Jump to content

Windows Consumer Preview - Beta

istanbul82
 Share

Recommended Posts

• Replies 419
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

windows 8 güzel olmuş ama microsoftun herkesi metro arayüze mecbur etmesi yanlış sonuçta tabletler için metro mantıklı ama masaüstü için pek doğru bi şeçim değil en azından isteyen metroyla kullanıp isteyen o ekranı hiç görmemeli böyle bi seçenek olmalıydı final sürüme kadar gelen tepkilerle belki böyle bi ayar yapılır

[b][i]beta aşamasında olmasına rağmen win7'den kat kat hızlı pek çok program ve driverda kullanım sorunu yok ancak bütün çabalarıma rağmen card readeri görmedi[/i][/b]
[b][i]
[/i][/b]
[b][i]Metro Arayüzüne alışmak pek zor olmadı benim için ve eski başlat menülerinden daha işlevsel kullanıma sahip metro arayüzü[/i][/b]

Edited by BlaCKFOX_V

[b]arkadaşlar rtm ye daha uzun süre var ortalıkta olan dedikodu betadaki başlat dokunmatik ekranlar için! herkez denesin diye! zorunlu koymuşlar! nabız yokluyolar! betada normaller için daha sade başlat metro arayüzü gelicekmiş o kadar takmayın şuan metroyu uzun zaman var rc de şekillenir haziran gibi..[/b]

Edited by istanbul82

yanlış alıntı yapmışım alttaki doğrusu
ilgi ve alakana teşekkürederim 9 dada 10 dada aynı sorun yaşıyorum firefoxda sorun yokda tarayıcıları paşlaştık evlatla o yüzden yani explorer kullanmak istiyorum başka çözüm önerisi olan varsa memnun olurum şimdiden teşekkürler.

Edited by muhsinakan

[quote name='egitimci55' date='12 March 2012 - 08:11 ' timestamp='1331539868' post='1168220']
windows 8 de explorer 10 geliyor 9 u nereden buldunuz ayrıca ben ıdm kullanıyorum hiç bir sorun yok eğer explorer ile sorun yaşıyorsanız firefox u önerebilirim ben ikisine kullanıyorum sorun yok
[/quote]
ilgi ve alakana teşekkür ederim tarayıcıları paylaştıkda o yüzden bizim evlatla explorer kullanmak istiyorum yani başak çözümü olan varsa memnun olurum şimdiden teşekkürler

Windows 8'in Metro arayüzü, işletim sisteminin en çok tartışılan yönlerinden. PCWorld'ün 2900 okuru arasında yaptığı bir ankette ise kullanıcıların yarısı Windows 8'i önermiyor.

PCWorld'ün Windows 8'in Tüketici Önizleme sürümünü yükleyip deneyen 2900 kişi arasında yaptığı ankette yeni arayüzün eğlenceli ve yenilikçi olduğunu söyleyenler olduğu kadar, onu yerden yere vuranlar da var. Eleştiriler genellikle Başlat menüsünün eksikliğinden, daha çok tabletlere yönelik olduğundan, Windows 8'in "masaüstü arayüzü ile Metro arayüzü arasında kaldığından" bahsediyor. Bir kullanıcı ise Windows 8'in yeni bir Windows Vista vakası olduğunu söylüyor.

Ankete katılanların yüzde 26.2'si Metro'yu tatmin edici bulmadıkları hakkındaki soruya "hiç tatmin edici değil" cevabını vermiş. Yüzde 23.2'si ise Metro için "çok tatmin edici" derken yarısından az bir bölümü "tatmin edici" cevabını vermiş.

Windows 8'i genel olarak beğenenlerin oranı ise yüzde 52. "İşletim sistemini arkadaşınıza tavsiye eder miydiniz?" şeklindeki bir soruya ise katılımcıların yüzde 21.2'si "çok düşük olasılıkla" derken yüzde 50'den fazlası onu çok fazla tavsiye etmezmiş.
kaynak : chip.com.tr

Nedir bu başlat menüsü muhabbeti arkadaşlar?

Başlat yerinde duruyor, hiçbir yere gitmedi.

Metro arayüzündeyken sol alta sağ tıklayınca altta panel açılıyor, All apps yazısı ve buton görünüyor. Ona tıklayınca da klasik başlat açılıyor.

Hiçbir programa gerek de yok.

[img]http://blogs.msdn.com/cfs-file.ashx/__key/communityserver-blogs-components-weblogfiles/00-00-00-43-49-metablogapi/1665.image_5F00_103CB453.png[/img]

http://support.microsoft.com/kb/2607607

orjinal dil paketleri updateden iniyo deniyo bakın bakalım..

[quote name='istanbul82' date='13 March 2012 - 14:17 ' timestamp='1331648246' post='1168903']
[img]http://blogs.msdn.com/cfs-file.ashx/__key/communityserver-blogs-components-weblogfiles/00-00-00-43-49-metablogapi/1665.image_5F00_103CB453.png[/img]

orjinal dil paketleri updateden iniyo deniyo bakın bakalım..
[/quote]

[b]klavye dili gibi görünüyo ama :D[/b]

[quote name='temmuz' date='13 March 2012 - 14:46 ' timestamp='1331650018' post='1168925']
Çünkü zaten Türkçesin (Türkçe klavyesin).
[/quote]

ama micronun sitesinde dili down yap dio... baktıysan siteye

[img]http://support.microsoft.com/Library/Images/2674395.jpg[/img]

hatta burda öne getiriyo yeniden başlatıldıktans onra etkili olacak dio..

Edited by KenanK

[quote name='temmuz' date='13 March 2012 - 14:56 ' timestamp='1331650560' post='1168931']
Bir display dilinden birde keybord dilinden bahsediyor. Display derken OS'nimi kastediyor acaba? Ekran ve işletim sistemi?..
[/quote]

resimde görüldüğü gibi catala yı öne almış ve yanında "windows display language pending" dio ayrıca kalvye dilide spanish seçili :D :D bece tr yi eklemeyi unutmuşlar :D

gerçi onun yaptığının aynısını yaptım şimdi yine aynı :D

Edited by KenanK

[quote name='ddaaa' date='14 March 2012 - 20:41 ' timestamp='1331746913' post='1169560']
windows 8 yükledim ama internet explorerde adres çubuğunu gireceğim yer çıkmıyor nereden düzeltiyoruz
[/quote]

Eğer Türkçe dil paketi yüklediysen bu sorun oluşuyor.Yeniden format atmadan düzeltemezsin.Yada geri yükleme yapacaksın.