Jump to content

Ram Hatası

nohcotr
 Share

Recommended Posts

arkdaşlar ben de 2 tane rem var bunlar normal çalışıyor du bi gün açtım pc yi reset atmaya başladı ben de ram in birini söktüm düzeldi sorun ram de olduğunu anlamak için onu çıkardım diğerini taktım o da normal çalışıyor sorun yuvada mı diye düşündüm 2 yuvada çalışıyor ama artık 2 rem bi ara da çalışmaz oldu denenini bilen varmı şimdiden sağlun ?

powerı nı kontrol ettinmi ramlerin mhz leri aynı deyilse pc reset atar
işlemcinin ısısına da bak.ramlerin ısınıyodur.

onlardan değil tek bi ramle sorunsuz çalışıyor reset atmadan 2 rem olunca atıyor hatta söyle söylim benim ramlar 2tane 1 gb lik görev yöneticisinden bakıyom SD kullanımı na orda 1 gb geçince reset atıyor

senin ramlerin bir tanesi arzalı o zaman.

geriye anakartın kalıyo 2 ram de de sorun yoksa anakartın da bi problem var senin ramlerini çıkartıp başka ramleri denedinmi..

Edited by messages

aynı sorun bende de vardı bir zamanlar. Ne yaptığıma gelince benimki 512 mb+ 512 mblık 1 gb ddr400 ramlardi. Aynı sorundan muzdariptim. Gittim ikisinide satıp biraz fark ödeyip 1gb'lık tek modül ram aldım. Sende öyle yap. 1 gb'lık ramlarini sat yerine 2 gblık bir ram al. Hatta bir 2 gb'lık ram daha al benim gibi 4 gb olsun :good:

yeniden tek modül ram al bi dene.yine aynısını yapacakmı.

[quote name='nohcotr' date='05 May 2012 - 08:38 ' timestamp='1336207111' post='1196793']
ana kartta nasıl bi sorun ola bilir ki ?
[/quote]
anakartında veyahult ram yuvalarında sorun yok. Dedimya aynı sorun bende de olmuştu. Böyle yapabiliyor anakartlar bazen belki sorun anakartta belki ramlarda. Benim ilk yazdığım mesajı yap eğer olmazsa ramlarini fırça ile chiplerini temizle iyice belki sorunun düzelir :good:

[quote name='nohcotr' date='05 May 2012 - 08:48 ' timestamp='1336207686' post='1196799']
herşeyi yaptım zaten ya sistemsel bi hata vardır yada bi parça bozuktur dediğin fikir güzelde dd2 bu onlarında fiatları pahallı
[/quote]

başka bir çare yok maalesef. :(

[quote name='nohcotr' date='05 May 2012 - 09:09 ' timestamp='1336208943' post='1196806']
ben dd3 e geçecem de idareten sorunu çözmeye çalıştım olmadı ama
[/quote]
mantıklı zaten ddr3'ler dd2'lere nazaran çok daha ucuz. Ddr2'ler artık üretilmiyor. Bundan dolayı fiyatlar yüksek. Ama bunun için anakartı da değiştirmen gerekecek. :)

[quote name='nohcotr' date='05 May 2012 - 09:29 ' timestamp='1336210186' post='1196811']
saol biliyorum benim ekran kartı o yeni anakarta uyarmı dd3 çalıştırana ? önereceğiniz anakartla işlemci varmı
[/quote]
ekran kartının markası modeli nedir? PCI Express ise uyar, ama agp ise uymaz. İşlemci önermek şu andaki piyasadaki sıfır işlemcilerin fiyatı minimum 130-150 tl arası. Ama Amd işlemciler intele göre daha ucuz onlarda minumum 70-100 tl arası. Anakartta hem intel hem amd için miniumum 80 ila 100 tl arası :good:

Bütçene uygun olanı seç ayrıyeten sana da bir site önereyim eğer izmirdeysen bir bak derim:

[code]www.tekmarshop.com.tr[/code]

Edited by sere