Jump to content

Harici Diski Taktığımda Pc Donuyor.

BARHANN
 Share

Recommended Posts

aynısı bendede var......hardiski taktıgımda makineyi donduruyo....diğer kasaya taktıgımda iki kabloyla calıştırıyordum....hani harici hard disklerde bi usb bide normal giriş varya...ikisinide taktıgımda çalışıyordu...bölece bütün verileri aldım zorla da olsa...bide biçimlendirdim falan ama....düzelmedi...içi boş duruyo...hala çözemedim.....çift kablo takınca calışıyo......anlaşılmaz bi durum.....tek kablo takınca bilgisayarı donduruyordu.....çözemedik..benimki casper....

[quote name='harock' date='18 February 2012 - 23:46 ' timestamp='1329601616' post='1157080']
Formatla egerki takınca donuyor ve format imkanın olmyorsa pc yi kapat tak harddiski tak win7 dvd sini disk bölümüne gel formatla sonra cık kurulumdan tamamdır gecmiş olsun
[/quote]

yani harici hardisk takılıykenmi format atın demek istediniz o kısmı pek anlamadım...........makinede xp kuruluda.....

Araştırıyorum, karşıma çıkanlar (aynı sorunu yaşayanlar) Eset Smart Security 5 de sorun olduğunu söylüyor. Bende de Eset S.S 5 kurulu. Acaba doğru mudur, sizde de Eset S.S. 5 mi kurulu? Ondan mı dersiniz? Çünkü Eset i kaldıranlar sorunun giderildiğini yazmışlar. Bilmiyorum deniyecem...

• 4 hafta sonra ...

Arkadaşlarım, özellikle de bilmeden sallayan arkadaşlarım, yok format at yok bilmem ne, insanları yanlış yönlendirmeyin.
Aynı sorunu ben de yaşıyordum. 1 TB Harici HDD takınca PC donuyor taki reset edene kadar. Ama ESET'i devre dışı bırakınca anladım ki sornu ESET miş. Harici Diski takacağın zaman ESET simgesinde sağ tıkla, Disable Protection yap öyle tak hiç bir sorun yaşamayacaksın. Kolay gelsin.

[quote name='BARHANN' date='19 February 2012 - 01:01 ' timestamp='1329602476' post='1157090']
Araştırıyorum, karşıma çıkanlar (aynı sorunu yaşayanlar) Eset Smart Security 5 de sorun olduğunu söylüyor. Bende de Eset S.S 5 kurulu. Acaba doğru mudur, sizde de Eset S.S. 5 mi kurulu? Ondan mı dersiniz? Çünkü Eset i kaldıranlar sorunun giderildiğini yazmışlar. Bilmiyorum deniyecem...
[/quote]

[quote name='guide08' date='14 March 2012 - 17:45 ' timestamp='1331736328' post='1169481']
Arkadaşlarım, özellikle de bilmeden sallayan arkadaşlarım, yok format at yok bilmem ne, insanları yanlış yönlendirmeyin.
Aynı sorunu ben de yaşıyordum. 1 TB Harici HDD takınca PC donuyor taki reset edene kadar. Ama ESET'i devre dışı bırakınca anladım ki sornu ESET miş. Harici Diski takacağın zaman ESET simgesinde sağ tıkla, Disable Protection yap öyle tak hiç bir sorun yaşamayacaksın. Kolay gelsin.
[/quote]

Evet arkadaşlar Eset Smart Security 5 kurulu idi kaldırdım, sorun giderildi.Şimdi başka bir antivirüs (KİS 2012) kullanıyorum ve hiçbir sorun yok. (Biraz kasıyor ama olsun genel anlamda memnunum) Ben de olan bu. Teknik açıklamasını bilmem. Sorun tesadüf mü çözüldü onu da bilemiyorum. Aynı sorunu yaşayanlar varsa ve Eset S.S 5 kurulu ise bir denesinler. Saygılar...

Edited by BARHANN

• 5 ay sonra...

Tamamen bilgi olsun, arkadaşa da destek olayım diye yazıyorum, bir arkadaşımın bilgisayarında ESET 5 nokta küsur kuruluydu. Kaldırdım, canavar gibi tanıyor artık harddiski. Yani USB girişlerini kontrol etmek, bios güncellemek, sürücü güncellemek gibi zahmetli işlerden önce bu seçeneği uygulasın sorun yaşayan diğer arkadaşlar. Hele bir de 2 GB, 4 GB gibi küçük flash diskleri tanıyıp da, büyük boyutlu harici harddiskleri tanımıyorsa hiç uğraşmadan ESET'i kaldırın atın :) Bu arada, ben de Kaspersky Internet Security (KIS) 2012 kullanıyorum kendi bilgisayarımda, tavsiye olunur.

Edited by pentagram_31