Jump to content

Double Horse 9098 U.k.gyrolu Helikopter 3 Kanal

yigitemir
 Share

Recommended Posts

Merhaba arkadaşlar; Evde iç mekanda uçurmak için ; Double Horse 9098 adlı linkte vermiş olduğum rc helikopteri sipariş ettim. Double Horse 9053 ü sipariş edecektim bir mağazada yakından uçarken izledim çok büyük olduğu için (72.5 cm) ev için büyük olacağını düşündüm. Bu yüzden dolayı evde uçurmak için ideal olan Double Horse 9098 mini modeli tercih ettim. Aslında modelde sayılmaz diye biliyorum. 4 kanalın altı oyuncak sayılır diyorlar çünkü. Şimdi benim bu ilk deneyimim olacak.. Bundan önce picoz adlı micro helikopter uçurdum sadece :D Asıl önemli sorum Bu 3 ve 4 kanallı modeller diyelim uçururken elimize yanlışlıkken çarptı diyelim yada kasten elimi çarptırdım yaralanmalara vs sebebiyet verirmi ? Double Horse 9098, 9053 ve İleride almayı düşündüğüm Lama v4 modeli elimize vs çarparsa zarar verirmi şimdiden teşekkürler. İyi Geceler.

Bahsettiğim Linkler

http://www.hepsiburada.com/Liste/double-horse-9053-ukgyrolu-helikopter-3-kanal-725cm/productDetails.aspx?productId=oyunreel9053&categoryId=1201002

http://www.hepsiburada.com/Liste/double-horse-9098-ukgyrolu-helikopter-3-kanal/productDetails.aspx?productId=oyunreel9098&categoryId=1201002

Evde uçuracaksan 3 kanallı bir heli sana yeterli olacaktır.Bende 2 kanallı vardı o bile kapalı alanda salonda falan keyif veriyordu.Senin ikinci linkteki 3 kanallıyı beğendim,belki bende alabilirim :)

Edit : 2 kanallıların pervanesi bile elini kesebilir,kesmese bile kızartır acıtır onun için zaten uçururken dikkatli olman gerekir. Tavsiyem akrobatik hareketleri kendinden ucakta yaptır :D

Bu arada 3 kanal'dan sonra 4 kanala geçip kendini geliştirince Lama almayı düşün :)

Edited by Legion

[quote name='Legion' date='29 March 2012 - 14:15 ' timestamp='1333030519' post='1177219']
Evde uçuracaksan 3 kanallı bir heli sana yeterli olacaktır.Bende 2 kanallı vardı o bile kapalı alanda salonda falan keyif veriyordu.Senin ikinci linkteki 3 kanallıyı beğendim,belki bende alabilirim :)

Edit : 2 kanallıların pervanesi bile elini kesebilir,kesmese bile kızartır acıtır onun için zaten uçururken dikkatli olman gerekir. Tavsiyem akrobatik hareketleri kendinden ucakta yaptır :D

Bu arada 3 kanal'dan sonra 4 kanala geçip kendini geliştirince Lama almayı düşün :)
[/quote]

İlginize teşekkür ederim. Double Horse 9098 i kullanan bir arkadaş arıyorum hala :D

Aynısından (tip olarak) bende kullanıyordum sonradan yeğen uçururken yare çarptırdı ve o sırada kanatlarda bulunan dengeleyicilerden biri kayıp oldu ve kenara kaldırdım. 2 ay sonra tesadüfen buldum ve yerine taktım ve helikopteri şarja taktım aradan bir saat geçti yok iki saat geçti yok şaj almıyor, Sonradan araştırınca gördüm ki bu helikopterin içinde bulunan pil özel bir pil şarj belirli bir seviyenin altına yada uzun süre şarj etmessen pil ölüyor.. Benden sana uyarı olsun..

[quote name='sinekli' date='29 March 2012 - 20:47 ' timestamp='1333054025' post='1177366']
Aynısından (tip olarak) bende kullanıyordum sonradan yeğen uçururken yare çarptırdı ve o sırada kanatlarda bulunan dengeleyicilerden biri kayıp oldu ve kenara kaldırdım. 2 ay sonra tesadüfen buldum ve yerine taktım ve helikopteri şarja taktım aradan bir saat geçti yok iki saat geçti yok şaj almıyor, Sonradan araştırınca gördüm ki bu helikopterin içinde bulunan pil özel bir pil şarj belirli bir seviyenin altına yada uzun süre şarj etmessen pil ölüyor.. Benden sana uyarı olsun..
[/quote]

İlginize teşekkür ederim. Double Horse 9098 i kullanan bir arkadaş arıyorum hala

Double Horse 9098 model helikopter elime ulaşdı da ancak, helikopteri uçururken helikopteri sabit bir şekilde uçuramıyorum yukarıda ise çok yukarı aşağıda ise aşağı kaçıyor.. Gyro teknolojisi olmasına rağmen, helikopterim yerinde sabit durmuyor :S Sağ, sol sabitlemesini trim tusundan çözdüm ama bu uçarken yerinde sabit durma meselesini çözemedim yardımcı olursanız çok sevinirim. İyi Geceler.

• 4 hafta sonra ...