Jump to content

Usb'den Xp Çok Yavaş

hsrt02
 Share

Recommended Posts

selam arkadaşlar usb'den xp kurmayı denedim yalnız çok yavaş yüklüyor 2 saat bekledim hala yüzde 25deydi dayanamadım iptal ettim

win7 ve win vistayı usb'den kurunca çok hızlı xp'de neden böyle anlamadım bir çözümü war mı?

[quote name='hsrt02' date='07 April 2012 - 21:43 ' timestamp='1333827814' post='1182925']
selam arkadaşlar usb'den xp kurmayı denedim yalnız çok yavaş yüklüyor 2 saat bekledim hala yüzde 25deydi dayanamadım iptal ettim

win7 ve win vistayı usb'den kurunca çok hızlı xp'de neden böyle anlamadım bir çözümü war mı?
[/quote]

kurmaya çalıştığın xp de sorun olabilir.! y

Usb belleğinin okuma hızı ile alakalı bir sorun.okuma hızı daha yüksek olan bir flashla denersen daha hızlı yapabilirsin.

Perfect Xp v1.1 i usb ye atmaya çalışıyorumda olmuyo sabahtan beri denemediğim program,yöntem kalmadı şuan UltraIso ile deniyrum birde biraz uzun sürücek sanırım ama sizin hızlı ve kesin çözüm öneiriniz var mı ?

[quote name='korkusuz_korkak' date='07 April 2012 - 22:36 ' timestamp='1333830991' post='1182950']
Usb belleğinin okuma hızı ile alakalı bir sorun.okuma hızı daha yüksek olan bir flashla denersen daha hızlı yapabilirsin.
[/quote]
Kingston 8gbde yaptım olmadı
simdi sandisk 4gb deniyorum sonucu yazacagım

http://www.tnctr.com/topic/173379-tam-bootable-usb-disk-hazyrlayycy/
burdaki programla dene çok hızlı yüklenecek

link:http://www.mediafire.com/?gp3czr834rxd3ob
usb bellege xp dosyalarını nasıl yazdıracağını açık bi şekilde anlatılıyor bizzat denedim cd den daha hızlı format atılıyor

Edited by safranos

Yanlış hatırlamıyorsam 4 gb üstü belleklerde boot sorunu olabiliyor. Flash belleği CD/ROM olarak kullanmak için bazı yazılımsal modifikasyonlar yapılabiliyor. Direk ultraiso ile cd yazar gibi imaj dosyasını flashın içine yazabilirsiniz. flashın ayrılan bölümü cd/dvd donanımı olarak görünüyor. kullanmak için boot sırasında CD sürücüsünü en üstü almak yeterli oluyor ;)

usb flash bellekler cd'lere göre özellikle xp'yi çok daha hızlı atar. Şahsen ben herkese formatı 8 gb lık hi-level flash belleklerle atıyorum ve çok memnunum. CD'yle kıyaslanamaz bir hız var. Tabi burda usb için kullanığın xp kurma yönteminden de kaynaklanıyor olabilir soun. Sen en yiisi bluelife arkadaşın katılımsız kurulum destek bölümündeki cd-dvd-usb-hdd'den grub4dos kurulumu konusuna bir bak çok rahat edersin. :clapping:

tecrübeyle sabittir lütfen aksini iddia etmeyiniz.....

yavaşlığın üç sebebi var..

1.) flash belleğin okuma hızı çok düşüktür. (muhtemelen kingston bellek kullanıyorsundur.)
2.) flash belleğini FAT32 ile biçimlendirmişsindir. FAT ve NTFS biçimlendirmede dosya aktarımı FAT32 ye göre çok yüksektir.
3.) WintoFlash gibi dandik programlardan birini kullanmışsındır. (sadece xp kuracaksan USB_MultiBoot_10 yegane tavsiyemdir. multiboot kurulumlar için ise BlueLife programlarını tek geçerim.)

nerden mi biliyorum 1200 bilgisayarlı hastanede çeşitli anakart ve flash bellek denemelerinden ulaştığım kesin sonuç budur...

valla arkadaşlar herşeyle format atar olduk. Kaldı ki usb hdd, usb flash disk, dahili hdd, cd, dvd. Bir de bunun üstüne sağolsun bilal kardeşimin paylaştığı jixp ile bu kez ben teamviwer'dan format atabiliyorum. Valla bu işin sınırı yok gibi? :)

Edited by sere