Jump to content

Süreli Yazılım Örneği (30 Gün)

HalilYanar
 Share

Recommended Posts

Merhaba Arkadaşlar,

Autoplay Media Studio'da süre kısıtlamalı program yapamayanlar için örnek yaptım.

[img]http://i.imgur.com/QESOO.png[/img]

Örnek Dosya (.Apz) :

[quote]http://www.mediafire.com/?87n880adqhunscf[/quote]

Şifre : tnctr.com

[quote name='ekremkaradeniz' date='14 April 2012 - 15:25 ' timestamp='1334406339' post='1186451']
şifre girme kısmına deneme sürümü yazılsa şifre girince tam sürüm olsa deneme sürümüne basınca 30 günlük deneme sürümü olsa daha güzel olmaz mı sizce
[/quote]
Basit olarak ini,db,reg herhangi birine 0 değerini veririsin.Değer 0 ken trial kodunu çalıştırır.Serial girilince değeri 1 yaptırırsın.1 olunca tam sürüm çalıştırırsın

• 3 hafta sonra ...

[quote name='HalilYanar' date='14 April 2012 - 12:34 ' timestamp='1334396052' post='1186391']
Merhaba Arkadaşlar,

Autoplay Media Studio'da süre kısıtlamalı program yapamayanlar için örnek yaptım.

[img]http://i.imgur.com/QESOO.png[/img]

Örnek Dosya (.Apz) :

Şifre : tnctr.com
[/quote]
PEKİ cRACK yAPILAMAZ MI

Application.SaveValue komutu direk registry e kayıt yapar.Yani kalkıp birisi orda kalan süreyi uzatırsa program kırılmış olur.Benimkinden en azından şifreliydi.He gene kırılmaz mıydı, işi bilen her türlü kırıyor zaten.

• Editor

[quote name='urfali145' date='05 May 2012 - 16:15 ' timestamp='1336227338' post='1196984']
10 dakikada kırılır bu.
[/quote]

Kırılmayacak yazılım yoktur fakat zorlaştırılabilir tabiki.Mesela net üzerinden doğrulamalı benim ilerideki projem bu ams ile vede mümkün.

[b]Geçen blue_life güzel bir örnek hazırladı autoitte. Bir siteden tarihi çekiyordu ona göre süre sınırlaması yapıyordu. Kullanıcı sistem tarihini değiştirse bile işlemiyor. Ama yine de tam anlamıyla güvenli birşey yapılamaz. En büyük programların bile süre sınırı aşılıyor. Kullandığımız işletim sistemlerinin bile.[/b]

[quote name='ibocan06' date='05 May 2012 - 18:18 ' timestamp='1336231082' post='1197006']
ya internet yoksa ?
[/quote]

Diğer alternatifleri denemek lazım o zaman. Tek çare değil ya bu.

[quote]Geçen blue_life güzel bir örnek hazırladı autoitte. Bir siteden tarihi çekiyordu ona göre süre sınırlaması yapıyordu. Kullanıcı sistem tarihini değiştirse bile işlemiyor. Ama yine de tam anlamıyla güvenli birşey yapılamaz. En büyük programların bile süre sınırı aşılıyor. Kullandığımız işletim sistemlerinin bile.
[/quote]
autoit ile yazılan bu kodlara ulaşma linki varmı yada kodları paylaşabilirmisiniz;

@Baba_ blue_life da yaptı mı bilmiyorum fakat benimde şöyle bi kodum vardı,

http://www.tnctr.com/topic/200957-autoyt-ile-yazylmyth-programy-sure-kysytly-yapmak/

Eğer internet bağlantısı yoksa programı hiç açtırmayabilirsiniz.

[quote name='ibocan06' date='05 May 2012 - 18:38 ' timestamp='1336232287' post='1197011']
o REG i sil deneme sürümü de sıfırlanır dostum
[/quote]

Anahtar silinmiş ise programın çalışması engellenebilir. Küçük bir hata kaydı ile yapılacak birşey.

[quote name='MostWanted' date='05 May 2012 - 19:07 ' timestamp='1336234029' post='1197024']
@Baba_ blue_life da yaptı mı bilmiyorum fakat benimde şöyle bi kodum vardı,

http://www.tnctr.com/topic/200957-autoyt-ile-yazylmyth-programy-sure-kysytly-yapmak/

Eğer internet bağlantısı yoksa programı hiç açtırmayabilirsiniz.
[/quote]

yeni yaptı ya, radyofon konu açmıştı bi bak istersen.

[b]MostWanted->[/b]Onu yazan benim :D

Edited by MostWanted

• Editor

Sanırım bu kodlarla yapılabilir veri yazmıyor.

[code]
Expiration_Date = "20120505" -- Uygulamanın oluşturulduğu tarih.
Date = System.GetDate(DATE_FMT_ISO);
Date = String.Replace(Date, "-", "", false);
if Date > Expiration_Date then
Dialog.Message ("Application Expired!", "Your copy of this application has expired! This program will now exit.");
Application.Exit();
end[/code]

• Editor

[quote name='Baba_' date='05 May 2012 - 18:27 ' timestamp='1336235234' post='1197031']
Anahtar silinmiş ise programın çalışması engellenebilir. Küçük bir hata kaydı ile yapılacak birşey.

yeni yaptı ya, radyofon konu açmıştı bi bak istersen.
[/quote]

Baba_ Kütüphanelerlede yapılabiliyor trial olayı aslında hemde en sağlamı :D Bizim şirketimize lazım ileride. :blush:

[quote name='pairs' date='05 May 2012 - 19:32 ' timestamp='1336235522' post='1197033']
Baba_ Kütüphanelerlede yapılabiliyor trial olayı aslında hemde en sağlamı :D Bizim şirketimize lazım ileride. :blush:
[/quote]

Bizim şirkete daha çok şey lazım. Sınavlar bi bitsin, o zaman kalkışa geçeriz :)

[quote name='MostWanted' date='05 May 2012 - 19:27 ' timestamp='1336235234' post='1197031']

Onu yazan benim :D
[/quote]

Ahaha seni blue_life olarak görmüşüm. İkiniz de editör olduğunuzdandır herhalde :)

Edited by Baba_

[code]http://www.tnctr.com/topic/198389-lisansbox-v2/[/code]

böyle de bişi var. v3 ünü de yazdım @mostwanted bilir, bayağı bir kastırdım ve kırılması bence oldukça profesyonel biri tarafından başarılabilir tabi bu benim görüşüm denenmedi. Ama paylaşmayı düşünmüyorum belki TNCSeverlere özel birşeyler yapabilirim. İnternetten aktivasyonlu kendi algoritması var, kullanıcı adı, mail, referans kodu, serial sistemi üzerinden çalışıyor, her serial pcye özgü olduğu için elde edilen serial başka bir pcde kullanılamıyor. Kısacası abartabildiğim kadar abarttım :D