Jump to content

Microsoft'tan korsana darbe

exit

Recommended Posts

Microsoft'tan korsana darbe

2895513.jpg

Microsoft'tan korsana darbe Microsoft'un 20 Şubat Salı günü uygulamaya koyacağı Windows Orijinal Ürün Avantajı Bildirimi (WGA) uygulaması ile orijinal olmayan yazılım kullananlar, Windows işletim sistemlerini güncelleyemeyecek.

Microsoft'tan yapılan açıklamaya göre, kullanıcıları, kopya yazılım kullanmanın riskleri ve orijinal ürün kullanmanın avantajları konusunda bilgilendirmeyi hedefleyen Microsoft, orijinal olmayan yazılımlarla mücadelede 20 Şubat tarihini milat olarak belirledi.

Bu tarihte devreye girecek WGA Bildirimi uygulaması, orijinal olmayan Windows kullanıcılarına uyarılarda bulunacak.

İnternete bağlı ve otomatik güncelleme seçeneğini kullanan kişilerin Windows XP'lerinin orijinal olup olmadığını kontrol eden WGA Bildirimi, kullanıcılara orijinal yazılım kullanmanın avantajlarına ilişkin bilgi verecek.

WGA Bildirimi kapsamında, kullanılan Windows orijinal değilse, giriş ekranında ve sistem uygulamaları alanında 14 gün boyunca “sahte yazılım mağduru” olabileceklerini vurgulayan bir uyarı görünecek.

İki haftalık süre sonunda hala orijinal olarak etkinleştirilmeyen Windowslar için, aynı alanlarda ürünlerinin orijinalliğinin doğrulanamadığı uyarısı yer almaya başlayacak.

Windows'unun orijinal olmadığını öğrenen kullanıcılar orijinal lisans sahibi olup bu doğrulamayı yapabilirken kullanıcılar bu aşamadan sonra herhangi bir uyarıyla karşılaşmayacak.

Windows'unu orijinalleştirmeyen kullanıcılar, virüs, kurtçuk ve casus yazılım gibi tehditlerin yanı sıra kodlamadaki hatalar sonucu yazılımın bazı fonksiyonlarının düzgün çalışmaması riskleriyle karşılaşıyor.

Açıklamada, kopya yazılım kullanmanın, Fikir Hakları Kanunu'na istinaden, 150 bin YTL para ve/veya 4 yıla varan hapis cezası gibi büyük hukuki riskler içerdiği belirtilirken, Türkiye'de bugüne kadar 4 milyonu aşkın kullanıcının internet üzerinden işletim sistemlerinin orijinal olup olmadığını kontrol ettiği ve yüzde 45'i orijinal olmayan Windows kullandığı için doğrulamayı geçemediği kaydedildi.

A.A.

Microsoft'tan korsana darbe Microsoft'un 20 Şubat Salı günü uygulamaya koyacağı Windows Orijinal Ürün Avantajı Bildirimi (WGA) uygulaması ile orijinal olmayan yazılım kullananlar, Windows işletim sistemlerini güncelleyemeyecek.

yav zaten guncellenemıyodu bılmedıgımız bırsey solesınler

Hiç güncelleme yapmam...

Bir arkadaşın pc dükkanında idim.. İşleri yoğun idi ve bir makineye birkaç birşeyi yükleyiver diye.. Mkaine sahibi de yanımda..

neyse onu yükle bunu yükle, adam sorular filan sordu, cevapladım.. Ki yaptıklarımı da açıklaya açıklaya yapıyorum..

Neyse Windows Update bölümü gözüme ilişti. Updatei kapatıyorum dedim ve tam kapatacakken: Adam hiddetlenir gibi kaşlarını çattı. "Sen ne yapıyoesun" dedi. Şaşırdım ve birşey diyemedim.. "Kapatma kardeşim dedi.. Bilgisayarımı bozacaksın... , sakın ayarlarını kurcalama"

Bir garip oldum, sanki adamın evinin temelindeki birkaç kolonu parçalıyorum:..

;)

Oh olsun update yapanlara :lol:

arkadaşlar system trayde bir yıldız çıkıyor eğer serial ile girerseniz fakat register patch ler var onlardan yaparsanız bir sorun olmuyor. Bu uygulama kanadada var serial girip kullanırsan 1 ay sonra yıldız geliyor ama tnctr kullanıyorum daha yıldız çıkmadı :lol: tnctr kurun sorun ortadan kalksın ;)

bende hiç güncelleme yapmam

daha önceleri ( ilk bilgisayar kullanma yıllarımda)

sanki bir şey var gibi bulduğum güncellemeyi yüklerdeim

baktım bilgisayar ı hantallaştırıyor

bıraktım

ogün bugündür kayfim rahat ve huzurluyum

Korsanım ama güncellemede yapmam abi :(

Bunun çaresi zaten var legel xp diye program yapmışlar windows otomatik olarak lisanslanıyor ve herseyide rahtça yapabiliyorsun gübcellemeleri sitede sana bir program gönderip onaylıyor yani onlar istedikleri kadar arştırsan herseyin bir çaresi var burası TÜRKİYE .. :(:(;):D:)

Bunun çaresi zaten var legel xp diye program yapmışlar windows otomatik olarak lisanslanıyor ve herseyide rahtça yapabiliyorsun gübcellemeleri sitede sana bir program gönderip onaylıyor yani onlar istedikleri kadar arştırsan herseyin bir çaresi var burası TÜRKİYE .. :lol::lol::lol:^_^^_^

iste size Legal_XP...

Please register to see this content.

Yapmaniz gereken 3 adimi uygulamak... Resimli anlatimda mevcut... %100 calisiyor...

Ayrica umarim bunu vermenin bi sakincasi yoktur...

iste size Legal_XP...

Please register to see this content.

Yapmaniz gereken 3 adimi uygulamak... Resimli anlatimda mevcut... %100 calisiyor...

Ayrica umarim bunu vermenin bi sakincasi yoktur...

evet kurdum kullanıyorum ayrıca media player 11 ve explorer 7 yi de kullanıyorum.%100 çalışıyor :D

bugün güncellemeden sonra çıkan kutuda orjinal windowsun faydaları falan anlatılıyor sonra,ilerlediğimizde kendi windowsunuzun orjinal kopya olduğunu doğruluyorsunuz.açılan sayfada size 2-3 programı ücretsiz veriyor.Legal xp kullandığım için benimkinin çakma olduğunu anlamadı ya da anlamamazlığa vurdu :D:D

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...