Jump to content

İphone 4S Ile Bilgisayar Bluetoot Bağlantısı

pixokid
 Share

Recommended Posts

İphone/iPod/ipad daki bluetoothlar sadece bluetooth kulaklık, ses sitemi vs yani uyumlu ses cihazlarında çalışır sadece.dosya transferi,bilgisayar ile senkronize etmek için kullanamazsın.birde eğer bluetooth ile dosya göndermek istiyorsan appstore'dan " Bluetooth File Transfer " isimli appi aratıp indirip kullanabilirsin ama bu yöntem sadece bu programın yuklu olduğu iphone/ipod/ipad cihazlarında kullanılabilir.

Işte bir iphone saçmalığı daha :)
Kimse darılmasın ama millet bu iphoneyi neden alır. O kadar parayı neden bu markaya yatırır.
Gidin adam akıllı bir android alın :)

Edited by &ULTİMATE&

[quote name='&ULTİMATE&' date='19 February 2012 - 15:57 ' timestamp='1329656251' post='1157299']
Işte bir iphone saçmalığı daha :)
Kimse darılmasın ama millet bu iphoneyi neden alır. O kadar parayı neden bu markaya yatırır.
Gidin adam akıllı bir android alın :)
[/quote]
Ben hem İpad hemde HTC Sensation kullanıyorum.Sana şunu söleyebilirim ios gibi işletim sistemi yok,Apple gibi cihaz üreten yok.Eline bir Apple cihazı aldığın zaman insanın içine bir sevinç geliyor.Tasarım konusunda bence Apple bir numaradır.Grafik kaliteside yüksektir.kendine özgü olması zaten onu çok sattırıyor.iOs a gelecek olursak androide göre çokdaha hızlı açılıyor appler ve kullanımı daha kolay,daha fazla işe yarar app var.androidde markete giriyorum adam akıllı işe yarar anca 15-20 tane app var.Birkere bile Apple cihazı kullanan biri birdaha başka firmaların cihazlarına bakmaz bile.Apple bir bağımlılık yaratıyor :)

Edited by korkusuz_korkak

[quote name='korkusuz_korkak' date='19 February 2012 - 15:07 ' timestamp='1329656871' post='1157306']
Ben hem İpad hemde HTC Sensation kullanıyorum.Sana şunu söleyebilirim ios gibi işletim sistemi yok,Apple gibi cihaz üreten yok.Eline bir Apple cihazı aldığın zaman insanın içine bir sevinç geliyor.Tasarım konusunda bence Apple bir numaradır.Grafik kaliteside yüksektir.kendine özgü olması zaten onu çok sattırıyor.iOs a gelecek olursak androide göre çokdaha hızlı açılıyor appler ve kullanımı daha kolay,daha fazla işe yarar app var.androidde markete giriyorum adam akıllı işe yarar anca 15-20 tane app var.Birkere bile Apple cihazı kullanan biri birdaha başka firmaların cihazlarına bakmaz bile.Apple bir bağımlılık yaratıyor :)
[/quote]

Ben de iphone 3 kullandim. Ve android deneyiyime şu anda kullanmakta olduğum huawei ideos x5 ile başladım.
ideos x5 sıfırı 600 tl olan bir telefon donanimiyla kameradi hariç bana iphoneden daha hızlı geldi.
Ipohonede en sinir olduğum yanı ekraninin hep standart olmasi.
Sen iki üreticinin marketketine bakarak yorum yapıyorsun.
Ben ideos x5 te bilgisayar kalitesinde o kadar oyun çalıştırdimki anlatamam.
Nedense bana göre işe yarar uygulama androidde daha fazla :)
Artı açık kaynak kodlu olması androidin herhangi bir telefonunu daha fazla geliştirilebilir olduğunu gösterir.
Mesela benim telefon normalde 800 mhz işlemciye sahipken overclockla 1.2 ghzye kadar sorunsuz overclock yapılabilmekte.
Ve birçok gelistiricinin destek vermesi. Androidi kat kat üstün kılıyor.
Ve şuna emin ol. Ben su ana telefonumu samsung galaxy i9000 s ile yaristirabilirim.
Ve en önemlisi iponede flash desteği yok.
Ve tabletlerinde usb girisi bulunmamakta.

Edited by &ULTİMATE&

[quote name='&ULTİMATE&' date='19 February 2012 - 16:19 ' timestamp='1329657596' post='1157312']
Ben de iphone 3 kullandim. Ve android deneyiyime şu anda kullanmakta olduğum huawei ideos x5 ile başladım.
ideos x5 sıfırı 600 tl olan bir telefon donanimiyla kameradi hariç bana iphoneden daha hızlı geldi.
Ipohonede en sinir olduğum yanı ekraninin hep standart olmasi.
Sen iki üreticinin marketketine bakarak yorum yapıyorsun.
Ben ideos x5 te bilgisayar kalitesinde o kadar oyun çalıştırdimki anlatamam.
Nedense bana göre işe yarar uygulama androidde daha fazla :)
Artı açık kaynak kodlu olması androidin herhangi bir telefonunu daha fazla geliştirilebilir olduğunu gösterir.
Mesela benim telefon normalde 800 mhz işlemciye sahipken overclockla 1.2 ghzye kadar sorunsuz overclock yapılabilmekte.
Ve birçok gelistiricinin destek vermesi. Androidi kat kat üstün kılıyor.
Ve şuna emin ol. Ben su ana telefonumu samsung galaxy i9000 s ile yaristirabilirim.
Ve en önemlisi iponede flash desteği yok.
Ve tabletlerinde usb girisi bulunmamakta.
[/quote]
Dediğinde Haklısın Androidin Acık kaynak olması çok güzel.HTC Sensation umu ilk aldıgımda o ayarlardaki seçeneklerin fazlalıgı herşeyin senin izninle ve enküçük ayrıntısına kadar değiştirmen ve ana ekrana widget eklemen gayet huşuma gitmişti.Bende cihazıma oc yaptım ve İCS 4.0 romu attım gayette memnumum,bunlar çok eğlenceli şeyler.Dediğin gibi İphone da flash yok ama yaklaşık 1.5 senedir bunun eksiğini birkere bile yaşamadım,artık çoğu site html5 ve özel iphone sayfaları mevcut.illa flash istiyorsan skyfire isimli browser ile flash videolarını vs açabiliyorsun.Apple dada connection kitler mevcut hafıza kartı veya fotoğraf makinalarınızı cihaza bağlayıp kullanabiliyorsunuz.işe yarar applar kişiden kişiye değişir tabii.mesela ben muzik ile uğraşan biriyim ve benim ençok kullandım ve çok işe yarayan program " grageband "dir.bu mesela androidde mevcutdeğil.sadece buda değil birçok app.androidde illegal programları yükleme olayı ise harika diyebilirim.ilk yaptığımda çok şaşırmıştırm.ios da ise jb yapılması gerek :)