Jump to content

Ekran Kartı Cok Sıcak

mazlum01x
 Share

Recommended Posts

selam arkadaşlar bugün çalışıyodum saat 4 gibi eve geldim ve kardeşim bana dedi bilgisayar cok donuyor ve baktım hayatımda böle donma görmedim kardeşim internette takılıyordu bilgisayaara restart attım ve karşıma güvenli mod ag destigi ile güvenli mod bu tür secenekler geldi hepsini denedim örnegin windowsu olagan şekilde başlatı şeçiyom ve ondan sonra üsstye windows allta soldan sağa giden şeyler var burda pc restart atıyor kendiliginden ve hemen pcnin tüm fişlerini çıkardım kasaya baktım ekran kartı öyle bir sıcakki insan dokunamıyor diger donanımlar tamam pcye format attım formatı arkadaşlar inanırmısınız 2 saatde attım normalde 20 dk attıgım formatı 2 saatde attım ne yapacagımı şaşırtım yardımlarınız bekliyommm

[quote name='mazlum01x' date='07 April 2012 - 16:08 ' timestamp='1333814931' post='1182814']
macun derken neyi diyon kardeş sorun bugün oluştuu
[/quote]

[b]vjuğur bişey demediki kardeş sakin ol sana öneride bulundu elinde jopla dövmediğin kaldı,isyerek bilerek yardımcı olanlara böyle tepki vermen doğal değil. :D[/b]

Edited by CaNCaN

[i][b]Tam kesin değil sonuç ama belki macunun kurumasından olmuş olabilir,Macun ışlemcinin anakartın ekrankartının ısınmasını önlüyo...
[/b][/i]
[img]http://galeri.pclabs.com.tr/cache2/sogutucular/termal-macunlar/1.jpg_600.jpg[/img]

[quote name='mazlum01x' date='07 April 2012 - 16:13 ' timestamp='1333815209' post='1182816']
arkadaşlar pc sıcaklarına baktım iyi
core 0 40c
core 1 34c
[/quote]

http://www.techpowerup.com/downloads/2120d/GPU-Z.0.6.0.exe

indir programı sensöre tıkla gpu temperature yazan yer sıcaklık

[color="#0000FF"][i][b]CaNCaN[/b][/i][/color] [color="#006400"][i][b]Yorumun için tşk.(Bu arada msj kutun dolu :)[/b][/i][/color][color="#000000"][i][b]Mazlum01x eğer senden büyüksem mesajını yazmadan önce karşındaki kişinin yaşına bak öyle cevap yaz büyüğün olmasamda geçerli bu...[/b][/i][/color]

Edited by vjugur

k.bakmayın abiler kardeşler moralim bozuk bugünlerda başıma gelmeyen kalmadı ondan dolayı özür diliyomm sizden
GPU diyot (DispIO) 68 °C (154 °F)
GPU diyot (MemIO) 70 °C (158 °F)
diger sıcaklıklar tamam bunlar aşırı yüksekkk yumurta koysam yumurta pişer :D

BilgiAlanı Değer
Algılayıcı Özellikleri
Algılayıcı Türü ITE IT8718F (ISA A10h)
GPU Algılayıcı Türü Diode (ATI-Diode)
Kasanın açıldığı tespit edildi Hayır

Sıcaklıklar
CPU 31 °C (88 °F)
CPU #1 / Çekirdek #1 40 °C (104 °F)
CPU #1 / Çekirdek #2 34 °C (93 °F)
Aux 25 °C (77 °F)
GPU diyot (DispIO) 69 °C (156 °F)
GPU diyot (MemIO) 68 °C (154 °F)
WDC WD2500AAJS-60M0A0 [ TRIAL VERSION ]

Soğutucu Fanlar
CPU 1985 RPM
Grafik İşlemci (GPU) 30%

Voltaj Değerleri
CPU Çekirdek 1.072 V
+2.5 V 1.824 V
+3.3 V 2.048 V
+5 V 4.892 V
+12 V [ TRIAL VERSION ]
+5 V Beklemede 4.892 V
VBAT Akü 3.264 V

yapışkanlı ekran kartı fanları var onlardan al veya anakartın vga sı varsa ekran kartını söküp görüntüyü anakarttan al yine ısınma var ise power supplly de ısınıyor ise power danda kaynaklanıyo olabilir

• 1 ay sonra...

Pasif soğutucu varya (yani metal fansız) Fan takarak sorunu çözebilirsin.
bendede aynı sorun vardı sıcaklığı masaüstünde 70C civarı oyuna girince 80+ Oluyor pc kapatıyordu Fan Takıp Sorunu çözdüm şuan oyun oynarken 40-50C arası oluyor.