Jump to content

Kvk Garanti Sorunu

Zaa
 Share

Recommended Posts

vatanbilgisayardan 600 tlye aldığım telefonun değişimi için 778 tl istiyor kvk

Nasıl bir yol izlemem gerek arkadaşlar yardımlarınızı bekliyorum.

03/03/2012 tarihinde nokia c6-00 modeli telefonumun şarj almadığını ve bu yüzden haliyle acılmadığını farketttim ve adı kvk teknik servis olan firmaya götürdüm.Firma bugun mesaj attı ve cihaza yetkisiz müdahale olduğunu değişim teklif edilebileceğini söylediler 778.22tl isteniyor benden 600 liraya aldığım telefonun değişimi için nasıl bir teknik servistir bu kvk nasıl bir mantıktır akıl sağlığı yerinde olan bir kişi telefonun garantisi olduğunu bildiği halde götürüp başka birinin müdahalesine izin verdirebilir.

Sayın Müşterimiz ; Cihazınızda yetkisiz müdahale tespit edilmiş olup ekonomik onarımı mümkün olmadığından dolayı kutulu değişim teklif edilebililr. İşlemlerine başlayabilmemiz için tarafınızdan ücret karşılığı kutulu değişim onayı beklenmektedir.4441585 müşteri hizmetleri numaramızı arayarak veya [email protected] adresinden onay verebilirsiniz.Onay süreci 3 günü geçen ürünlerde iade süreci başlatılmaktadır.
Garanti Durumu Garanti Harici
Fatura Bilgisi 778,22 TL Edited by Zaa

size telefonun başkası tarafından müdahele edildiğinimi söylüyorlar
eğer öyle diyorlarsa sizde öyle yapmadıysanız servise söyleyin
siz telefonu nereden aldınız direk kvk servisinemi gittiniz arıza için
aldığınız yer neresi ise oraya götürün çok açıklayıcı yazmamışsınız
servisle direk muhattap oluyorsanız tel e hirbir şekilde müdahele edilmediğini
söyleyin ve değişim yapmazlarsa tüketici hakem heyetine gideceğinizi söyleyin
değişim yapmaları lazım yok yapmazlarsa direk bulunduğunuz semtteki tüketici hakem heyetine gidin
telefonu faturasını garanti belgesinide götürün durumu anlatın kısaca telefon aldım ürün tamir edilemeyecek
durumda değişim için ücret istiyorlar deyin

telefonu vatanbilgisayardan aldım arızaLandığında direk kvkya götürdüm adanada yaşıyorum bugun kvkya gittim cihazın anakartında lekeler bulundugu söyleniyor dedimki ben salakmıyım telefonun garantisi varken başka birine götüreyim yaptırmak için telefonu, sikayetvar.coma sikayet ettiğimi söyledim ve tüketici hakları mahkemesine gideceğimide belirttim cıktım geldim.Önerileri olan arkadaşlar varsa yazabilirler.

Edited by Zaa

konuyu üst merciye taşıyıp müşteri hizmetleri ile birebir amir düzeyince irtibata geçmeye çalış bence, maalesef benimde böyle sıkıntılarım mevcut garanti konusunda, vestel marka buzdolabıma 5kez servis gelmesine ragmen aynı arıza oldugu halde degişim kabul etmiyorlar, tüketici hatası deyip işin içinden çıkıyorlar. ama tavsiyem özelliklede şubelerle degil, müşteri temsilcileriyle irtibatta kal, ve asla nazik olma :) eline ıslak meşe onunu almış patronunu kovalayan çingene gibi ol :) yoksa utanmasalar buzdolabımın arızasınu bana ödettirecekler. Sabır ve ısrarcılık çok mühim bu konuda. Allah kolaylık versin.

amin teşekkürler elimden geldiğince savaşacam artık 600e telefon alıyorum adamlar utanmadan 778 tl para istiyorlar ya kvk nin hangi arızalı telefonu yaptığını anlamıyorum cidden bir yazılım güncellemesini biliyorlar sanırım.

müşteri temsilciliğine şubesi şikayet et, yerden yere vur resmen. bir itirafda bulunayım benim garanti belgemi bana vermeyen, çagırdıgımda gelmeyen bir servis hakkında 2defa şikayette bulundum, servisin yetkisi belgesini elinden aldılar. Şube yana döne sana dönüp feryat figan edeceklerdir, düşün yani benimle ilgilenmeyen servisi şikayet ettim, adamları aradım ellerindeki işi bırakıp geldiler, üstelik bu şube ve servislerim toplamda 3 veya4 adetdi sanırım ihtar hakları vardır, bu konuda kesinlikle başlarını şişirmen lazım. :trollface: