Jump to content

Evleneceğim ! Tavsiyeleriniz Nedir ?

abdispowerr
 Share

Recommended Posts

[size="4"][color="#000080"][b][font="Comic Sans MS"]Şu an konuyu okuyan değerli arkadaşlar lütfen yorumlarınızı esirgemeyin...29 yaşındayım ve geçte olsa evlenmeye karar verdim :) Sizce beni gelecekte neler bekliyor ? Zengin parası pulu olan biride değilim ama ekmeğimi kazanacak güçteyim şükürler olsun...Nelere dikkat etmeliyim neler yapmalıyım lütfen yorumsuz bırakmayın şimdiden teşekkürler :) [/font][/b][/color][/size]

Bekarlık sultanlıktır.Ama 30 yaş tam evlenme yaşı.Hayırlı olsun :)

[center][b]Evlilik yasi yerine gelmis her yetiskin icin Sünnetlerin icinde encok tavsiye edilenidir
bosanmak da ayni sekilde mübah görülen en sevimsiz helallerdendir
ilkine ulasip ikincisinden hayatboyu uzak durman dilegimle...
gercek halin neyse ilkgünden itibaren öyle ol.
bastan yapamiycagin seylere alistirip sonradan vazgecmis olmak bir erkege yakismaz
oldugun gibi görünemediysen daha önce , hatandan evlenirken dön ve gercek halinle evlilige adim at
ben yardim etmek amaciyla bir hafta bulasik yikadim baslarda ki hayatta yapmazdim:) hanim bigün ben yikamayinca fircayi cekti..:D
iste ogün bugündür elimi sürmem :))) ama o gün yasananlari kimse sormasin, senin de böyle birsey yasamaman icin enbastan yapabileceklerinin ve yapamiycaklarinin listesini kafanda kurup ona göre yön cizmeni öneririm
hayatin boyunca mutlu huzurlu bir evlilik dilerim..[/b][/center]

Karşılıklı saygı, güven duyabileceğin birini bulabildi isen ne mutlu, hayırlı olsun şimdiden, yapacağın çok şey var bende nasipse 19-20 haziranda evleneceğim :) düğün yerlerini tuttum kiralık ev buldum sıra beyaz eşya mobilya da, davetiye yi de düşünüyorum ama daha bulamadım fikir :(

Evleneceksen ilk karşıdaki hanımefendinin özelliklerine dikkat ilk önce iç güzelliği bakacan peygamber efendimiz'de diyor eğer evlenecekseniz ilk önce iç güzellik dış güzellik yıllar sonra gider.demiştir.Evlen bence yalnızlık çok kötü bir şey fazla da borça girme

Sana tavsiyem evleneceğin kişiyi tanı; eğer evleneceğin kişi çok sinirli ve anlayışsız aynı zamanda seni başkalarıyla kıyaslıyorsa o kişiden hayır gelmez evlenme; Ama bu özellikler yoksa şimdiden hayırlı olsun.

böyle ciddi bir olay hakkında, sohbet chat bölümünde konu açıp çoğu evli olmayan insanlardan akıl almaya çalışmamakla başlayabilirsin mesela. Allah için bu ne ya.

[img]http://i.imgur.com/2vNHs.jpg[/img]

[quote]Partnerinizi olduğu gibi sevmeye ve anlamaya çalışın.

Ortak yönlerinizi keşfedin.

Partneriniz için özel olan her şeye kıymet verin.

Aşırı kıskanç olmayın.

Aşık olduğunuz kişiyi herhangi bir şey için zorlamayın.

Partnerinizin neyine aşık olduğunuzu anlamaya çalışın.

Dürüst olun.

Partnerinizin beynini okumaya çalışmak yerine, kendini anlatmasına izin verin.

Onu eleştirmeyin ve başkalarıyla kıyaslamayın.

Onu özgür bırakın ama arayıp sormayı da ihmal etmeyin.

Ona çiçek ya da sürpriz hediyeler gönderin. Hep saygılı olun.

[/quote]

İlk birkaç ay eşine söyleyeceklerine dikkat et. Düşünmeden yapacağın bi gaf boşanma arifesine getirmesin seni. İlk aylar tanışma aylarıdır. Bunu hiç akından çıkarma. Ben direkten döndüm 3. ayda:)

Haa bir de unutmadan:
Eskiler çok doğru söylemiş: " Sakın yatağa küs girmeyin"

Edited by Acemi1

[quote name='Acemi1' date='11 March 2012 - 17:32 ' timestamp='1331487159' post='1167964']
İlk birkaç ay eşine söyleyeceklerine dikkat et. Düşünmeden yapacağın bi gaf boşanma arifesine getirmesin seni. İlk aylar tanışma aylarıdır. Bunu hiç akından çıkarma. Ben direkten döndüm 3. ayda:)

Haa bir de unutmadan:
Eskiler çok doğru söylemiş: " Sakın yatağa küs girmeyin"
[/quote]
Çok güzel Söyledin...Evlilik kolay değil ama korkunç da değil...Bir hayat ortağın oluyor düşünsene..aslında insanın en büyük eksiğidir bu..yoldaşın kimseye söyleyemediğini söyleyebildiğin dert ortağın...tabii bunlar zamanla...
Allah mutlu etsin...
Darısı başımıza :)

yazabildiklerimi yazayım.
1. Eşine hiçbirşey öğretme öğrettiğin herşeyi ilk senin üzerinde deneyecektir.
2. İstemediğin bir şeye asla müsade etme vereceğin en ufak çatlak en kısa sürede kapatılamaz yarıklara dönüşecektir.
3. Müstakbel akrabanlarla herzaman ama herzaman mesafeli ol.
4. Herzaman dengesiz ve deli ol ki adımlarını düşünerek atsınlar.
5. Asla hediyeye alıştırma hediye boyutlar her hediyeden sonra yükselir sonra alamadığın bir gün tepene biner.
6. Asla annem babam demeki annem babam demesin.
7. Anne baba tatillerini süresini minimum da tut ki ortayı bulasınız.
8. Asla temizliğe ve mutfağa yetenekli durma seviyorsan başka ama elini sürdün mü bilki ertesi gün veya hafta temizliği veya yemeği sen yaparsın.
9. Eski kız arkadaşlarından ve kız-erkek ilişkilerinden asla bahsetme eşine bol mktarda cephane vermiş olursun.
10. Ne olsa yerim, ne olsa giyerim ne olsa yaparım a düşersen bittin. İstediğini açıkca söyle.

Öyle ciddi ciddi yazıyom ama inşallah dalg durumları yoktur?

[quote name='KintaRo' date='11 March 2012 - 17:06 ' timestamp='1331485595' post='1167949']
böyle ciddi bir olay hakkında, sohbet chat bölümünde konu açıp çoğu evli olmayan insanlardan akıl almaya çalışmamakla başlayabilirsin mesela. Allah için bu ne ya.

[img]http://i.imgur.com/2vNHs.jpg[/img]
[/quote]

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...