Jump to content

Windows 8 Windows Reader Yükleyemiyorum

D21B500K
 Share

Recommended Posts

Arkadaşlar Windows 8 Consumer Preview'i kurduktan sonra metro arayüzde gereksiz olduğunu düşündüğüm bazı uygulamaları kaldırdım.

[color="#FF0000"][b]Kaldırdığım Uygulamalar:
[/b][/color]
[color="#FF0000"]Windows Store ve Windows Reader
[/color]

sonradan bu [color="#FF0000"][b]Windows Reader[/b][/color] uygulamasının benim işim için uygun pdf okuyucusu olduğunun farkına vardım ama iş işten geçmiş oldu.

İnternette çok araştırdım ama çözüm bulamadım çareyi TNCTR'ye konu açmakta buldum.

Çözüm olarak Windows Store ile tekrar yüklenebileceği yazılmış ama ben Store'yide kaldırmıştım :( şimdi hiçbir şey yükleyemiyorum Bu konuda Bilgisi olan arkadaşlardan yardım bekliyorum.

[size="1"]Not:Ben Foxitreader kullanıyorum İşim gereği yazıcı çıktısı aldığımda A4 ve A3 çıktı alıyorum ve bu işlemler için Windows Reader uygulamasını daha uygun görüyorum, bu nedenle tekrar kurmak istiyorum.Windows Reader uygulamasını kaldırmamın sebebi yazıcı çıktısı almak çok vakit alıyordu, bu sorunun yazdırma biriktiricisi ayarlarından olduğunun farkına vardım ve tekrar Windows Reader'e dönmek istiyorum.[/size]

[quote name='_AyhaN_' date='24 March 2012 - 17:35 ' timestamp='1332603325' post='1174744']
Foxit Reader de pdf okuyucudur birde onu dener misin ?
[/quote]

Zaten Foxit reader kullanıyorum.Yazıcıdan çıktı alacağım zaman A4 ve A3 çıktı alıyorum Foxit reader ile A3 çıktı almak için özellikler ardından gelişmiş'e girip kağıt türünü seçmem gerekiyor ve Windows Reader ile yazdırdığımda kağıt boyutu ilk yazdır ekranında bu nedenle Windows reader daha kullanışlı.

[quote name='_AyhaN_' date='24 March 2012 - 17:35 ' timestamp='1332603325' post='1174744']
Foxit Reader de kurulmuyorsa microsoftun sitesinden storeyı kurmayı deneseydin.Olmadı microsofttan windows readeri dene.

katılımsız degilde setup olarak kurmayı dene birde.
[/quote]

Microsoft'un sitesinden Store ve Windows Reader uygulamalarını bulamadım ve Microsoft Reader uygulaması var pdf okuyucu değil ne olduğunu anlayamadım aşağıda resmini ekliyorum

[img]http://www.tnctr.com/uploads/imgs/pre_1332604033__microsoft_reader.jpg[/img]

[quote name='_AyhaN_' date='24 March 2012 - 17:56 ' timestamp='1332604614' post='1174750']
sistem geri yukle varsa kaldırmadıgın öncekı gune gerı yukle ?
[/quote]

Sistemi geri yükleyerek başka yaptığım ayarları riske atmak istemiyorum yeni bir sistem kurulumu kadar uğraştırır.

Yapmam gereken Store uygulamasını kurmak ardından Windows Reader'i kurmak.

Forumda bu konularla hakim üyeler var biliyorum örneğin @istanbul82 @köylü sadece şuan aktif değiller.