Jump to content

Internet Tarayıcı Sorunu

bycorsair
 Share

Recommended Posts

Arkadaşlar windows vista kullanıyorum internet tarayıcıma girip google arama motoruna arayacağım kelimeyi yazıp arama butonuna bastıktan bir kaç saniye sonra hemen aşağıdaki resimde görünen yazı beliriyor, bir kaç saniye geçtikten sonra aradığım neyse onla ilgili nette olan bilgilere ulaşabiliyorum. acaba neden öyle bir yazı çıkıyor anlamadım yardımcı olabilecek biri varmı bu konu hakkında?

[url=http://bit.ly/c25MCx][img]http://c1204.hizliresim.com/w/p/4qdr2.jpg[/img][/url] Edited by bycorsair

kardeşim bilgisayarında virüs var ya da bilmeden bir toolbar kullanmışsın. dikkatli bakarsan araç çubuğunda google 60 falan yazar. ayrıca bunun tarayıcı ile alakası yok çözüm olarak ise yeni kullanıcı aç yoksa formatla başka çzümler de var ancak bilgisayarı görmem gerek.

[quote name='yasayanolu' date='21 April 2012 - 14:14 ' timestamp='1335017654' post='1190066']
kardeşim bilgisayarında virüs var ya da bilmeden bir toolbar kullanmışsın. dikkatli bakarsan araç çubuğunda google 60 falan yazar. ayrıca bunun tarayıcı ile alakası yok çözüm olarak ise yeni kullanıcı aç yoksa formatla başka çzümler de var ancak bilgisayarı görmem gerek.
[/quote]

hadiya virüs var demek ya ben kaçkere eset smart security ile taradım bulmadı virüs falan, bu yakın zamanlarda toolbar falanda kullanmadım, belki herhangi bir program yüklerken kendiliğinden kurulan toolbarlardan geldi demekki. formattan başka çözüm yolu yok mu yani abicim?

şimdi virüs görmemesi virüs olmadığı manasına gelmez sen bir yeni kullanıcı aç olmazsa o zaman başka çözümler de var. mesela ccleanerle başlangıçda açılan dosyalara bak orada abuk subuk isimli bir exe varsa sil gitsin bir de bir bak bakalım başlat uygulamalarındaki tarayıcı kısayollarının yollarına orada yolda "www.google.. diye gidden bir uzatma var mı varsa kullanıcı hesabını silip yenisini kurarak kurtulursun başka şey ise windows klasöründe bir yere gizlenmiş virüsü bulmalısın