Jump to content

Web Sitesi Kiralamak Istiyorum

Recommended Posts

firma için ürün resimlerini yayınlayabileceğim isme ait web sitesi acmak istiyorum.sitetavsiyelerinizi bekliyorum mesela bildigim yurdum yazılım var biçok sayfa seceneğiyle belli ücret karsılıgı herşeyini sağlayan firma.başka verebilirmisiniz ama türkce olursa iyi olur.firma sitesi acacağım.

[quote name='ReaLyMaN' date='04 March 2012 - 23:31 ' timestamp='1330896688' post='1165128']
Kısaca host mu arıyorsun ?
[/quote]

abicim hostu bilmem uzun uzadıya site dizaynı ile uğraşmaktansa hazır site kullanabileceğim bana herşeyi içinde imkan sağlayabilecek mesela örnek verdim yurdum yazılım gibi.şurası güzeldir yada şurası saglamdır onları kullan diyebileceğiniz biyer varmı .ben site acmanın maliyetini bilmiyorum yani diyelimki.comtr yada.net tr gibi kendi adımıza yada firma için kullanılabilecek bi sitenin maliyetini bilmiyorum yurdum yazılım bunu yıllık 60-90 ytl arasında hazır dizayn vererek hizmet sağlıyo böle bişi arıyorum yada yapsam ne kadara patlar maliyeti bilemiyorum ama site olusturmak uzun sürecek hazır varsa diyoru işte tavsiye arıyorum.

[quote name='ReaLyMaN' date='04 March 2012 - 23:57 ' timestamp='1330898224' post='1165144']
Domain+hostu 35 liraya aldım.Bence internetten işinize yarayacak basit script bulursunuz.G'blog mesela iş görür
[/quote]

peki bu domain hostu sağlayan kimdir siteyi kendimiz dizayn etsek yıllık kullanım maliyeti ne kadar olur aacaba neler gerekir nereye başvurmamız gerekir

İlk önce bir alan adına (www...com vs. Şeklinde olana) ihtiyacın var.Sonra hosta (siteni kuracağın sanal alana) ihtiyacın var.Ben bu ikiini yıllık 35 liraya aldıydım.Birde arayüzü sağlayacak script lazım.Ücretsiz olarak aklıma word press geldi.Script ücretsiz zaten.Eğer kendin kurarsan yıllık 35 lira civarı tutar.Veya başka host alırsan onun ücreti olur.Scripti kurmak zor değil.

[quote name='ReaLyMaN' date='05 March 2012 - 00:17 ' timestamp='1330899470' post='1165163']
İlk önce bir alan adına (www...com vs. Şeklinde olana) ihtiyacın var.Sonra hosta (siteni kuracağın sanal alana) ihtiyacın var.Ben bu ikiini yıllık 35 liraya aldıydım.Birde arayüzü sağlayacak script lazım.Ücretsiz olarak aklıma word press geldi.Script ücretsiz zaten.Eğer kendin kurarsan yıllık 35 lira civarı tutar.Veya başka host alırsan onun ücreti olur.Scripti kurmak zor değil.
[/quote]

peki bu hostu nasıl karsılarız yani sanal bi alan ihtiyacını nasıl gideririz.yani acemi oldugum için soruyorum bu ilk ikisini 35 ytl ye aldım diyosunuzya :dribble: onu kimden sağladınız ben şimdi scripti düzenledim diyelim sayfayı olusturdum onu online yapmak için ne yapmam gerekir.çok acemice oldu ama herşeyi öğrenmek güzel