Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Paylaşımlı Ekran Kartını Kapatma

kurt0619
 Share

Recommended Posts

Arkadaşlar Başlık tam açıklayıcı olmadı kusura bakmayın. :D şimdi benim 512 mb lik ekran kartı var vistada 512 olarak görünüyor xpye geçince 1Gb oluyor sanırım 512 mb' ramden alıyor zaten 1gblik ram var 512mb kalıyor performans alamıyorum nasıl düzeltirim.

Edited by kurt0619

[quote name='slkcer' date='19 February 2012 - 20:51 ' timestamp='1329684695' post='1157616']
ekran kartı kendi 512mb lık rami dolmadıkça sistem ram ine müdahale etmez..ben söylediğin şeyin gerçekleştiğini pek sanmıyorum..emin olmak istersen aida64 programı ile anakart-bellek sekmesi altında toplam ram e bakabilirsin
[/quote]
Toplam Ram 1 GB arkadaşım neyini bilmeyim. Belliki bilgisayar 512mB alıyor ramden ekliyor çünkü onboard ekran kartı var heralde o aktif oluyor olabilir.

[quote name='MaDLoCK' date='21 February 2012 - 12:46 ' timestamp='1329828399' post='1158398']
[b]arkadaşım acemisin anlaşılan onboard larda herzaman ramden yer xp de biostan nekadar ramden yemesini istiyosan ayarlayabiliyosun ama vista veya win7 de işletim sistemi kendi kendine ayarlıyo[/b]
[/quote]
Bu konuda acemiyim. :D nasıl ayarlayabilirim biostan bilgi verirmisin ?

[quote name='Horneytown' date='21 February 2012 - 17:50 ' timestamp='1329846603' post='1158557']
üzerinde 512 mb ekran kartı var demişssin birde 1 gb ram ram vistaya geçince 1 gb oluyosa 512 mb ramdan alıyo toplam 1 gb oluyo geriye 512 mb kalıyo.
bıosdan kapatabilirsin.
[/quote]
Biostan kapatılcağını anladım ama nerden kapatılcak yani nereye gircem hangi ayara gircem onu söyleyin bana :D

• 2 hafta sonra ...

[quote name='kurt0619' date='21 February 2012 - 13:24 ' timestamp='1329823489' post='1158376']
Toplam Ram 1 GB arkadaşım neyini bilmeyim. Belliki bilgisayar 512mB alıyor ramden ekliyor çünkü onboard ekran kartı var heralde o aktif oluyor olabilir.
[/quote]
dediğim sekmede 1gb görüyorsan ve zaten 1gb ramin varsa ekran kartı o bahsettiği 512 yi almıyor demektir işte