Jump to content

Tnctr Dediğimde Ilk Aklınıza Gelen Şey Nedir ?

lavigne-61
 Share

Recommended Posts

[center][b][size="5"][color="#2f4f4f"]TNCTR[/color][/size][color="#8b0000"][size="2"][img]http://a0.twimg.com/profile_images/553902508/ttnc_normal.jpg[/img]
[/size][/color][/b][/center][center][b] [/b][/center][center][b] [/b][/center][center][b] [/b][/center][center][b][size="4"][color="#8b0000"]Tnctr dediğimde ilk aklınıza gelen şey nedir ?[/color][/size][/b][/center][center][b] [/b][/center][center][b] [/b][/center][center][b] [/b][/center][center][b] [/b][/center][center][b] [/b][/center][center][b] [/b][/center][center][font="Georgia"][size="4"][color="#0000ff"][b]Benim ilk aklıma gelen tencere (Yazılımcıların buluştuğu yer) :)[/b][/color][/size][/font][/center][center][font="Georgia"][size="4"][color="#0000ff"][b]
[/b][/color][/size][/font][/center][center][font="Georgia"][size="4"][color="#000080"][b]Evet yorumlarınızı almaya başlıyım :)[/b][/color][/size][/font][/center]

Edited by lavigne-61

• Replies 81
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

"tnctr" deyince aklımda bizim şirketin teknik servisinin -çok afedersiniz- "küfürü" geliyor :)) niyesine gelince

itiraf ediyorum 2005 yılında pc hakkında neredeyse hiçbirşey bilmiyordum. bilgisayarımıza sürekli virüs bulaşıyor ve gelen teknik servis elemanına 50 tl para bayılmak zorunda kalıyorduk. neyse chip dergisi aldım bir gün. cd yi taktım ve incelemeye başladım. fakat inceledim beni şaşırtan "cd nin içinde yazılar ve kodlar olmasıydı" nasıl oluyor yav bu? nasıl çalışıyor böle site gibi.. siteyi cdye atmışlar :) "çok ama çok meraklıyımdır" başladık araştırmaya "html" nedir "dw" "ps" nedir bunları kavradım kısa sürede. sonra bi gün servis elemanı "bak bi program yaptım" dedi "bende aaaa felan oldum" bildiğimiz "tnctr office2003" nasıl çalışıyor falan filan inceleyeyim derken gogle beni burayla tanıştırdı. uzunca bi süre paylaşımları takip ettim. öğrendim. ve sonunda usb ye dvd formatında multiboot yüklemeyi başardım. yıllar geçti tabi. bir gün teknik servis geldi. izle dedim. yaptıklarımı görünce tek cümle: "bişeyide öğrenmeyin ..." :))

yıllar geçsede unutamadım. siteye girmem adama her ay ödenen 100 150 tl nin bitmesine neden oldu :)) aslında şirket sahibinin bu parayı size ödemesi gerek:)

saygılarımla

[quote name='ayhankorkmaz' date='04 April 2012 - 16:59 ' timestamp='1333551597' post='1181050']
[color="#0000ff"]Tnc[/color]-[color="#ff0000"]TR[/color]

Valla ben TR sine vuruldum
[/quote]

Bende ilk tcntr işletim sistemine vurulmuştum Tnctr dendiğinde aklıma gelen kaliteli problemsiz paylaşımların mekanı..

[b]Troll'umsu üyeler :D[/b]
Daha sonrada sırayla;
[list]
[*]Katılımsız
[*]Shoutbox
[*]AutoIt
[*]Modifiye Sistem
[*]Acayip gelecek ama Legion'nun " :trollface: " leri. :trollface:
[/list]

Edited by g.a

bieşeyi merak ediyorumda bu katılımsızı çıkaran kim türkiyeye katılımsız oalrak bir anlamı yok katkısız desek anlam olur ama KATILIMSIZ geçenlerde bizim patrona dedim katılımsız kelimesini doğal oalrak o ne dedi açıklamasını yaptıktan sonrada katılımsız kelimesi ne alaka dedi bende boşver dedim

[quote name='g.a' date='04 April 2012 - 17:27 ' timestamp='1333553265' post='1181074']
[b]Troll'umsu üyeler :D[/b]
Daha sonrada sırayla;
[list]
[*]Katılımsız
[*]Shoutbox
[*]AutoIt
[*]Modifiye Sistem
[*]Acayip gelecek ama Legion'nun " :trollface: " leri. :trollface:
[/list]
[/quote]
gerçekten son madde acayip :)

Modifiye XP
TNCXP
64 bit Türkçe XP

Modifiye İşletim sistemleri,
Katılımsız programlar,
Kaliteli paylaşımlar.

sk8er_boi
Morning
Neccooy
secr€t ++
Yeniçeri
Barış Seven
vs vs vs vs
adını sayamadığım onlarca Usta.

(Adını sayamadığım ustalar/Moderatörler/Editörler/Emeği geçenler kusura bakmasın.
İsimlerini yazacak olsam mutlaka birilerini unuturum ve böylece ayıp etmiş olurum.
Ben sadece en eski ustaları yadetmek istedim. Özellikle Morningi sevgi ile anıyorum.)

Kalite İnsanlar Topluluğu.

Herkese selamlar, sevgiler.