Jump to content

Laptopta Ekran Görüntüsünün Kayması

tazma_n_y_a
 Share

Recommended Posts

Arkadaşlar herkeze merhaba benim laptop hp pavilion dv5 1100et ekranım görüntüsü sürekli akıyor, aynı eski televizyonlarda anten ayarlı olmayınca nasıl akıyorsa benimde öle akıyor yanlız ekranın köşesinden kastırınca veya el ile sıkınca görüntü sabitleniyor :D internette baya araştırdım bir çözüm bulamadım youtubda screen hatası buldum fakat benim görünütü onların ki gibi bir görüntü değil screen hatasında ekran görüntüsü titriyor, benim resmen ekran görüntüsü akıyor aşşağıya doğru. Sorun ekran kartından da değil ondan eminin başka monitöre bağlayınca hiç sorunsuz görüntü alıyorum. Fakan benim laptopta görüntü akmaya devam ediyor tabi :D yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler ;)

Selamlar.
Öncelikle dsub - dvi - hdmi gibi çıkışlardan harici ekran bağlandığında görüntünün sorunsuz gelmesi ekran kartınızda sorun olmadığı anlamına gelmez. Dahili panel çıkışı tamamen farklı bir birimdir. Sadece o kısımda sorun oluşabilir.

Sorununuza gelince panele baskı yapılınca düzeliyorsa;
Panelin çerçevesindeki vidaları sökün.
Fazla zorlamadan ön çerçeveyi çıkartın.
Panelin kenarlarında menteşeyi sabitleyen vidaları açıp arka kısımda kalan data kablosunun sokete sorunsuz bir şekilde oturduğundan emin olun.
(Dikkat. Bu işlemi yaparken batarya ve adaptör bağlantısını kesin. Aksi halde soketteki bir kısadevre anakartınıza zarar verebilir)
Soketi çıkartıp yeniden takın, tam oturduğundan emin olunca adaptörü bağlayıp cihazı çalıştırın ve kontrol edin.
Eğer düzelme yoksa panel arızalıdır. Bazı kullanıcılar geçici çözüm olarak panelin arkasına kağıt sıkıştırıyor.

Bu sorun genelde panel yandan darbe alırsa olur.