsin.Kuzey ve güney köprülerinin ısınma ile ilgili sorunlarını hallettim ve asus çizgi elektroniğe raporladım.Eğer garantin devam ediyorsa Asus'un distibitörü çizgi elektroniktir.Gönder derim,Beni dinlersen çözümü yaparsın ama anakartın garantiden çıkar ona göre :)En iyisi göndermen olacaktır..!Yurtdışından ayrıca ben ASUS Rampage IV Extreme/BATTLEFIELD 3 LGA 2011 Intel X79 SATA 6Gb/s USB 3.0 modelini aldım.Bu modelde kuzey ve güney köprülerinin ısınma sorunu yoktur,Ayrıca Dünyadaki bütün ankartlara tek başına meydan okuyor..Hız testini ve Sata 6.gb/sn dosya aktarımındada geyet başarılı.[/b]

evet bu sorun benım asus P5V800-MX anakartım var 2004 model wındows 7 hıc yuklenmıyordu botta fare işaretcısı gelmıyordu oyle beklıodu guncelledım duzeldı sonra aradan 1 ay gecdı sonra formatlamak istedım ve arkadasın dedıgı gibi geç gelmeye başladı bu ekran neyapdıysam düzeltemedım farklı cdler sata kablosudegısımı vs vs şimdi orda 20dakka beklersen gecıo ve yukluo beklemezsen olmuyo eskıden 5 10 sanıyede geliodu guncelledıgım sıralarda suan bakıyorum bıosun yenı sürümüde yok :S nasıl derler xp gibisi yok

[b]Rampage serileri ve bazı Asus Anakartlarında istisna olarak karşılaşabileceğimiz Kuzey ve güney köprülerinin altındaki termal macunun dandik oluşundan kaynaklanan durumlar :)Hem Anakartın ısınması hemde veriyollarını tıkıyor :)Bunun tek çözümü kaliteli bir termal macun almak ve dikkatli köprüleri söküp altındaki macunu parçaya zarar vermeyecek şekilde temizlemek ve düzgün biçimde macunu sürmek ve kurumaya bırakmak, :)[/b]

[quote name='nadas21' date='16 February 2012 - 22:59 ' timestamp='1329425984' post='1156078']
[b]Rampage serileri ve bazı Asus Anakartlarında istisna olarak karşılaşabileceğimiz Kuzey ve güney köprülerinin altındaki termal macunun dandik oluşundan kaynaklanan durumlar :)Hem Anakartın ısınması hemde veriyollarını tıkıyor :)Bunun tek çözümü kaliteli bir termal macun almak ve dikkatli köprüleri söküp altındaki macunu parçaya zarar vermeyecek şekilde temizlemek ve düzgün biçimde macunu sürmek ve kurumaya bırakmak, :)[/b]
[/quote]

[b]iyide bende yeni macun sürmüştüm ondanda olbilirmi ki macunu birazda fazla sürmüştüm
bilmem ondanmı[/b]

[center][size="2"][color="#008080"][b]Sorun Çözüldü!!!!![/b][/color][/size]

[size="3"][color="#FF0000"]Nedeni:[/color][color="#000080"]KALİTESİZ Termal Macun[/color][/size]

[size="2"][color="#FF0000"]arkadaşlar ben yeni termal macun almıştım onu sürdükten sonra olmuş ben onu
tahmin etmedim daha sonra bir kaç arkadaşın ünerisi üzerine bende termal macunu
ana kartın üzerinden temizledim ve daha sonra denedim hiç beklemeden direk diyaloglar geliyor[/color][/size][/center]

Edited by Hackerman02180