Jump to content

2 Senelik Mi 4 Senelik Üniversite Mi Sizce

lavigne-61
 Share

Recommended Posts

Önemli olan süresi değil.
Öncelikle yeteneğin hangi mesleğe uygun onu bilmelisin.
Sen hangi mesleği yapmak istiyorsun?
Seçtiğin mesleği yaparken severek yapabilecek misin?
Seçtiğin mesleğin kolay ve zor yanlarını bilmelisin.
Seçtiğin mesleğin günümüzdeki popülerliği nasıl?
Üniversite bitince bu meslekte hemen işe başlayabilecek misin?
Mesleğin maddi getirisi ne?

Bu sorular çoğaltılabilir ama başlangıç için bu soruları kendine sormanda fayda var...
Nicelikten ziyade niteliğe bakman yararına olur.
Saygılar...

[quote name='pvt1122' date='23 March 2012 - 17:56 ' timestamp='1332518160' post='1174108']
Önemli olan süresi değil.
Öncelikle yeteneğin hangi mesleğe uygun onu bilmelisin.
Sen hangi mesleği yapmak istiyorsun?
Seçtiğin mesleği yaparken severek yapabilecek misin?
Seçtiğin mesleğin kolay ve zor yanlarını bilmelisin.
Seçtiğin mesleğin günümüzdeki popülerliği nasıl?
Üniversite bitince bu meslekte hemen işe başlayabilecek misin?
Mesleğin maddi getirisi ne?

Bu sorular çoğaltılabilir ama başlangıç için bu soruları kendine sormanda fayda var...
Nicelikten ziyade niteliğe bakman yararına olur.
Saygılar...
[/quote]
[b][font="'Book Antiqua"][size="3"][color="#8b0000"]-POLİSLİK-
Önemli olan süresi değil.=Tmm
Öncelikle yeteneğin hangi mesleğe uygun onu bilmelisin.=aksiyonu severim
Sen hangi mesleği yapmak istiyorsun?=POLİS
Seçtiğin mesleği yaparken severek yapabilecek misin?Tabikide
Seçtiğin mesleğin kolay ve zor yanlarını bilmelisin.Bu konuda çok düşündüm lakin zor yanlarını bile bile gönlüm vaz geçmiyor
Seçtiğin mesleğin günümüzdeki popülerliği nasıl?=:)
Üniversite bitince bu meslekte hemen işe başlayabilecek misin?=Devlet garantisi altında
Mesleğin maddi getirisi ne? =Yeter
[/color][/size][/font][/b]

Edited by lavigne-61

[quote name='lavigne-61' date='23 March 2012 - 18:03 ' timestamp='1332518591' post='1174113']
[b][font="'Book Antiqua"][size="3"][color="#8b0000"]-POLİSLİK-
Önemli olan süresi değil.=Tmm
Öncelikle yeteneğin hangi mesleğe uygun onu bilmelisin.=aksiyonu severim
Sen hangi mesleği yapmak istiyorsun?=POLİS
Seçtiğin mesleği yaparken severek yapabilecek misin?Tabikide
Seçtiğin mesleğin kolay ve zor yanlarını bilmelisin.Bu konuda çok düşündüm lakin zor yanlarını bile bile gönlüm vaz geçmiyor
Seçtiğin mesleğin günümüzdeki popülerliği nasıl?=:)
Üniversite bitince bu meslekte hemen işe başlayabilecek misin?=Devlet garantisi altında
Mesleğin maddi getirisi ne? =Yeter
[/color][/size][/font][/b]
[/quote]

Özel harekat polisliği sana uygun o zaman...

[quote name='pvt1122' date='23 March 2012 - 18:13 ' timestamp='1332519215' post='1174117']
Özel harekat polisliği sana uygun o zaman...
[/quote]

valla aklımdan o şimdi geçiyordu peki firebilirmiyim hangi sınavlar gerek biliyor musun ? netten bakıyorum şuanda ! :)

[quote name='club1520' date='23 March 2012 - 18:21 ' timestamp='1332519697' post='1174121']
fasa fiso 4 yıllık okuyacağına 2 yıllık düzgün birşey oku daha iyi ben coğrafi bilgi sistemleri okuyorum2 yıllık Türkiyede ilk ve tek
[/quote]

[b][font="'Century Gothic"][size="3"][color="#8b0000"]1 senemi hazırlanmaya heba etmişken arkdaşım 4 sene okuyup 2 kat maaş almak varken niye 2 sene okuyum ki
Kendimi bildim bileli hep polisliği istemişimdir nedenini bilmiyorum aşık olmak gibi birşey
Kendimi ne kadar polisliktende soğutmaya kalksamda soğutamadım :)
-----------------------
Özel hakaret timine 2 senelik polislik okuyanlar geçiş yapabiliyorlarmış belli şartlarla :)[/color][/size][/font][/b]

---------------------

[color="#333333"][font="Verdana, Arial, Tahoma, Calibri, Geneva, sans-serif"][size="2"][center][size="3"][color="black"]Polis Meslek Yüksek Okulunu'nu bitirdiğin anda Özel Harekata geçmek için;[/color][/size]
[size="3"]Pmyolara Özel harekat seçmelerine gelineceği bildirilir ve katılmak isteyenler dilekçe yazar, o gün dilekçe yazanlar Pmyo 2sınıfın 2döneminin sonlarına doğru, mezuniyete 1-2 hafta kala okula özel harekat polisleri gelir ve o kişileri mülakata tabi tutar(Not: Dilekçe günü dilekçe vermeyipte özel harekat polisleri geldiğinde katılmak isteyenleri bazen alıyorlar bazen almıyorlar bilginize[/size][/center][/size][/font][/color]
[color="#333333"][font="Verdana, Arial, Tahoma, Calibri, Geneva, sans-serif"][size="2"][center][size="3"]Sonra Özel Harekat müdürünün ve okul müdürünün gözetimi altında 2400 metre koşu ardından hemen 17 barfiks daha sonra hemen 80 mekik ve arkasından 65 şınav çektiğin taktirde Ankara Gölbaşındaki Özel harekat kursuna katılmaya hak kazanırsın (Not: Bu mülakattaki sayılar değişedebilir[/size][/center][/size][/font][/color][color="#333333"][font="Verdana, Arial, Tahoma, Calibri, Geneva, sans-serif"][size="2"][center] [/center][/size][/font][/color][color="#333333"][font="Verdana, Arial, Tahoma, Calibri, Geneva, sans-serif"][size="2"][center][size="3"]Mezuniyetten 4 gün önce kura çekiminde özel harekat kursuna katılmaya hak kazananlar kurasını ankarada ayrı olarak çeke[/size]
[size="3"]r( Kursa katılan arkadaşlardan birisi gider herkes adına kura çeker)Ve o kişileri ataması doğru bölgelerimize yapılırPolis Özel Harekat Kursu 3,5 ay sürer ve çok ağır eğitimler içerir (Not: Bu sürenin uzatılacağı gündemde)O eğitimleri giden arkadaşlar daha iyi biliAklınıza gelebilecek her türlü zor hareketler, yüksekte eğitim kısacası çok ağır eğitimleri varO Kursu elenmeden veya istifa etmeden bitirirseniz özel harekat polisi olursunuz ancak elenir veya benden bu kadar derseniz çektiğiniz doğu ilinde trafik şube veya hassas şube gibi birimlerde göreve başlarsınız[/size][/center][/size][/font][/color][color="#333333"][font="Verdana, Arial, Tahoma, Calibri, Geneva, sans-serif"][size="2"][center][size="3"]Kadrodayken Özel Harekata geçmek için;[/size]
[size="3"]-31 yaşından büyük olmamak,[/size]
[size="3"]-Özel harekat temel eğitimi ve görev şartlarının gerektirdiği fiziki ve sağlık şartlarını taşıyor olmak,[/size]
[size="3"]-Son 3 yıl içerisinde kıdeme müessir ceza almamış olmak,[/size]
[size="3"]-Son 3 yıl içerisinde olumsuz sicil almamış olmak,[/size]
[size="3"]-Daha önce özel harekat kursu veya biriminden ilişiği kesilmemiş olmak[/size][/center][/size][/font][/color]

Edited by lavigne-61

[quote name='lavigne-61' date='23 March 2012 - 18:25 ' timestamp='1332519919' post='1174122']
1 senemi hazırlanmaya heba etmişken arkdaşım 4 sene okuyup 2 kat maaş almak varken niye 2 sene okuyum ki

-----------------------
Özel hakaret timine 2 senelik polislik okuyanlar geçiş yapabiliyorlarmış belli şartlarla :)

---------------------

[color="#333333"][font="Verdana, Arial, Tahoma, Calibri, Geneva, sans-serif"][size="2"][center][size="3"][color="black"]Polis Meslek Yüksek Okulunu'nu bitirdiğin anda Özel Harekata geçmek için;[/color][/size]
[size="3"]Pmyolara Özel harekat seçmelerine gelineceği bildirilir ve katılmak isteyenler dilekçe yazar, o gün dilekçe yazanlar Pmyo 2sınıfın 2döneminin sonlarına doğru, mezuniyete 1-2 hafta kala okula özel harekat polisleri gelir ve o kişileri mülakata tabi tutar(Not: Dilekçe günü dilekçe vermeyipte özel harekat polisleri geldiğinde katılmak isteyenleri bazen alıyorlar bazen almıyorlar bilginize[/size][/center][/size][/font][/color]
[color="#333333"][font="Verdana, Arial, Tahoma, Calibri, Geneva, sans-serif"][size="2"][center][size="3"]Sonra Özel Harekat müdürünün ve okul müdürünün gözetimi altında 2400 metre koşu ardından hemen 17 barfiks daha sonra hemen 80 mekik ve arkasından 65 şınav çektiğin taktirde Ankara Gölbaşındaki Özel harekat kursuna katılmaya hak kazanırsın (Not: Bu mülakattaki sayılar değişedebilir[/size][/center][/size][/font][/color][color="#333333"][font="Verdana, Arial, Tahoma, Calibri, Geneva, sans-serif"][size="2"][center] [/center][/size][/font][/color][color="#333333"][font="Verdana, Arial, Tahoma, Calibri, Geneva, sans-serif"][size="2"][center][size="3"]Mezuniyetten 4 gün önce kura çekiminde özel harekat kursuna katılmaya hak kazananlar kurasını ankarada ayrı olarak çeke[/size]
[size="3"]r( Kursa katılan arkadaşlardan birisi gider herkes adına kura çeker)Ve o kişileri ataması doğru bölgelerimize yapılırPolis Özel Harekat Kursu 3,5 ay sürer ve çok ağır eğitimler içerir (Not: Bu sürenin uzatılacağı gündemde)O eğitimleri giden arkadaşlar daha iyi biliAklınıza gelebilecek her türlü zor hareketler, yüksekte eğitim kısacası çok ağır eğitimleri varO Kursu elenmeden veya istifa etmeden bitirirseniz özel harekat polisi olursunuz ancak elenir veya benden bu kadar derseniz çektiğiniz doğu ilinde trafik şube veya hassas şube gibi birimlerde göreve başlarsınız[/size][/center][/size][/font][/color][color="#333333"][font="Verdana, Arial, Tahoma, Calibri, Geneva, sans-serif"][size="2"][center][size="3"]Kadrodayken Özel Harekata geçmek için;[/size]
[size="3"]-31 yaşından büyük olmamak,[/size]
[size="3"]-Özel harekat temel eğitimi ve görev şartlarının gerektirdiği fiziki ve sağlık şartlarını taşıyor olmak,[/size]
[size="3"]-Son 3 yıl içerisinde kıdeme müessir ceza almamış olmak,[/size]
[size="3"]-Son 3 yıl içerisinde olumsuz sicil almamış olmak,[/size]
[size="3"]-Daha önce özel harekat kursu veya biriminden ilişiği kesilmemiş olmak[/size][/center][/size][/font][/color]
[/quote]

geçen sene yerleştirmelerde fizik,kimya,biyoloji,coğrafya 4 senelik bölümler dolmadı bile bazı yerlerde açılamadı bu bölümler öğrenci tercih etmediği için ben bu anlamda dedim 2 senelik uçak gövde bakım onarım var 400 puanın üzerinde al sana 2 sene adamlar mezun olmadan maaşını ödemeye başlıyorlar millet beğenmez 2 sene die ama para onda 4-5 bin tl maaş alıyorlar arkadaşım okuyor oradan biliyorum

[quote name='lavigne-61' date='23 March 2012 - 18:16 ' timestamp='1332519415' post='1174120']
valla aklımdan o şimdi geçiyordu peki firebilirmiyim hangi sınavlar gerek biliyor musun ? netten bakıyorum şuanda ! :)
[/quote]

2 yıl okumak istiyorsan polis okulu var,
4 yıl okumak istiyorsan üniversite okuyup üni bitiminde kpss sınavına giriyorsun ve
bu arada polis alımı olursa kpss puanına göre polisliği tercih ediyorsun,
puanın tutarsa 6 aylık eğitimde hangi polis olacağını seçiyorsun ve yanlış hatırlamıyorsam bir süre daha eğitim alıyorsun ve sonra doğuya...

Bana sorarsan 2 yıl polis okulu yerine 4 yıllık bir üniversite oku (tebi bu 4 yıllık üniversite eğitim fakultesi zorunluluğu var diye biliyorum belki yanılıyorumdur bunu araştırırsın)

4 yıl oku ki üniversite hayatını yaşamış olursun ama diyorsan benim zamanım yok o zaman 2 yıl polis okuluna devam.
Yolun açık olsun...

(Yukarda yazdığım bilgilerde yanlışlık olabilir, aklıda kaldığı kadarıyla yazdım sen yine de bir bilene sor.)

[quote name='club1520' date='23 March 2012 - 18:28 ' timestamp='1332520122' post='1174123']
geçen sene yerleştirmelerde fizik,kimya,biyoloji,coğrafya 4 senelik bölümler dolmadı bile bazı yerlerde açılamadı bu bölümler öğrenci tercih etmediği için ben bu anlamda dedim 2 senelik uçak gövde bakım onarım var 400 puanın üzerinde al sana 2 sene adamlar mezun olmadan maaşını ödemeye başlıyorlar millet beğenmez 2 sene die ama para onda 4-5 bin tl maaş alıyorlar arkadaşım okuyor oradan biliyorum
[/quote]

Arkadaşım 400 puanıda almak var şimdi ikinciside donanımda iyi değilimdir hiç donanım işleriyle de ilgilenmeyi sevmem bana aksiyon aynı yerde durmucağın durmadan hareket halinde olacağın iş lazım polislik mukemmel ideal

Lisede bile öyleyim 1 ders kod yazıyorum sonra canım sıkılıyor umarım anlamışındır

[quote name='lavigne-61' date='23 March 2012 - 18:32 ' timestamp='1332520375' post='1174132']
Arkadaşım 400 puanıda almak var şimdi ikinciside donanımda iyi değilimdir hiç donanım işleriyle de ilgilenmeyi sevmem bana aksiyon aynı yerde durmucağın durmadan hareket halinde olacağın iş lazım polislik mukemmel ideal

Lisede bile öyleyim 1 ders kod yazıyorum sonra canım sıkılıyor umarım anlamışındır
[/quote]

benim demek istediğim 2 sene 4 sene değil önemli olan geçerli bölüm

[quote name='pvt1122' date='23 March 2012 - 19:31 ' timestamp='1332520268' post='1174128']
2 yıl okumak istiyorsan polis okulu var,
4 yıl okumak istiyorsan üniversite okuyup üni bitiminde kpss sınavına giriyorsun ve
bu arada polis alımı olursa kpss puanına göre polisliği tercih ediyorsun,
puanın tutarsa 6 aylık eğitimde hangi polis olacağını seçiyorsun ve yanlış hatırlamıyorsam bir süre daha eğitim alıyorsun ve sonra doğuya...

Bana sorarsan 2 yıl polis okulu yerine 4 yıllık bir üniversite oku (tebi bu 4 yıllık üniversite eğitim fakultesi zorunluluğu var diye biliyorum belki yanılıyorumdur bunu araştırırsın)

4 yıl oku ki üniversite hayatını yaşamış olursun ama diyorsan benim zamanım yok o zaman 2 yıl polis okuluna devam.
Yolun açık olsun...

(Yukarda yazdığım bilgilerde yanlışlık olabilir, aklıda kaldığı kadarıyla yazdım sen yine de bir bilene sor.)
[/quote]
[font="'Century Gothic"][size="3"][color="#8b0000"]
2 senek le 4 seliğin arasadki fark nepeki biyormusun 4 eldetutulur antajları nelerdir [/color][/size][/font]

[quote name='lavigne-61' date='23 March 2012 - 19:19 ' timestamp='1332523174' post='1174169']
[font="'Century Gothic"][size="3"][color="#8b0000"]
2 senek le 4 seliğin arasadki fark nepeki biyormusun 4 eldetutulur antajları nelerdir [/color][/size][/font]
[/quote]

2 senelikte polis okulunda okuyorsun.
4 senelikte normal bir üniversitede istediğin bir bölümde sivil olarak okuyorsun.

Edited by pvt1122

[quote name='pvt1122' date='23 March 2012 - 20:25 ' timestamp='1332523541' post='1174171']
2 senelikte polis okulunda okuyorsun.
4 senelikte normal bir üniversitede istediğin bir bölümde sivil olarak okuyorsun.
[/quote]

peki ne gtirisi var bana